Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Válaszolnátok?...

Katolikusok! Válaszolnátok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha felnőttként valaki csak első áldozásra készül (keresztelés volt) szükséges-e valaki más mellé a szertartáson, mint a keresztelésnél a keresztanya?

Hogy megy a felnőtt elsőáldozás szertartása?

Köszi!



#katolikus #vallás #Isten #hit keresztény szertartás
2016. jan. 26. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem kell más mellé. Én gyereként elsőáldoztam, de voltak olyanok nálunk akik felnőttként tették, pl. vallásos családba házasodott, és keresztelkedett meg mindent végigcsinált az ember esküvő előtt.


Én amennyire tudom, csak a bérmálkozáshoz kell bérma keresztszülő.

2016. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, és igazából semmi extra nincs benne, ugyanúgy lemegy a mise csak pluszban imádkozunk az elsőáldozókért. Előtte gyónni kell. De úgyis jársz felkészítésre, ott mindent el fognak mondani.
2016. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőáldozáshoz nem kell "keresztszülő", viszont a bérmáláshoz igen, és mivel felnőtt korban ezt a két szentséget együtt szolgáltatják ki, ezért a gyakorlatban kell melléd valaki, tehát bérmaszülő.
2016. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az elsőáldozás?
2020. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan mint a második,csak fiatalabb vagy.
2020. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!