Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan értelmezitek a...

Roland G. kérdése:

Ti hogyan értelmezitek a hamis sáfár példázatát? Miért kapott dicsértet? (Lukács 16. ) Mindenki véleménye érdekel!

Figyelt kérdés
2016. febr. 7. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyolcas versígértem, de a kilencesre megvárom a válaszokat.
2016. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyolcas versig értem, de a kilencesre megvárom a válaszokat.
2016. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az intéző (sáfár) elengedte az adósságok egy részét, annak fejében, hogy a fentmaradó adósságot viszont kifizetik. A gazda azért dicséri meg az intézőt, mert így valamit mégis be tudott hajtani a járandóságából, míg a teljes adósság behajtása lehetetlen lett volna.


Jézus a gyakorlati hétköznapi talpraesettsége miatt állítja példának az intézőt. Bár maga a történet egésze ironikus kicsengésű is egyben, Jézus alapvetően kritikusan állt hozzá ehhez a kölcsönadós, adósságbehajtós, vállalkozói világhoz.

2016. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászóló jól válaszolt, én csak annyit tennék hozzá, hogy Jézus mihaszna szolgának nevezi az intézőt.

Az okossága és ravaszsága miatt, tényleg példaként állítja, de akkor is mihaszna.

2016. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Több választ vártam!

Egyébként a 9-ik verset rosszul fordította Károli:"Én is mondom néktek, szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonból, hogy mikor meghaltok(!), befogadjanak benneteket az örök hajlékokba." A görögben:szerezzetek barátokat a hamis Mammonból,hogy amikor ELFOGY(!),befogadjanak benneteket az örök hajlékokba..

2016. febr. 10. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Számomra értelmetlen.
2016. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Blackice75 ***** válasza:
2021. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!