Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos a muszlimok...

Miért olyan fontos a muszlimoknak, hogy a világon mindenhol muszlimok éljenek?

Figyelt kérdés

Hogy áttérjenek minél többen.


Miért jönnek ki olyan nehezen másokkal és miért tudnak nehezen alkalmazkodni?

Miért várják el,hogy az őket befogadó országok tartsák tiszteletben őket és a kultúrájukat miközben ők nem feltétlenül viszonozzák ezt?


Miért nem képesek megérteni,hogy mások másban hisznek?



2016. jan. 29. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Mondanak neked valamit a keresztény hittérítők, vallási háborúk...?

[link]

2016. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel nincsennel egyedul a vallasok kozott. A terito vallasok mind ilyenek.


Egyebkent meg amit irtal messze nem ervenyes az osszes muszlimra, egy csomo nagyon jol kijon a nem muszlimokkal es remekul alkalmazkodik.

2016. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Olvastam egy kutatásról nemrégiben, hogy a muszlimok között Mohamed prófétát követve mai napig gyakori az első unokatestvérek közötti házasság, ami eszméletlen rombolást okozott náluk mind testi, mind szellemi szinten. Hány muszlim tudóst ismersz? Mivel járultak egyáltalán hozzá a fejlődéshez? Semmivel. Németországban a kisegítő iskolák mind muszlimokkal van tele és ez nem véletlen, csak erről nem illik beszélni. Pont ez a retardáltság miatt hajlamosak a terrorizmusra is. Persze, hogy vannak kivételek, de kb. olyan elenyésző számban, mint a cigányság körében az intelligencia, szorgalom, becsületesség.
2016. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem toleráns, befogadó vallás. Számukra egyszerűen "hitetlen" , aki nem Allah követője.

Mi hozzászoktunk a kultúránk adta jogokhoz, amely prioritást ad az embereknek. Szólásszabadságot,

jogot a hibázáshoz, egyenjogúságot, és mindazt, ami a keresztény gyökerekből származik. Az iszlám

kultúra nem ismeri ezeket a fogalmakat. Emberi jogok csak a muzulmán férfit illetik, nem foglalják

magukba a nem muzulmánokat. Egy nem muzulmán nőt nem tartanak számon, még emberként sem

Akkor épp egyéb vallás"híveinek" nézetét osztanák , tolerálnák azok ,

akik számára pl. a saját asszonyaik is csak másodrendűek ?

2016. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
30%

Szia


nem a muszlimoknak annyira fontos ez: inkább azoknak az erőknek(erőnek) amely mögötte van.

(szerinted? Mohamed, vagy Krisztus követését helyesli Isten?)

2016. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Roland G. ***** válasza:
100%
A kérdéseidre a válasz a Koránban található!
2016. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az 1-es érdekes cikket osztott meg.

Lehet, hogy európán kívül megy csak ez?

Most meg tömegek jönnek....

2016. jan. 29. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Igazat adok a 6-osnak. Olvasd el a Koránt, az mindent megmagyaráz.
2016. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert ebbe születtek,ezt hallották,ez a mániájuk.Számukra mindenki más halálos ellenség.Nekünk egyszerű lenne a dolgunk.Nem engedni be Európa területére őket.
2016. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Tedd magadnak a kérdést úgy ,hogy:


"Miért fontos a keresztényeknek ,hogy a világon mindenhol keresztények éljenek?"


Mind a kettőre pont úgyan azt a választ kapod.


Ez pedig a hiábavaló térítés.

Ha tulajdonképpen úgy nézük ,se a keresztények ,se pedig a muszlimok részéről nincs értelme a térítésnek -meglátásom szerint-.


Nézzük meg ,miért téritenek?:


-Segítség adás az ún. "világiaknak" (*szekulárisoknak) ,illetve más vallásúaknak ,mielőtt vissza/el jön a Messiás ,vagy annak az ellensége

-Hogy a túl világon (Mennyországba) ,ha számon kérdezik ,hogy mindent megtett e annak érdekébe ,hogy az embertársai most a társaságába lehessenek ,a válasza az lehessen ,hogy: "igen" (és ezért vannak olyanok akik ajándékokat várnak a túlvilágon)

-Vagy azt hiszi ,hogy a többi vallás "démonikus"/"rossz"

és ezért helyesebbnek találja azt ,hogy mindenkit téritget (akár -rosszabb esetbe- erőszakosan)


Miért nincs értelme? -meglátásom szerint-:


-sosem lesz mindenki keresztény/muszlim

-más vallású embereknek (pl.hindu,taosita,buddhista,szamaritánus....stb) más a dolguk ,és ez -szerintem- helyén való

-Az erőszakos térítés nem vissz semmirre. Sőt! Az embereket elíjeszti az adót vallásttól ,és még inkább ellenezné(k) az adót személy/személyek

-Ha mindenki muszlim/keresztény lenne (ami képtelenség) akkor baromi unalmas lenne a világ. Én zsidó vagyok ,és számomra nagyon unalmas lenne ,ha mindenhol pajeszos/zsipecés (זשיפעצע ,ez a kaftán jiddis neve) emberkék járkálnának. :D

Egy rossz szektába érezném magam.

- I-ten -hitem szerint- nem hiába adta azt a hetven népet ,és abból keletkező népeket és az azokból keletkező népeket....és így tovább.


Amikor emberek (valláskritikusok/anti-teisták) arról beszélnek ,hogy a vallásokkal gond van ,akkor tulajdonképen az ábrahamita vallásokról beszélnek ,azon belül az iszlámról és a kereszténységről.


És ez a (leginkább erőszakos) térítésnek köszönhető-szerintem-.


Én bár elégé anticionista gondolkodású zsidó vagyok ,de Golda Meir (Izrael állam egyik volt miniszterelnöke) alábhi mondatjával egyetértek.

Ez a mondat pedig a következő:


"A muszlimok azért imádkoznak ,hogy minden keresztény menjen el Jeruzsálemből. A keresztények azért imádkoznak ,hogy minden arab menjen el Jeruzsálemből. Mi ,zsidók azért imádkozunk ,hogy imáik ne hallgatassanak meg ,e témába."


Nem akarok álszent lenni ,én nem imádkozom.

Én csak bróchókat mondok (azaz áldásokat ,ברכות) ,mivel deista gondolkozású vagyok.

De probálok minnél többet tenni a béke érdekében.

Természetesen nem tud senki full békét teremteni ,de törekedni a jórra lehet.

I-ten egyik héber neve nem hiába a שלום ,azaz béke.


Figyelem:


Alábbi mondatjaimmal senkinek sem a provokálása ,vagy a hitének a fikázása volt a célom.

Sem a keresztények ,vagy a muszlimok ellen akartam hergelni senkit.

Tisztelem a kereszténységet és az iszlámot is (békés formájában).


"Miért jönnek ki olyan nehezen másokkal és miért tudnak nehezen alkalmazkodni? "


Nem minden muszlim pont ugyan az.

Hollandiába pl. elég nyitóttak.

Van is egy LMBT muszlim közösség + reform muszlim közösségek is.


"Miért várják el,hogy az őket befogadó országok tartsák tiszteletben őket és a kultúrájukat miközben ők nem feltétlenül viszonozzák ezt?"


Mint írtam ,nem minden muszlim egyforma.

Ám az ilyen ún."menekülteket" (helyesen: illegális gazdasági bevándorlók) mind vissza kell vágni-szerintem-.


"Miért nem képesek megérteni,hogy mások másban hisznek?"


Lásd amit feljebb írtam a térítésről.


Üdv!

2016. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!