Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az afro amerikai egyházakban...

Az afro amerikai egyházakban miért dáridóznak mindig az emberek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Mert nekik ilyen a habitusuk. Hangosan dicsőítenek.
2016. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem(csak) a négerekre jellemző, hanem az összes amerikai evangélikus gyülekezetre. Gitározás, diszkófények, ködgép, ugrándozás, kávézgatás stb. Nagyon felhígult ott a dolog.
2016. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Szerintem sokkal jobb, hogy énekelnek, táncolnak, vidámak, mint az európai keresztény egyház szerinti folyamatos siránkozás.
2016. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én minden héten járok templomba, de még egyszer sem volt részem "siránkozásról" szóló istentiszteletben.
2016. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyet tudok érteni az utolsóval.
2016. jan. 28. 09:18
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Pont ezt akartam írni én is. :) Örülni kéne annak, hogy Jézus által üdvösségre tudunk jutni és ezt nem lehet két sírás között, mert abban semmi öröm nincs. A Happy day egy vidám dal és erről szól és azt csak úgy lehet énekelni, hogy közben örülünk, táncolunk, boldogok vagyunk. Ahogy Dávid is tette. Mert aki megszólja azt, aki így dicsér és azt állítja, hogy ez felhígulás, azzal azt állítja, hogy ismeri az összes ilyen embert és belelát a szívébe,majd ezzel együtt Dávidot is leszólja.
2016. jan. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem dáridóznak. Az ő fogalmaikban (és a miénkben is) ez a szó nem azt jelenti, amit ott láthatunk.

Az a kifejezésmód hagyományokon alapul, az emberek érzéseiket (áhitatukat, közösségi elkötelezettségeiket, vagy más pozitív érzelmeiket) sokféleképpen kifejezhetik, akár úgy, hogy az másoknak szokatlan. A lényeg, hogy a közösség értse, mit miért tesznek benne. Ők értik és jól érzik magukat, másokat befogadnak, ha őket is elfogadják. Ennél nem kell több.

2016. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!