Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hogy mondod el az Evangéliu...

Te hogy mondod el az Evangéliumot mikor kérdezik tőled?

Figyelt kérdés
Kérhetem, hogy azt is írd mellé, hogy melyik felekezethez tartozol?
2016. jan. 25. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi?
2016. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Református vagyok. Ha nem gond, nem írom le az egészet (feltételezem hogy ismered az Evangéliumot), csak a fő pontokat:


-Van Isten és van ember

-Isten szeret minket

-Kapcsolatunk megszakadt a bűn miatt

-Sajnos mindenki bűnös, és "a bűn zsoldja a halála"

-Ebből adódóan életünk végén a testünk is meghal, a lelkünk is "elkárhozik"

-Az ember keresi az igazságot, keresi a boldogságot, keresi Istent számtalan módon, de nem vagyunk tökéletesek, hogy önerőnkből elérjük Istent

-De van egy másik út: Jézus meghalt értünk. Jézus teljes egészében Isten és teljes egészében ember. Azért fontos hogy ő halt meg, mert ő tökéletes volt, tehát neki nem járt volna a halál

-Ha elfogadjuk Jézust, a testünk meghal, de a lelkünk Istennel marad

2016. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A feltámadt Jézus szövegtől senki sem lesz jobb.

A jó hír, hogy Isten szeret és vannak akiket szintén érdekel a szeretet. De ez nem hír hanem életforma.

2016. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én így direktbe nem kezdek el róla beszélni, mert nem érzem magam erre alkalmasnak, viszont nem késlekedek megmondani hogy bizonyos dolgok az életemben ilyen motivációból fakadnak, vagy hogy én épp egy szertartásra, vagy ilyesmi társaságba megyek, számos élethelyzetben előjön előb utób, pl miért nem loptam el valamit, miért nem kerültem egy alkalmi szexuális kapcsolatba, miért segítek valakinek ha ebből semmi előnyöm nem származik, stb stb


ennek kapcsán sok emberben felmerülnek kérdések ,ezekre válaszolok, eseteleg adok egy könyvet, pl bibliát, vagy elhívom egy szertartásra az illetőt ha úgy van

2016. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kettes és négyes válaszoló köszönöm. Remélem a többiek is megismerik majd.
2016. jan. 26. 05:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy „Isten a szeretet” (1János 4,8), azt jelenti, hogy teremtményei életének és boldogságának a védelmezője. Ezért Isten sajátos módon vette fel a küzdelmet a gonosszal. Elkészített egy tervet – az igazságosság és a szeretet alapelvének a tökéletes érvényesítésével – arra, hogy miként semmisíti meg a bűnt a földön, és iktatja ki azt az egész világmindenségből is, kizárólag erkölcsi erővel, hogy a szabadság uralma semmit se sérüljön. Ennek a tervnek a neve – a Biblia alapján – a megváltás terve. A róla szóló híradást, kinyilatkoztatást pedig evangéliumnak nevezi a Biblia. Ez a görög szó „jó hír”-t, „örömhír”-t jelent. Az evangélium mindenekelőtt az az örömhír, hogy a bűn nem lesz örökké sem a földünkön, sem a világmindenségben. Adventista vagyok.


Üdv. Péter

2016. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Te hogy mondod el az Evangéliumot mikor kérdezik tőled?"


Hát úgy, ahogyan kérdezi. :)))


Nyilván arra fogok válaszolni, ami érdekli, és nem arra, ami nem érdekli. Az a cél, hogy választ adjak a kérdésére, nem az, hogy hosszú beszéddel elkezdjem untatni és ezzel elijesszem.


Sok függ attól is, hogy az illető mennyire tájékozott a témában. Vannak-e már ismeretei, vagy teljesen új neki a dolog. Esetleg teljesen téves ismeretei vannak, mert mások már hülyeségekkel beszélték tele a fejét. (Ez a leggyakoribb eset.)

2016. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kzs ***** válasza:

Hit Gyülekezetébe járok.

Az Evangélium lényegét az 1.Kor 15/3-4 foglalja össze, melynek értelmében erről van szó:

- Jézus meghalt értünk

- Eltemették

- Feltámadt az írások szerint.

2016. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A megbocsátásról beszéltek?
2016. jan. 26. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igazából...csak arról... :-)


Üdv. Péter

2016. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!