Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek ez...

Keresztények! Szerintetek ez rendjén van így?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás köztudottam tilt mindennemű házasság előtti szexuális kontaktust. Nos,ezt igazán nem tudom hová tenni, hogy ennek mégis mi a célja, és, hogy esetleg emiatt valaki tényleg bűnösnek számít? Itt szögezném le,hogy bár én meg vagyok keresztelve,de sosem gyakorolotam így a hitemet (talán emiatt a sok indokolatlan dolog miatt), vannak dolgok amikben hiszek,és rossz embernek sem tartom magam,de a Biblia szerint én már bőven a pokolba fogok kerülni (már ha létezik, de én nem hiszek benne)

Nos írok pár példát az eletből. Vegyük egy nőt, aki pár évvel ezelőtt elvesztette a férjét. Aztán vegyünk egy férfit,aki szintén pár éve elvesztette a feleségét. Megismerkednek egymással, több éve ismerik egymást, sok közös dolog van bennük, mondhatni 'lelki társak' mindent meg tudnak beszélni egymással, és más emberekben már nemigen tudnak bízni,de az ő kapcsolatuk különleges. Ezek után lefekszenek egymással, és kapcsolatuk még erősebbé válik, mondhatni kiteljesedik. Nem ártottak vele senkinek, hosszú évek szenvedései után végre valami jó történt velük, boldogok, és önzetlenül szeretik egymást, a másik a legfontosabb számukra. Házasodni a múltra való tekintettel már nem szeretnének,úgy érzik ez így jó,ahogy van, és nincs is szükség formaságokra.

A keresztény vallás szerint ők bűnösök. De egyszerűen nem értem,hogy ebben mi lenne a bűn, hiszen senkinek nem ártottak vele. Bűn vágyni a boldogságra? Az ember nem erre van teremtve?! Csak úgy szabad boldognak lenni,ahogy megmondják? Miféle szabadság ez? Vagy szabadnak sem szabad lenni? Érdekes diktatúrákban, rendzserint szoktak jönni a forradalmak is , itt miért nincs ez?

Az ember szerintem arra lett teremtve,hogy boldog és szabad legyen (inkább próbáljon lenni),tegyük,hozzá hogy ez úgyse sikerül mindig,mert rengeteg rossz dolog történik, amikor egyszerűen elképzelhetelen,hogy mégis hol van olyankor Isten ?! Ha már a rossz dolgok ellen nem tudunk mit tenni az esetek 90%-ban , akkor még az esetleges boldogság esélyét is dobjuk el magunktól? Ez szerintetek rendjén van így?


Félreértés ne essék, én tiszteltben tartom mindekeinek a vallását,csak egyszerűen valamit nem tudok megérteni, épp ezért is írtam ki a kérdést. Másik dolgog, szerintetek elképzelhető,hogy a közeljövőben,fog ezen a téren módosulnlni valamit a vallási útmutatás , fog valami modernizálódni? (mert ugye ha az egyházon múlna, akkor a Föld még mindig lapos lenne pl.)


Kösz a válaszokat!



2015. okt. 4. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem láttam volna a kérdéshez tartozó kereső szavakat, akkor kicsit bővebben válaszolnék, de így csak azt tudom tablcaolbu, hogy tanulj meg visszaolvasni és használni a keresőt,mert ilyen kérdések nap mint nap vannak.
2015. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Másik dolgo,ami még eszembe jutott az a : homoszexuálisok. Ugye ők is alapjáraton a pokolba kerülnek, tök mindegy,hogy egyébként 100x kölönb életet élt minden téren mind egy átlagos hívő ember, determinálva van,hogy csak a pokolba köthet ki. Nos én azt nem értem,hogy akkor minek teremtettek őket Isten,hogyha még esélyt sem ad nekik?? Vagy nem lehet mindeki boldog?? Ezek szerint nem, mert vagy homoszexuálisként él, és egész életében retteghet a pokoltól , vagy nem csinál semmi és egész életében egyedül lesz. Miért ilyen következetlen a vallás? Miért nem állt még neki senki a Bibliának tisztán szakmai szemmel,hogy ízekre szedje, ezt az évszázadok alatt összeszedett maszlagot, amit egyes emberek kitaláltak önkényesen,hogy ez legyen az etalon??
2015. okt. 4. 11:57
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, ha nem tartod a vallásodat, akkor minek pörögsz ilyen témákon?


