Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen evangéliumot hirdetett...

Balivi kérdése:

Milyen evangéliumot hirdetett Jézus?

Figyelt kérdés
Isten országának evangéliumát, vagy Isten evangéliumát, vagy (Jézus) Krisztus evangéliumát?

2014. dec. 20. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Örömhírt.
2014. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt kérdezem, hogy milyen örömhírt, nem azt, hogy mi az evangélium szó jelentése...
2014. dec. 20. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:

válaszoljon erre maga Jézus:


(Lukács 4:43) 43 De ő így szólt hozzájuk: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”


Mert ez a királyság vagy más forditás szerint ország fogja az emberiség problémáit megszüntetni

Ezért a királyságért tanitotta Jézus a köetőit is imáskozni, hogy kérjék jöjjön el a földre is...

2014. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%

A hazugság evangéliumát. Össze-vissza beszélt.


Íme egy példa:


"Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz." - Jn 5,31


"Felele Jézus és monda nékik: Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz; mert tudom honnan jöttem és hová megyek; ti pedig nem tudjátok honnan jövök és hová megyek." - Jn 8,14


Egyszer azt mondja, hogy ha magáról tesz bizonyságot, az nem igaz, aztán meg azt mondja, hogy igaz. Hogy is van ez?

2014. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez a két vers csak azért tünik látszólagosan ellentétesnek, mert ki van tépve az összefüggésböl.


El kell olvasni az elötte és az utána való verseket is.


A János 5 részében Jézus hangsúlyozza hogy NEM tehet önmagától semmit sem, csak azt amit az Atya megmondott neki. a 30-as vers szerint


a 32-es vers: Mert más az, aki bizonyságot tesz rólam. tudom hogy az igaz az a bizonyságtétel..."


Az Atya volt az aki bizonyságot tett arról, hogy Jézus az Ö egyszülött Fia.


A 8-as részben szintén el kell olvasni az elötte és utána leírt verseket.


Itt a farizeusok vádolják Jézust, hogy nem igaz a bizonyságtétele, a hirdetése.


Tényleg nincs semmi ellentmondás. Jézus alázatosan elismerte, hogy bár ö hirdet, de azt hirdeti amit az Atya mondott neki.

2014. dec. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt hogy a Teremtő Isten nem mondott le az emberről hanem elküldte a fiát hogy ő általa megmentse az embereket a bűn fogságából s annak következményeitől.

(1 Korinthus 1:17-18)


1Korinthus 15:1 Eszetekbe juttatom, testvéreim, az evangéliumot, amelyet hirdettem nektek, amelyet be is fogadtatok, amelyben meg is maradtatok.

2 Általa üdvözültök is, ha megtartjátok úgy, ahogy én hirdettem is nektek, hacsak nem elhamarkodottan lettetek hivőkké.

3 Mert én elsősorban azt adtam át nektek, amit én magam is kaptam; hogy tudniillik Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint.

4 Eltemették, és - ugyancsak az Írások szerint - feltámadt a harmadik napon,

2014. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A hazugság evangéliumát. Össze-vissza beszélt."


Ezt nem hiszem. A János evangéliuma a legkésőbbi evangélium gnosztikus vonásokkal, nem is annyira Jézusról, mint inkább egy teológiáról szól. Amikor úgy tűnik, hogy Jézus össze- vissza beszél, az azért van, mert teológiába illesztett szavakat adtak a szájára. Nem Jézus szavai ezek valószínűleg.

2014. dec. 21. 12:43
 8/12 A kérdező kommentje:

"Azt hogy a Teremtő Isten nem mondott le az emberről hanem elküldte a fiát hogy ő általa megmentse az embereket a bűn fogságából s annak következményeitől."

(1 Korinthus 1:17-18)


Köszönöm a választ, de nem azt kérdeztem, hogy Pál milyen evangéliumot hirdetett, hanem azt, hogy Jézus milyen evangéliumot hirdetett.

2014. dec. 21. 12:47
 9/12 A kérdező kommentje:

"válaszoljon erre maga Jézus:


(Lukács 4:43) 43 De ő így szólt hozzájuk: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”


Pontosan, én is így gondolom. Isten királyságának, más szóval Isten országának evangéliumát. Isten evangéliumát illetve (Jézus) Krisztus evangéliumát nem Jézus, hanem Pál apostol hirdette. Köszönöm a választ.

2014. dec. 21. 12:49
 10/12 Mulder614 ***** válasza:
Isten, és Isten országának az evangéliumát!
2014. dec. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!