Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Használaton kívüli templomokat...

Használaton kívüli templomokat más célokra (iskola, szállás, gördeszkapálya, stb. ) felhasználni szerintetek jó, vagy rossz ötlet? Sérti a hitet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Sérti is a hitet, meg nem is alkalmas ilyen célokra.


De rendkívül helyzetben (háború, természeti katasztrófa) szállásként, kórházként is szoktak működni a templomok.

2016. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem sértheti a hitet, mivel sehol sincs a Bibliában, hogy a templom ilyen szempontból ennyire különleges lenne.

Természetesen csak a szükséges mértékben zavarhatja a hitéletet, mivel a templom elsődlegesen erre épült.

Konkrétan: ha pl. tele van sebesültekkel, akkor őket nem rakják ki a mise alatt - ha viszont iskola van benne, akkor ez mise előtt, alatt és után szünetel.

A gördeszka, korcsolya, stb. pálya annyiban problémás, hogy ahhoz építeni kell és ez zavarja a hitéletet, valamint a templom biztonságát (nekimehetnek valaminek) tehát nem jó templomba.

2016. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Nem sértheti a hitet, mivel sehol sincs a Bibliában, hogy a templom ilyen szempontból ennyire különleges lenne."


Elég sokat írnak a Bibliában az ószövetségi templomról, olvasd el szerintem.

2016. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#2 használaton kívüliről volt szó, tehát ahol nem tartanak misét.

Előfordul az újrahasznosításuk, bár a legtöbbjük mintha direkt úgy lenne megtervezve, hogy más célra nehéz legyen használni, de képeken lakóházzá, könyvtárrá alakított templomot is láttam már. Egerben azt hiszem, kiállítások szoktak lenni az ún. rossztemplomban.

2016. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, elhagyatott templomokra gondoltam.

A gördeszkapályát azért írtam, mert nemrég volt ilyen Spanyolországban.

2016. febr. 3. 09:25
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig jobb az elhagyatott templomokban egy gördeszkapálya, mintha csövesek és drogosok költöznének bele.
2016. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A városban, ahol élek, az egyik használaton kívüli templom konkrétan kocsmaként üzemel. Komolyan.
2016. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem sérti ,bár azért érdemesebb lenne eredeti célra használni az épületet.


Én zsidóként nap ,mint nap elmegyek egy olyan zsinagóga mellet ami ma (2016/5776) egy könyvtár.


Meg aztán pl. a ma Óbudán lévő Chábád lubavicser zsinagóga régebben az -asszem- M1 raktára volt.


Üdv!

2016. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Hitélet... XD Sok erődtemplom van, amit háborúk, harcok során bázisként használtak... Ismerek templomot, aminek egy részében egy katolikus suli működik (katolikus templom). "Sérti a hitet?" ... XD Röhög a vakbelem.

A templom is épület, amit át lehet alakítani, bővíteni. És ezt sokszor megtették, ugyanis ha van egy ép épület, ami megfelel x célra, akkor ki az a hülye, aki elszór egy csomó pénzt új épület építtetésére? A modern építésű templomokat meg egyenesen bűn lenne elhagyni, mert azok általában vasbetonból készült, erős épületek. (pl. az a gyüli, ahova régen jártam, de most már nem, mert megundorodtam tőlük). Egyszerűen pénz-és energiapazarlás lenne egy jóállapotú épületet csak úgy otthagyni. Ha meg otthagyják, akkor a környékiek úgyis elbontják, elviszik a nyílászárókat, a cserepeket lelopják, és szépen lassan elviszik az egész épületet. Én pl. olyan épületben lakom, ami egy gazdag iparos villája volt a 19. század végén. A 40-es években átalakították társasházzá (6 lakás+ tetőtér). Azóta mindenki alakított a házon: mi a terasz helyére kibővítettük a lakást, néhányan lecserélték az ablakokat, a gazdag kínai szomszédaink teljesen átalakították a lakásukat (szellőzőrendszer, erkély helyére szobák stb.), ami amúgy a legnagyobb lakás a házban. Majdnem mindenki épített galériát, ugyanis a belmagasság óriási. Igaz, nem templom, de itt pl. nagyon nagy szemétség lenne, ha a házat kineveznék műemléknek. Csúnyán néz ki most a ház, a tető ramaty állapotban van, de mindenki szabadon bővítheti (és a ház szerkezete ezt elbírja, 80 centisek a falak) Szóval ennyi. Minden változik, nem lehet mindent az eredeti állapotába visszaállítani, vagy csak úgy kidobni a kukába, mert megváltozott.

2016. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sértheti a hitet, mivel a templom egy megszentelt hely, akkor is, ha épp nem működik. Régi temetőben sem illene gördeszkapályát, szállást csinálni, akkor sem, ha már nem használják.

Persze, a végszükség más, mert pl. háborúban sokszor használták menedékként a templomokat.

2016. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!