Ha meg tényleg érdekel, akkor utána tudsz járni magadtól is.

Így csak lejáratod magadat, hogy mennyire tájékozatlan vagy. Mert iszonyatos baromságokat írtál, amiről te azt hiszed, hogy úgy van pedig az egyház teljesen mást tanít. Tájékozódni kéne előbb...

2015. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el, hogy a Föld formája nem tartozik a bibliai hit témakörébe. Amikor azt tartották, hogy a Föld lapos, akkor az a korabeli tudományos álláspont volt. Amúgy meglehetősen otromba dolog állandóan a hívők orra alá dörgölni a középkori egyház rémtetteit, amelyeknek semmi közük a Bibliához, Jézus Krisztushoz és a kereszténységhez. Ezt többek között az is igazolja, hogy évszázadokra betiltották a Biblia birtoklását és olvasását, csak külön engedéllyel olvashatták némelyek zárt könyvtárakban. Mit gondolsz, miért?


A felvetésedben szereplő pár - nem tudom, hogy egyáltalán léteznek-e - elfelejtette magát egymás számára elkötelezni. A szeretet pedig nem tart fenn menekülési útvonalat a maga számára, hanem teljesen átadja magát. Ha azonban a másik fél menni akar, akkor elengedi. Ez jelentős különbség a hitetlen világ és a bibliai hit szeretet-értelmezésében. A szeretet modern gyakorlása az, hogy szeretlek, amíg érdekemben áll, vagy amíg örömöt okoz nekem, de nem kötelezem el magamat, mert ez az érzés elmúlhat. Ha azonban még tart a l'amour, legalábbis részemről, akkor nem mész sehova, akkor sem, ha akarsz.


Amúgy a te legnagyobb problémád nem a házasság előtti, vagy helyetti szex, ahogy a többi emberé sem, akik hadilábon állnak a Bibliával. A probléma az, hogy az újjá nem született ember tagjaiban olyan törvényszerűségek működnek, amelyek szöges ellentétben vannak a Biblia elvárásaival, és ezeket lehetetlen emberi erővel legyőzni. Valaki talán legyőzi a szexuális kísértések egy részét, de ettől feszült és kiállhatatlan emberré válik, aki megkeseríti a környezetét. Mások idióta hobbikban vezetik le a fölösleges szexuális energiáikat. Létezik azonban olyan állapot is, amikor azok a törvények, amiket eddig testközelből megismerhettél, felülíródnak egy magasabb rendű törvénnyel, és megszűnik a kísértés. Ez az Újszövetség lényege.


"Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem. És nem tanítja kiki az ő felebarátját és kiki az ő atyafiát, mondván: Ismerd meg az Urat; mert mindnyájan megismernek engem a kicsinytől nagyig. Mert megkegyelmezek álnokságaiknak, és az ő bűneikről és gonoszságaikról meg nem emlékezem." (Zsd 8,10-12)


"Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat, Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem." (Zsd 10,16-17)

2015. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Bűn vágyni a boldogságra? Az ember nem erre van teremtve?! Csak úgy szabad boldognak lenni,ahogy megmondják? Miféle szabadság ez? Vagy szabadnak sem szabad lenni?

De - minden vallás szerint az ember szeretetből, szeretetre,, szeretni jön a világra a Teremtő szent akaratából.

Ha ezt a fizikai síkon gondolkodók felülírják testi vágyaikkal kapcsolatos önző örömszerzéssel - akkor keletkeznek az ellentmondások, bajok, szeretetlenségek, bánatok, tragédiák.

