Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk! Miért szorúl...

Kedves tanúk! Miért szorúl Krisztus háttérbe?

Figyelt kérdés

Miért hírdetitek illetve hangsúlyozzátok a társulat fontosságát állandóan? És miért nem fektettek kellő figyelmet arra, hogy Jézus a Krisztus?!


Valahogy, mintha a társulat helyettesítené Krisztust.

Hallgassunk a "hű és bölcs rabszolgára" stb.

Mintha elfelejtenétek Krisztus szavait:


„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

(János 14:6)



2016. febr. 5. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

ezt inkáb a valláskritikához kellett volna írnod, amúgy meg azt állítják személyesen maga Jézus nevezte ki 1919-ben a vezető testületet, szóval ők mindig Isten és Jézus szócsövei(szerintük Jézus nem Isten hanem csak egy angyal)


ne kérdezd hogyan, ezzel kapcsolatban már 2 kérdést is kiírtam de csak a köntörfalazás és a kitérő válaszok mennek,

2016. febr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szia.


Miért is szorulna háttérbe?

Nem hangsúlyozzuk a társulatot, ha neked annak is tűnik.


Ha elfelejtettük volna Krisztus szavait, akkor nem élnénk a Tanítása szerint, S minden esetben Jézus nevében az Ő közben járása által is mondunk imát

Ő a példa a keresztény élethez, s Ő Isten kinevezett királya, a gyülekezet feje.


Ennél fogva a felvetésed alaptalan.

Mindent amit a kinevezett szolga tesz, azt Jézus utasítására teszi, s ha szót fogadunk akkor Jézusnak fogadunk szót, nem a társulatnak. Ők csak eszközök Jézus kezében, haszontalan szolgák, akik a kötelességüket teszik semmi egyebet.


Emlékezz vissza azokra akik vezették a népet, akár Mózes, Dávid, Illés, stb.

Ha ezeknek az embereknek szót fogadtak, az azt jelentette, hogy Istennek fogadnak szót, és nem embereknek.

Ha nem fogadtak szót, Isten úgy vette, hogy neki ne fogadnak szót, mert Ő tette oda Őket.


Vegyük Koréh és fiai esetét.

Fellázadtak Mózes, és a vezetése ellen, és Áron ellen is, és azt állították, hogy Mózes a Nép főlé emelte magát.

ezt tudjuk, hogy nem igaz,


(4Mózes 16:3) 3 Összegyűltek hát Mózes és Áron ellen, és ezt mondták nekik: „Elegünk van belőletek, mert az egész közösségből mindenki szent, és Jehova közöttük van. Miért emelitek hát magatokat Jehova gyülekezete fölé?”

Jehova válaszolt, hogy mi a véleménye Kórah lázadására


(4Mózes 16:31–33) 31 És történt, hogy amint befejezte mindezeket a szavakat, kezdett meghasadni alattuk a föld. 32 És a föld megnyitotta száját, s elnyelte őket, háznépeiket és minden embert, aki Kórahhoz tartozott, és minden vagyonukat. 33 Élve szálltak alá a seolba, ők és minden hozzátartozójuk, s a föld betemette őket, úgyhogy kivesztek a gyülekezetből.


Vagy Sámuel esete:

(1Sámuel 8:7) 7 Jehova erre így szólt Sámuelhez: „Hallgass a nép szavára mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el, hogy ne legyek király felettük.


Jézus kinevezett egy szolga osztályt, az naponkénti szellemi eledel kiosztására. Ennyi a feladatuk, semmi több.


Az imádatunkat, Jézus akarata szerint és az Ő közben járása által végezzük, Isten vezetése, csak szolgákból áll akik nagy felelősséggel tartoznak a nyáj szellemi jó létéért, amit Jézus figyelemmel kísér.

2016. febr. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Élve szálltak a seolba... igen, ez az ige cáfolja a hamis tanítást, de te ezt úgyse látod már, tanú.
2016. febr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mellesleg a kérdés jó. Miért nem Jézust hirdetik, miért csak a jw.org-ot? Hova tűnt Jézus az újságos standokról és a királyságtermek homlokzatáól? Csak a vakok nem látják ezt.
2016. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Rémisztő ez a hozzá szólás, és a végén a megszólítás,


Mint ha egy Német tiszt azt kiáltaná: Te Zsidó....

2016. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt igy gondolod. Pedig volt egy 3 napos kongresszusunk, ami csak Jézusról szólt. Arról, hogy milyen fontos szerepe van, és hogy miként tudjuk a példáját követni.
2016. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 KZitus ***** válasza:

Szia


Egyedül a megszólításod elfogadható abból, amit írtál, illetve amit kérdeztél, na és természetesen a bibliai idézet is nagyon kedves a szívemnek.

De a többi mint csak a te fantáziád szüleménye - bocsáss meg, nem akarlak sérteni, vagy bántani, de egyszerűen nem igaz. Mivel én tanú vagyok, hidd el, én jobban tudom ezt.

Még azt sem írhatom neked, hogy nem értem miért vádolnak sokféle hazugsággl minket, mert pontosan tudom miért, a Biblia leírja. Csak olvasd el kérlek, hányféle hazudsággal vádolták Krisztust mielőtt megölték, és ő azt mondta, "a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak" a János 15:20 szerint. Ha ez nem így lenne, nem nevezhetnénk magunkat Krisztus követőinek. De mi nem csak igyekszünk követni Krisztus lábnyomát, de Királyunknak is ismerjük el napjainkban.

Bár ez nem tartozik a kérdéshez, de sokkal jobb így élni, mint azelőtt volt, mielőtt megismertem a Királyomat, és Istenemet Jehovát. Nagyon boldog vagyok :-)

2016. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Mi a bizonyíték arra, hogy a társulat feje Krisztus?


És mi a bizonyíték arra, hogy csak is ez a társulat van kapcsolatban Krisztussal és az Atyával?


Ahányszor beszélek egy tanúval, az mindig azt sulykolja belém, hogy csak is ez az egyetlen olyan vallási szervezet ami Krisztus és az Atya támogatását élvezi.


Az összes többi hamis és sátáni?


Az avdentisták, baptisták miért sátániak? Óriási hitünk van és teljes szívvel követik Krisztus példáját. Dr. Reisinger János előadásait hallgatva nem tudom azt elképzelni, hogy ez az ember tévedésben él vagy pedig Sátán irányítja.


Krisztus azt mondta, hogy „Én vagyok az út,..."

És nem azt, hogy valamilyen földi szervezet lesz az.


Én nem rágalmazni akarlak titeket "tanúkat". Én a szervezetetek "BIZONYOS" tanaival nem értek egyet.

"Csak azok menekűlnek meg, akik tagjai a szervezetnek", "minden más vallási felekezet hamis, tévúton jár, sátáni". Ezektől kiakadok!


A társulatotk ezzel azt akarja mondani, hogy mi/én vagyok a megmentő/megváltó. Ehez csupán egy Biblia verset fűznék:


"Mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: Én vagyok a Krisztus! – és sokakat megtévesztenek"


(Máté 24:5)

2016. febr. 6. 12:59
 9/26 KZitus ***** válasza:
Megengeded, hogy reagáljak a kommentedre? Mert ez már nem tartozik a kiirt kérdésedhez :-)
2016. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írhatsz privátban is, ha úgy tetszik.
2016. febr. 6. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!