Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudom levetetni a...

Hogyan tudom levetetni a keresztséget? Jogilag támadható, érvényteleníthető, hogy szabad akaratom ellenére kereszteltek meg?

Figyelt kérdés
Ahol 25 éve megkereszteltek, abba a templomba meg tudják mondani mi a menete? Katolikus keresztelésre vittek annak idején, akaratom ellenére, hiába tiltakoztam. Melyik jogi paragrafus szól a szabad akarat korlátozásáról, cselekvőképtelenek helyett való döntésről?

2015. szept. 21. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod levetetni. De nem is kell.

Ez nem egy jogi aktus, tehát semmiféle jogi következménye nincs.

Semmiben nem akadályoz.

Nincs mit levetetni rólad.

Ha te nem hiszel benne, akkor olyan, mintha meg sem történt volna.

Pl. házasságkötés esetén is csak a polgári érvényes, válásnál, azt kell felbontani. Az egyházi önmagában nem érvényes jogi szempontból, válás esetén nem kell felbontani.

2015. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia szól erről, mert olyanok vehetik fel a keresztséget, akik akarták is. Gondolom kisbabaként még nem tudtál dönteni Krisztus mellett, most meg nem kell a kegyelme, így nem vagy keresztény.
2015. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

De, le tudod vetetni.

Oda kell elmenned, ahol megkereszteltek.

Megpróbálnak majd lebeszélni róla.

2015. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyházjogilag nem lehet "levetetni", tehát hiába próbálkozol. A világi jog meg nem mond ki erre semmit. Te nem követtél el semmilyen hibát, a szüleid hibája, hogy fogadalmukat nem tartották be és a keresztség után nem ismertették meg veled a kereszténységet.

Egyébként fölösleges emiatt vergődnöd, mert nem származik ebből semmilyen hátrányod, egyszerűen nem vallod magad kereszténynek és kész.

2015. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

"A keresztség szentsége maradandó jelet hagy a megkeresztelt személy lelkén." Nem tudod levetetni.

Egyébként mi a probléma?

2015. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

A lényeget elmondták többen is. Én csak egy tévedésedre hívnám fel a figyelmet:

"Melyik jogi paragrafus szól a szabad akarat korlátozásáról, cselekvőképtelenek helyett való döntésről?"


A cselekvőképtelenek helyett jogilag a szülő vagy a kirendelt gyám dönt. Jogilag minden rendben történt.

2015. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
remélem, te egy tanú vagy.
2015. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kereszténység nem a csecsemő kereszténységből indul ki ! A kereszténység Jézus követésén alapul, és szerintem te nem vagy keresztény.Van róla papírod ,hogy megkereszteltek vagy ,hogy te keresztény vagy :D ?
2015. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
engem a szabad akaratom ellenére késztettek oviba meg iskolába, mert hogy legyen szociális és művelt, önző és bunkó vagyok, valamint olyan tudatlan ,hogy ezt a postot is diktálnom kell mert nem tudok tisztességesen írni, szóval hiába, ilyen a keresztség is, leöntenek vízzel, néhol megmerítenek, de ha te ellene vagy akkor az csak víz
2015. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A CSECSEMŐK MEGKERESZTELÉSE AZ EMBEREK OLYAN TANÍTÁSA ÉS HAGYOMÁNYA, AMELY AZ ÚJSZÖVETSÉG KIJELENTÉSE UTÁN KELETKEZETT.. A vallásos történelemben Tertullian említette először a csecsemők megkeresztelésének gyakorlatát a 2. század végén, de ő ellenezte ezt. A csecsemők megkeresztelése nincs a Bibliában. Origen, aki 254-ben halt meg, volt az első író a történelemben, aki kifejezetten pártolta a csecsemők megkeresztelését. A Krisztus utáni első 2 században, a csecsemők keresztelése ismeretlen volt. A 3. és 4. században néhányan megengedték, de az 5. századra már általánosan elfogadottá vált.

MIKOR KELL EGY EMBERNEK MEGKERESZTELKEDNIE A BŰNEI BOCSÁNATÁRA?


Az újszövetségi keresztség mindig egy egyén döntése volt, hogy aláveti magát Krisztus parancsolatainak. A csecsemők nem tudnak ilyen döntést hozni. Amikor Fülöp hirdette az evangéliumot, kik engedelmeskedtek és keresztelkedtek meg (ApCsel 8,12)? Férfiak és nők!



MIKOR KELL EGY EMBERNEK MEGKERESZTELKEDNIE A BŰNEI BOCSÁNATÁRA?


Az újszövetségi keresztség mindig egy egyén döntése volt, hogy aláveti magát Krisztus parancsolatainak. A csecsemők nem tudnak ilyen döntést hozni. Amikor Fülöp hirdette az evangéliumot, kik engedelmeskedtek és keresztelkedtek meg (ApCsel 8,12)? Férfiak és nők!


Pünkösdkor az emberek megkeresztelkedtek, miután hallották Krisztus igéjét (ApCsel 2,40-41). Hallanunk kell az evangéliumot, hogy tudjuk, mit kell hinnünk és mit kell tennünk. Ha azelőtt keresztelkedünk meg, mielőtt még megértenénk a Krisztusba való keresztelkedés fontosságát, akkor a keresztség hiábavaló.

2015. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!