Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fedte be Illés az...

Miért fedte be Illés az orcáját? Mit látott volna?

Figyelt kérdés

A királyokról írt első könyv » 19. fejezet

11

És monda: Jőjj ki és állj meg ezen a hegyen, az Úr előtt. És ímé ott az Úr volt elmenendő. És az Úr előtt megyen vala nagy erős szél, amely a hegyeket megszaggatta és meghasogatta a kősziklákat az Úr előtt; de az Úr nem vala abban a szélben. És a szél után földindulás lett; de az Úr nem volt a földindulásban sem.

12

És a földindulás után tűz jöve, de nem volt az Úr a tűzben sem. És a tűz után egy halk és szelíd hang hallatszék.

13

És mikor Illés ezt hallotta, befedé az ő arcát palástjával, és kimenvén, megálla a barlang ajtajában, és ímé szózat lőn ő hozzá, amely ezt mondá: Mit csinálsz itt Illés?



2016. jan. 24. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

a vers egyik keresztutalása ez:

(2Mózes 3:6) 6 Majd így folytatta: „Én vagyok a te atyádnak Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene.” Mózes ekkor eltakarta arcát, mert félt az igaz Istenre nézni.


Mózes tudta, hogy élve nem láthatja szemtől szembe.

(2Mózes 33:20) . . .: „Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”


Isten nem ember, gondolj abba, hogy a napot is Ő hozta létre.

2016. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Valószínűleg az volt az oka, amiért Mózes is eltakarta az arcát, amikor Isten megjelent neki.

2Mózes 3:6

" Majd így folytatta: „Én vagyok a te atyádnak Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene.” Mózes ekkor eltakarta arcát, mert félt az igaz Istenre nézni."

2016. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:
bocsi nem olvastaam el az előző választ...
2016. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy ő ezt miért tette, azt nem tudom, mert Ábrahám viszont beszélt is vele, bár a baráta

id ezt a történetet szeretik félre magyarázni.

2016. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!