Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk! Hogyan értelmezi...

Kedves tanúk! Hogyan értelmezitek ezeket a verseket?

Figyelt kérdés

János Evangéliuma 1.rész 1.vers:

" Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge"


Az én meglátásom szerint ebben a versben Krisztus Urunk van úgy megemlítve, mint Isten.


Filippi 2.rész 6.vers

"A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,"


Hasonló képpen ez a vers is ezt a nézetet támassza alá.


János 10.rész 30.vers

" Én és az Atya egy vagyunk"



Tehát így ezeket figyelembe véve, hogyan hihetitek azt, hogy Krisztus Mihályal egyenlő?

A Filippi-ben olvasható vers azt írja, hogy Istennel egyenlő.

Mihály pedig csupán "egyike" az előkelő fejedelmeknek. Nem pedig az egyetlen!

Ezt tekintve Krisztus nem lehet egy (előkelő angyal) a sok közül.



2016. jan. 14. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

még rendkívül hosszan lehetne sorolni Krisztus Istenségét egészen egyértelműen és még ennél is hosszabban a kicsit kevésbé egyértelműen bizonyító helyeket, Jehova tanúi már évtizedekkel ezelőtt felfigyeltek ezekre, és ezért kiadták sajátos bibliafordításukat(ferdítésüket?) az úgynevezett új világ fordítást, amiben gondosan átírták ezeket a részeket, ők azt állítják az a legmegbízhatóbb fordítás, és ilyen kérdésekben kizárólag az a hiteles


tehát amit idéztél h pl "és Isten vala az Íge" ők eleve pontatlan fordításnak hiszik


az új világ fordításról érdemes tudni hogy az adott nyelvekre, így a magyarra sem görögből és héberből fordítják hanem az "eredeti angolból" hiszen nem az eredeti szöveg minél hitelesebb magyarra ültetése volt a cél hanem az adott igehelyek elhazudása, és hogy pontosan mit és hol kell átírni azt ugye az angolból tuják


szerintem eleve feltűnő, hogy minden olyan országban ahol a tanúk jelen vannak, MINDEN nyelven létezik az új világ fordítás, ebből is látszik, hogy nem az adott nemzet van híján egy kellően pontos bibliafordításnak, hanem jehova tanúi minden nyelven hazudni akarnak

2016. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Előre is boccs azért, mert nem vagyok Tanú, és úgy válaszolok!


"" Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge"


Az én meglátásom szerint ebben a versben Krisztus Urunk van úgy megemlítve, mint Isten."


Az én meglátásom szerint meg csak akkor helyettesíthetnéd be az ige szó helyére, hogy Jézus, ha erre konkrét utalásunk lenne. János viszont az evangéliumában és a leveleiben egyetlen esetben sem nevezte igének Jézust. Nincs tehát utalás rá. Ott az ige szó szerepel, ami Isten szava. Tehát kezdetben volt Isten szava, beszéde (legyen), ami az Istennél volt, és ez maga volt az Isten. A teremtő Isten, aki szava által teremtett (legyen).


""A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,"


Hasonló képpen ez a vers is ezt a nézetet támassza alá.


János 10.rész 30.vers

" Én és az Atya egy vagyunk" "


Akkor idézek egy másik részt a Bibliából, nagyon figyelj:


Jn 17,21

Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

22. ... hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:

23. Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek...


Akkor ezek szerint összevetve a Te idézeteddel, Istennel vagyunk mi is egyenlőek, tehát tebenned egy Istent tisztelhetek, aki egyenlő az Atyával?


"Tehát így ezeket figyelembe véve, hogyan hihetitek azt, hogy Krisztus Mihályal egyenlő?

A Filippi-ben olvasható vers azt írja, hogy Istennel egyenlő."


Ahogy Te is egyenlő vagy Istennel, ahogy Jézus kérte az imájában.


"Mihály pedig csupán "egyike" az előkelő fejedelmeknek. Nem pedig az egyetlen!

Ezt tekintve Krisztus nem lehet egy (előkelő angyal) a sok közül."


Feltételezem, hogy ha megy az úton egy király, két gróf, és negyven herceg, akkor a király az egyike az előkelő fejedelmeknek, akik az úton mennek. Szerinted nem?

Az angyal jelentése küldött. Jézus a világba küldetett, hogy megmentse azt. Maga Jézus mondja, hogy Ő egy angyal (küldött):


Jn 4,34

Monda nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki ELKÜLDÖTT engem, és az ő dolgát elvégezzem.


