Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az én utam? Kereszténys...

Melyik az én utam? Kereszténység vagy buddhizmus? Esetleg kicsit mindkettő?

Figyelt kérdés

Bevallom nem vagyok túlzottan vallásos,sokat egyikről sem tudok,de nem tudom melyik az én utam. Nem tudom merre induljak.Kicsit olyan spirituális válságnak érzem az egészet. Keresztény kultúrkörbe születtem és akaratomon kívül is hat rám. Viszont a buddhizmus szerénysége és erőszakmentessége,lemondása nagyon tetszik.

Azért is a buddhizmus,mert nem tetszik amit a világban a köny vallásainak (kersztény,zsidó,izslám)a gyakorlói tesznek egymással és a világgal.


2008. szept. 18. 20:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
57%

Én katolikusként azt mondom Neked, hogy a kereszténység, de nyilván egy buddhista a buddhizmust mondaná.

Viszont nagyon javaslom, hogy nézd meg a "Legyetek jók, ha tudtok!" című filmet,rám nagyon nagy hatással volt.

2008. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem azzal lenne jó először tisztába lennünk, miért is van bennünk ez a spirituális vágy, miért vagyunk (mindenki) valamilyen értelemben vallásosak?


John B. Noss a Man’s Religions című könyvében elgondolkodtatott: „Minden vallás ilyen vagy olyan módon azt állítja, hogy az ember nem áll egyedül, és nem is képes egyedül állni. Alapvető kapcsolatban van a természet és a társadalom külső erőivel, sőt függ azoktól. Homályosan vagy világosan, de tudja, hogy ő nem egy független hatalmi központ, amely képes a világtól távol állva létezni.”


Ha egy kicsit kutatsz a vallásról, akkor meglátod, hogy annak fontos jellemzője az érték utáni vágy, valamint az a hit, miszerint az élet nem véletlenszerű és értelmetlen. (Talán nem véletlen, hogy ez a tudományosnak tekinthető, "intelligens tervezés" gondolatával sincs ellentétben.) Az értelem keresése olyan hatalomba vetett hithez vezet, amely nagyobb az embernél, végül pedig egy egyetemes vagy emberfeletti elméhez, amelynek az a szándéka, hogy biztosítsa az élet legmagasabb értékeit az ember számára.”


Eszerint a vallás az ember egyik alapvető szükségletét elégíti ki éppúgy, ahogy az élelem az éhséget. Tudjuk, hogy a kínzó éhség akkor is elmúlik, ha az ember válogatás nélkül eszik; ez azonban hosszú távon káros az egészségre. Az egészséges élethez egészséges és tápláló élelemre van szükség. Éppígy egészséges szellemi táplálékra van szükség a szellemi egészség fenntartásához. Ezért mondja a Biblia: „Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem Isten szájának minden kijelentésével” (5Mózes 8:3).


Tehát, nem biztos hogy jó, ha "szellemi svédasztalnak" tekinted az előtted lévő "vallásos étlapot."


Helyes lenne arra összpontosítanod, jelenleg melyik nagyobb világnézeti csoport egyezik a valóban bizonyított tudományos tényekkel! Igen, még erre is szükség van, mert különben, erősen eltévedhetünk, és hiszékennyé válhatunk.


Tehát a Biblia (szándékosan nem kereszténységet írtam), egy Teremtőt feltételez, a Buddhizmus, eredetileg nem.

Azt azért már nagy bizonyossággal el tudjuk dönteni, vajon a látható világegyetemnek volt-e kezdete, ugye?


És így tovább! Most másnak is adok teret, hogy írjon.

2008. szept. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az a véleményem, hogyha Istent szorgalmasan keresed, megtalálod! Ne akarj feltétlen vallásokhoz tartozni. Isten nem a valláshoz kötődik, hanem elsősorban hozzád.

A te utadat nem fogod megtalálni, csak Istenen keresztül. A vallás önmagában még nem út!

2008. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Azt javaslom, ne keresd istent, mert csak akkor találod meg, ha elhiteted magaddal, hogy van. Nem beszélve arról, hogy a buddhizmusnak nincs istene. Legyél Krisnás! :)) Elég égő, hogy két ilyen különböző vallás között GONDOLKODSZ, a terrorista keresztény és a békés buddhista között. Ne legyé, egyik sem, mert egyiknek sincsenek bizonyítékai az állításaira. Karold fel a tudományt és nézz szembe a valósággal: istenről, a túlvilágról, az élet keletkezéséről semmi tudásunk nincs.
2008. szept. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3.válszoló

Nem mondtam,hogy szent életet szeretnék élni.

Talán csak lelki megnyuvást hozna ha tudnám melyik "jobb"nekem. Melyik hozzam meg a lelki békét.

Amúg ymiért terroristák a keresztények?

2008. szept. 20. 14:33
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

"ha tudnám melyik "jobb"nekem"


Miért csak az számít, hogy "neked" mi kell?


3 Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket; 4 és az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak. 5 Te azonban maradj meggondolt...

(2Timóteus 4:3-4)


Nem értem, miért nem keresed az igazságot? Mert nem hiszel benne?

Az életedben hiszel?