*

Most minden ítélkezés nélkül, minden vélemény nélkül TÉNYKÉNT mondom:

A fentiek miatt hanyatló a kereszténység nyugaton és az iszlám valami hatalmas energiával növekvő az egész világban.

Nagyon egyszerűen és nagyon tömören megfogalmazott parancsaik vannak és következetes a betartatásuk, a halálbüntetés terhe mellett.

Ide tartozik: nincs fogamzásgátlás (semmilyen) nincs abortusz (soha) Nincs szabadság a szexuális éleben: külön jogai vannak a nőknek a férfiknak (többnejűség, de nincs többférjűség stb).

Az alábbi linken a végén található statisztikára hívom fel a figyelmedet:

[link]

2015. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény vallás köztudottam tilt mindennemű házasság előtti szexuális kontaktust. Nos,ezt igazán nem tudom hová tenni, hogy ennek mégis mi a célja, és, hogy esetleg emiatt valaki tényleg bűnösnek számít?"


Az, hogy régen (sőt még nem is olyan régen is) az emberek 12-20 éves kor között házasodtak. Illetve nem volt olyan szemlélet hogy "élvezzük ki az életet" (nem is volt rá lehtőség...).


A kérdés többi része:

A Biblia szerint egy választás áll az emberek előtt: Elfogadják Krisztust vagy sem. A Keresztyén vallás pont arról szól, hogy ha tényleg úgy gondoljuk, akkor bűneink bocsánatot nyernek, és nem az alapján leszünk megítélve hogy hány jó meg hány rossz dolgot követtünk el (mint ahogy sok ateista hiszi). Eléggé sz@rban is lennénk, mivel bűn nélküli életet lehetetlen élni. A fent említett példa, meg hát mit mondjak... Legyen ez annak a két embernek a legnagyobb bűne, na...

2015. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pietrosol ***** válasza:
48%

Szia!


Nincs ezzel semmi gond, legyenek boldogok!


Akinek pedig harmadik, negyedik,...századik ember tanúsága kell az elkötelezettséghez, annak az önálló felelős döntés kérdésével kellene kicsit többet foglalkozni! Önállótlan ember könyvből él, mint ahogy törvényekre is annak van szüksége, aki nincs önmaga teljességében és felelőtlen önmagát és embertársait illetően.

2015. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Roland G. ***** válasza:
100%

Szia!


A szexualitás Isten ajándéka,jó dolog.

Isten boldogságra teremtette az embert,és aki hisz benne és neki,az követi az útmutatásait ezen a területen is.Ha hiszel neki,akkor elfogadod,hogy a házasság lányege a szövetség,a szövetség pedig arról szól,hogy a 2 fél leteszi az életét egymásnak,többé már nem önmagukért élnek,hanem a másiknak.

Akik félnek a házasságtól,azok a teljes elkötelezettségtől félnek.

Szokták mondani,hogy nem számít a papír stb,de ha nem számít és nem lényeges akkor miért nem házasodnak össze?

Véleményem szerint azért,mert legbelül a legtöbb ember érzi,hogy a házasság több,mint egyszerű élettári kapcsolat és amiatt félnek tőle mert bizonytalanok a párjukkal való kapcsolatuk szilárdságát illetően.Ha viszont valaki nem hívő,attól Isten elsősorban a megtérést és az újjászületést várja el első lépésben,ezek nélkül ugyanis lehetetlen megfeleni a Szentírásban leírt útmutatásoknak,ahogyan ezt fentebb Asperrimus helyesen leírta!

2015. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes volt ezt különböző nézőpontokból látni! Menetek a zöldek!
2015. okt. 4. 17:06
 10/13 anonim ***** válasza:

...és nincs is szükség formaságokra...


Itt tévednek, és emiatt fognak bajba kerülni, mivel a házasság nem egyszerű formaság, amit csak beírnak a nagykönyvbe, és megvan, hanem szentség, amit Isten is megáld. Nem fog modernizálódni az egyház, és nem válik liberálissá. Ha valaki úgy gondolja, hogy a házasságkötés üres formalizmus, az nem lehet katolikus.

2015. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!