Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok, ti minden...

Kedves katolikusok, ti minden katolikus dogmát elfogadtok és hisztek, amit az egyház kimondott?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok katolikus, de ismerek sokat, úgy tudom a pápai tévedhetetlenséget úgy igazán még a papok sme fogadják el, legalábbis sokan nem, a szeplőtelen fogantatást is sokan tévesnek tartják, vagy legalábbis eldönthetetlennek (nem keverendő a szűzi foganással!)
2016. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szp72 ***** válasza:
91%

A dogma ugye tévedhetetlenség igényével megfogalmazott biztos hittétel.

A dogmát tudatosan tagadni nem szabad. Ha nem hiszed, amit a Katolikus Egyház a biztos tudásával hisz, akkor minek vagy katolikus, akkor menj át egy másikba, ahol jobban tudják vagy alapítsd meg végre az igazi tévedhetetlen egyházat.


Persze van úgy, hogy egy-egy hívő nem fogad el valamit s a lelki pásztor nem csinál belőle nagy ügyet, nem közösíti ki, gondolván hogy a hit alaposabb megismerése idővel majd jobb belátásra bírja.


A pápa természetesen csak akkor tévedhetetlen, amikor a tévedhetetlenség igényével szól. Ilyen nagyon-nagyon ritkán van, egy átlagos pápai nyilatkozat természetesen nem dogma, de ettől persze még lehet igaz.

2016. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók elmondták,hogy a pápai tévedhetetlenség az ún. "ex cathedra" kijelentésekre vonatkozik,amik nagyon ritkák,legutóbb az 1950-es években hangzott el ilyen: Mária mennybevételének dogmája. Abban az esetben,ha a pápa mondjuk útjára bocsájt egy körlevelet,értekezést(enciklika) apostoli tekintélyével tanít,tehát a hívek lelkiismeretének döntése annak elfogadása,ezzel szemben az ex cathedra kijelentéseket a katolikus hívő elfogadja és vallja,mint hitének alaptételét.
2016. febr. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

15 éves hívő vagyok. Alapjáraton mindent elhiszek, és betartok, amit az egyház kiad. A pápai tévedhetetlenséget is. Ami azt illeti, böjtölök is, bár ezt sokan ellenzik. Sosem kételkedtem az egyház tanításaiban, mivel így neveltek. Egyszer sem jutott eszembe, hogy mondjuk ebből valami nem lenne igaz.

Ettől függetlenül senki se gondolja azt, hogy ilyen nagyon szent életű vagyok. Ugyanúgy járok bulizni, moziba stb. mint a kortársaim, úgyanúgy van barátom, sőt még néha csúnyán is beszélek. De bűneimet meggyónom. Templomban minden vasárnap vagyok, ls egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány parancsolt ünnepet nem tartottam még meg.

2016. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok, lemaradt: 15/L
2016. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a böjtöt illeti 18 és 60 év között megtartandó úgy,hogy az illető háromszor eszik és egyszer lakik jól. A tizennégy éven felülieknek hústilalom van érvényben Hamvazószerdán,illetve Nagyböjt péntekjein. Korábban a Kisböjt is hasonlóan működött,de annak a II. Vatikáni Zsinat után kevésbé volt jelentősége-ez a karácsonyt megelőző,vagy adventi böjt más néven.
2016. febr. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy tartsuk be,vannak olyan dogmák meg hagyományok,nem is halottam,csak igy az oldalon Jehova Tanúi hivják fel egyes dologra a figyelmet,hogy pld.pulgatorium vagy ,hogy a gyónás nem elg csak a papnak.Hát még kinek kell meggyoni?
2016. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Mivel egy pár dolgot hihetetlennek talaltam,igy a többit is vitte magával.Ki hiszi a tisztitotüzet ha nincs?

Szent Antal ki a csoda olyan meg elég van.Es ha mindeniket a tempomba beraknák a misét kint kellene tartani.

2016. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!