Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mit tennétek ha...

Keresztények! Mit tennétek ha a szeretteitek erőszak áldozata lenne? Hogyan viszonyulnátok a támadóhoz?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy nem élné túl a támadást.


A szívből való megbocsájtástól kezdve a bosszú és örök kárhozat kívánásáig elég sok lehetőség van!



2016. jan. 25. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ez erősen függ attól az illető bocsánatot kér e, és őszintén kéri e
2016. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

Haragudnék, amíg az idő nem csillapítaná az érzést.

Aki nem így érez rögtön, vagy valami hasonlót, az szerintem képmutató, aki képtelen belegondolni a szituba.

Ha ne adj Isten lenne ilyen, remélem legalább imádkozni fogok tudni, hogy legyen erőm majd idővel imádkozni azért, aki ezt tette.

2016. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Verziók:


[0. Gondatlanságból elkövetett baleset]

Nem csinálok semmit, ha komolyan bánja az elkövető. Csak mondok rá 1-2 csúnyát és mindent meg teszek azért, hogy többé ne tudjon elkövetni ilyet. Ha jó gyerek volt (menekült stb..), finom leszek. Ha rossz, akkor lehet hogy eltöröm a csontját.


[1. Tévedésből lett erőszak áldozata a szerettem]

Ha azért, mert valaki bosszút állt rajta és megbánta, mert rájött, hogy tévedett, akkor a 0. pont lesz érvényben. Természetesen ehhez be kell bizonyítani a szituációt.


Ha csak úgy megölték a szerettem, mint járulékos veszteség, akkor megölöm én is az elkövetőt és mindenkit, aki védi.


[2. megölték a szerettemet szándékosan vagy tervezetten]

Ha olyan dolog miatt ölték meg vagy olyan módszerrel, ami beteg elmére vall, élvezetből stb....

Akkor az illető könyörögni fog a halálért. Mert természetes halálban fog meghalni, csak a körülményeket mostantól én teremtem. És a pokol ahhoz képest a mennyország.


De könyörületes vagyok. Sima erőszak esetén csak a nemi szervektől és ujjaktól, esetleg nyelvtől szabadítom meg a támadót. Természetesen a többszörös elkövetők rosszabbul járnak.

2016. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az áldozatnak segítenék, a támadót pedig kerülném.
2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Elsőre szerintem akarata ellenére is mindenki haragot érezne. De megpróbálnék imádkozni, hogy meg tudjak bocsátani. Nem azért, mert kötelező előírás a megbocsátás, de bárki belátja, hogy aki évekig, esetleg élete végéig haragszik valakire, az magának árt legjobban. Valószínűleg viszont igazságosnak érezném, amikor megkapja a büntetését.
2016. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ki tette? mert nem mindegy! Ha olyas valaki, aki nincs önmaga tudatáman, természetesen szánakoznék. És a rokonomat sajnálnám. Ha viszont a támadó önmaga és tetteinek teljes tudatában van, hát... keresztényi módra a teljes megbocsátás, és Isten kezébe való ajánlása.
2016. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Jézus tanítása és oktatása szerint Járnék el.


Ő sem fenyegetőzött, amikor bántották, és kivégezték, hanem az Atyjára bízta, sőt imádkozott értük.

ettől Krisztus követője az aki annak nevezi magát.

2016. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kereszténynek lenni, egyenlő Jézus mintájára élni gondolkodni.


(Máté 5:44–46) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is. 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van?. . .


(Lukács 6:27, 28) 27 Én pedig azt mondom nektek, akik figyeltek, hogy szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket, 28 áldjátok azokat, akik átkoznak benneteket, imádkozzatok azokért, akik bántanak titeket.

2016. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utolsó ezt minden keresztény valószínű ismeri, de ha neked a gyerekedet a szemed láttára erőszakolja meg valaki, majd megöli, azt nem könnyű átölelni, és megcsókolni szeretettel, és felsegíteni, ha éppen kibicsaklott a bokája. Érted?
2016. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Viszont egy keresztény elsajátítja Krisztus gondolkodás módját.

nyilván hogy nem "kellemes" dolog, de mitől vagy keresztény?


(1Korintusz 2:16) . . .Bennünk azonban megvan Krisztus gondolkodása.

(Filippi 2:5) 5 Őrizzétek meg magatokban ezt a gondolkodásmódot, amely már Krisztus Jézusban is megvolt,


egy keresztény attól keresztény, hogy a tökéletlensége ellenére is igyekszik Jézus példamutatása szerint élni


csak egy példa erre,


egy távoli országban történt, hogy az egyik Tanúnak a fia, házankénti szolgálatban volt, amikor az egyik Házigazda aki ajtót nyitott, lelőtte és meghalt.


Az ember a tettéért börtön büntetést kapott,

idővel valamiért elkezdett bibliát olvasni, és Kért a Tanúktól Biblia oktatást,


S tudod ki tanította?

Az a Férfi akinek a fiát lelőtte a szolgálatban.

s azóta ez az ember már kijött a büntetése alól és Tanúként együtt szolgál a testvérekkel, és az Apával is.

2016. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!