Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos a vallásos...

Miért fontos a vallásos embernek a gondolatszabadság és a józan ész?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?
2016. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Hogy ne provokálják embertársaikat hülye kérdésekkel.
2016. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
* Miért nem fontos ... ?
2016. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én, én, én! Hadd provokáljak én is!


Na...

Miért fontos az ateistáknak az erkölcs?


Naaaa most jól megaszontam!!négy!!

2016. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

amiért minden más embernek is, az átlag európai ateistának is kb az az erkölcsi értékrendje ami egy kereszténynek, tehát mind ak ettőnek ilyen a világlátása, csak az ateistának azért mert anyuci emg apuci aszonta, a kereszténynek meg tudatosabban kicsit mert ez a vallása fontos része...


már ha a keresztényekre gondolsz, vagy a júdaizmusra, mert pl a taoistának vagy a muszlimnak a gondolatszabadság nem fontos

2016. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát Szent Ágostonnál kezdődik minden, aztán van ugye a deizmus és a panteizmus is az ateizmus és a vallásos meggyőződés megött és között meg még biztosan van sokminden, de az ember és isten viszonya az leginkább a költők segítségével érthető meg, talán ami az emberi belső ambivalenciát és meghasonlottásgot illeti, legalább a kételkedés lehetőségét felveti, de azért szerintem nagyon nehéz tartani a meggyőződést, mert annyiféle van, ha az anyuci és apuci odaadja az embernek a világvallásos könyvet könnyen szermes vers lehet még Pilinszkíből is és nem istenes, meg hát folytathatnám tovább, de Ady úgyszintén, látásmód kkérdése mennyire tartja a meggyőződését a hittan tanár, a tanár az iskolában, emnnyire hagyja anyuci és apuci liberalizmusát eltalálni az egyénhez.
2016. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megbocsáss, de ez nem csak a vallásos embereknek kell fontos legyen hanem mindenkinek, esetleg hogy ők miért törekednek is rá?Milyen haszna van?


Sok haszna van, ha sikerül józan ésszel élnünk. Általa érdekesebbé válik az életünk, és időt takaríthatunk meg. A józan ész megkímélhet attól az elkeseredettségtől, mely gyakran abból fakad, hogy meggondolatlanul teszünk dolgokat. Azok, akiknek nincs jó ítélőképességük, megnehezítik a saját életüket. „Az ostobákat kifárasztja fáradságos munkájuk” — jelenti ki a Biblia (Prédikátor 10:15). Az ilyen személyek a végtelenségig fáradoznak, és kimerítik magukat, de igazán értékeset elérniük mégsem sikerül.


A Biblia tele van gyakorlatias tanácsokkal a tisztaságra, a gondolatközlésre, a szorgalomra, a szegénységgel való megküzdésre és az élet sok más területére vonatkozóan. Milliók mondhatják el, hogy életük sikeressége azon múlt, hogy milyen mértékben alkalmazták a bibliai alapelveket, melyek segítettek nekik bölcsességet kifejleszteni.


Ha józan ésszel élünk, akkor nincs szükségünk arra, hogy utasítások vagy szabályok részletes leírását kövessük. Segítségével el tudjuk látni a felelősségeinket. De a józan ész persze nem helyettesíti az ismeretszerzést. „A bölcs figyel, és gyarapítja tudását” — mondja a Példabeszédek 1:5. Azt is meg kell tanulnunk, hogy elemezzük a befogadott ismereteinket, és levonjuk a helyes következtetést. Ez segít ’bölcsességben járnunk’ (Példabeszédek 28:26).


A szerénység kéz a kézben jár a józan ésszel. Bár talán szeretnénk sok felelősséget ellátni, jó ítélőképességre van szükségünk, és a korlátainkon belül kell maradnunk. Igaz, Pál apostol azt mondja, hogy ’mindig bőven legyen tennivalónk az Úr munkájában’ (1Korintusz 15:58). Ezt az intést azonban a Prédikátor 9:4-ben feljegyzett alapelvvel összhangban kell megfogadnunk: „jobb egy élő eb, mint egy kimúlt oroszlán.” Ha Jehova szolgálata közben odafigyelünk az egészségünkre, akkor talán hosszabb ideig élhetünk, és tovább maradhatunk tevékenyek. A józan ész segít ésszerű egyensúlyt fenntartani, ami lehetővé teszi, hogy a szükséges dolgokat úgy tudjuk elvégezni, hogy közben ne veszítsük el az örömünket. Láthatjuk, hogy a józan ész nagyon hasznos. jw.org

2016. jan. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát a példabeszédeket látom, de én vagyok az egyedüli itt, aki a józan ész kritikájának a filozófiai megközelítésében nem ismeri a szerzőt. Hát az a helyzet, hogy vannak olyan buktatók a bibliában, akárhonnan indulunk el is, az biztos, amire van cáfolat, egy esményt, történetet sokféleképpen közelít meg, ami szerintem ad lehetőséget az emebr eligazodáséban valóban, mint a többi afféle könyvecske, a lényeg azonban azt hiszem az, hogy mi körül forog a töténetiség lényege, gyorsa rákeresek..., de nem működika kereső programom, sajnos nincse segítségem, ha valakinek nem volna otthon filozófia jegyzete keressen rá így, józan ész kritikája
2016. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen elakad a szavam:))

(keep calm) ez csak egy kérdés, nem tudhatom, hogy egyáltalán mit mond számodra az, hogy józan ész, vagy gondolatszabadság.

Mondhatnám, hogy olyan fontos, mint a víz vagy a levegő, de akkor ráprovokálhatsz arra is, hogy ezek miért fontosak, hagyjuk.

2016. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy másim oldalon, ahol lendületesebb beszélgetésbe voltam, gyorsan elküldtem imannuel kantot a wikiről tuszta ész kritikája, magamtól is eszembe jutott, van pár szerencsétlen filozófus amelyiket elfelejtem, annyian vannak és olyan egyformák, de azért lehet egy gyors keresést csinálni, én most még mindig Spinozánál tartok
2016. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!