A hébereknél nem hangzás alapján adták a neveket, ahogy mi magyarok ma tesszük ezt, hanem a jelentésük alapján. Maga Isten változtatta meg a nevét Ábrámnak, Jákóbnak, mert a jelentésük nem volt valós ahhoz, amivé lettek. De magát Jézust is az Atya nevezte meg az angyal által, amikor ezt mondta:


Mt 1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.


Ha úgy vesszük a nevek a Bibliában nincsenek lefordítva, csak magyarosítva. Ez szerintem hiba. A Mihály név is csak magyarosítva van. Michaéli, melynek jelentése, "Ki olyan, mint Isten".

Na, ki olyan, mint az Isten???


Filippi 2.rész 6.vers

"A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,"


Tehát Michaéli, azaz Mihály, ki olyan, mint Isten, nem más, mint Jézus.

2016. jan. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azét, mert a Micháél névben benne van ÉL mint Isten, nem következik, hogy ő Jézus lenne. Rengeteg név tartalmazza Isten nevét.


Éli, Eliézer (Isten a segítség) Gábriel (Isten hőse) Dániel (Isten a bíró) Ezékiel (Isten ereje) Elsábet mint Erzsébet (Isten esküje). A Tanú logika alapján bármelyik lehetne akkor Jézus, nem?


Júdás 9. szerint Mihály nem mert káromló ítéletet mondani Sátánra. Jézus azonban ezt többször is megtette.

2016. jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

„Azét, mert a Micháél névben benne van ÉL mint Isten, nem következik, hogy ő Jézus lenne. Rengeteg név tartalmazza Isten nevét.”


Nem azért, hanem azért, mert ennek a névnek a jelentése, hogy „ki olyan, mint Isten”.


„Júdás 9. szerint Mihály nem mert káromló ítéletet mondani Sátánra. Jézus azonban ezt többször is megtette.”


Júdás egy általunk pontosan nem ismert forrásból idéz. A kanonizált ószövetségi iratok ezt a történetet nem tartalmazzák. Így viszont ebből a töredék idézetből arra is lehet következtetni, hogy az ott szereplő Mihály nem a sátánra, hanem Mózes testére nem mert káromló ítéletet mondani. Így viszont teljesen más értelmet nyer.

2016. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az "egy" és az "egyek" kifejezés jelentése nem ugyanaz.
2016. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4-nek.


Ha megnézed a Júdás levél idézett versének a szövegkörnyezetét, akkor azt nem lehet úgy értelmezni, mintha Mózes testére nem mert volna káromló ítéletet mondani.

2016. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Az én meglátásom szerint meg csak akkor helyettesíthetnéd be az ige szó helyére, hogy Jézus, ha erre konkrét utalásunk lenne. János viszont az evangéliumában és a leveleiben egyetlen esetben sem nevezte igének Jézust. Nincs tehát utalás rá. Ott az ige szó szerepel, ami Isten szava. Tehát kezdetben volt Isten szava, beszéde (legyen), ami az Istennél volt, és ez maga volt az Isten. A teremtő Isten, aki szava által teremtett (legyen). "


Kérlek gondold át ezt ennek a versnek a figyelembe vételével:


János 1:14

'És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az õ dicsõségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsõségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

2016. jan. 15. 12:56
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

"Az "egy" és az "egyek" kifejezés jelentése nem ugyanaz."


De, ugyan az, szerintem nézd át nyelvtanilag. :)


Egy vagyok - egyek vagyunk. Egyes szám, többes szám, de a jelentése ugyan az, ahogy az alma és az almák között sincs jelentésbeli különbség, attól még almáról van szó, csak többes számban.

Én egy vagyok ezzel vagy azzal, illetve egyek legyetek...többes szám.

2016. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

"Kérlek gondold át ezt ennek a versnek a figyelembe vételével:


János 1:14

'És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az õ dicsõségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsõségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal."


Isten beszéde lett testté. Isten szólt, hogy megváltót küld, gyakorlatilag az egész ószövetség róla szól:


Jn 5,39

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;


Erőltetett behelyettesíteni egy szó mögé valamit, ami nincs odaírva. Ott ige van, ami Isten szava. Isten szava Jézusról szól, ami testté lett, de átírni a Bibliát azzal, hogy kicserélsz egy szót, ez a Jehova Tanúi szokása, és Ti/Te ugyan ezzel érveltek. Kicseréltek egy szót: ige-Jézus, és ezzel bizonyítotok valamit.

2016. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, Te meg gondold át ezt:


IKor 15


23. Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2016. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!