Ezen az alapon, ha van jogsid, nem kellett volna ekkora anyagi és szellemi áldozatot hoznod, nem beszélve az idődről, hogy megtanuld, és levizsgázz!

Vagy netán hiszel a szabályok fontosságában? Hiszel abban, hogy azokat a mi (közlekedők) javunkra állították, vagy csak felesleges korlátozásnak tartod?


Tehát, miért nem lehet egy legfelsőbb "szabály alkotó", aki szintén a legjobbat akarja nekünk?

Nem hiszel benne, vagy mert lejáratták?

Az IGAZSÁG ezektől a szempontoktól teljesen független!

Kutatni kell az igazság után, mert ettől nagyobb kincsed az életben nem lesz, bármit is hiszel róla! Nem véletlenül mondta Jézus, hogy "az igazság szabadokká tesz."

Majd meglátod.

2008. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia! A 3. válaszoló vagyok.

Megnyugvás, lelki béke. Szép, hogy erre vágysz, de még mindig nem értem, miért akarod valláshoz kötni. Megbonyolítod a lelki megnyugvásod felé vezető utat. Pedig olyan egyszerü. Emberi erőből lehetetlen, tehát kell hozzá hatalom (ez Isten). Istenbe pedig hinni kell, hogy megtaláld azt a békét, amit eresel. Ez van. A hit az alpja, annak, amit keresel. Ha jól értem neked személyreszabott vallás kellene. Ahogy te mondtad: amelyik jobb neked. Nos, szerintem választ kaptál a kérdésre. Persze szíved joga meddig kutatsz ezek után. Sok sikert!

2008. szept. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Valaki a napokban, írt egy rövid választ a közösség abszolút fontosságáról, arról, hogy többek között miért elengedhetetlen szervezett valláshoz tartozni.

Hogyan tudnád gyakorolni alapvetően minden vallás fő tanítását, ha elválasztod magadat a közösségtől? Mi ez?

Persze, a szeretet! Hogyan tudnád kimutatni, és gyakorolni egymagadban, ha nem mész el a közösségbe?


Legfeljebb csak úgy, ha mondogatod magadban, hogy én szeretek ám mindenkit, de mivel bizonyítod?

"A hit halott cselekedetek nélkül" - mondta Jakab apostol a bibliában.


Persze az igaz, nagyon sok egyház lejáratta magát az elmúlt évszázadok, évtizedek alatt, és nagyon hiteltelenné vált! Mivel gyanúsan nem a "szeretet nevében" halt meg kb. 100 millió ember a múlt században háborúkban, igaz?


De kérdezem én, mindegyik ma létező világméretű egyház résztvett ebben? Mert úgy tudom, hogy nem!

És ha őszinték vagytok, ti is tudjátok, hogy vannak olyanok most is, akik nem teremnek "rossz gyümölcsöt", a Jézusi példának megfelelően.

Jézus elmagyarázta szemléltetésben: "minden jó fa, jó gyümölcsöt terem, de amelyik fa nem terem jó gyümölcsöt, azt ki fogják vágni!" És azt mondta az első századi követőinek (akik mellesleg szervezetet alkottak), hogy arról fogják az Ő követőit felismerni, ha jó gyümölcsöt teremnek, és szeretet van köztük.


Ma sok ember könnyelműen rá mondja, - de kérem, nincs ilyen szervezet! De, mint néhány sorral feljebb írtam, vannak akik a vallások vérbűnében tiszták maradtak. Durva lenne összemosni mindent.

Kutatni kell.

2008. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem unjátok még? Egymásnak lehet priviben is írni. El is mentetek a konkrét kérdéstől.

Abban nincs semmi rossz, ha olvasgatsz mindegyikről. Minden vallás megvan győződve a saját igazáról. Nem biztos, hogy megtalálod a neked személyre szabottat köztük. Minden ember más, mások az igényeik és más az élete. Máshogy hat mindenkire egy szín, egy hang, egy eszme. Szerintem se vallást keressél utadnak. Ragadd ki azokat, amik számodra értékek. Építsd bele az életedbe és kész. Ha minden értéket megtalálsz, ami neked a személyiségedet a legjobb szintre emeli, az a te utad.

2008. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

3.

iért gondolod,hogy az igazság keresése egyenlő a Te hiteddel,vagy Isten keresésével??

Valahol minden hit az igazságot keresei.

Semmi kifogásom a "legfelsőbb "szabály alkotó" ellen csak korántsem biztos,hogy egyházi keretek között fogom megtalálni. Az igazság után kutatnikell. Meg szabddá tesz.

Viszont én azt is hallottam,hogy amíg az ember egy tőle függetklen erőre támaszkodik addig nem is lesz teljesen szabad. Idézni nem tudom,de a lényege az volt,hogy pont a vallás(a) miatt nem lehet szabad.Az tartja fogva. Van ilyen nézet is.

"Emberi erőből lehetetlen" valamilyen buddhista oldalon pont ez hozták fel példának,hog ymilyen rossz,mert az feltételezi,hogy az ember magától nem képes semmire.nem is lehet igazán szabad.

Személyre szabott vallás sem kell.


"Persze az igaz, nagyon sok egyház lejáratta magát az elmúlt évszázadok, évtizedek alatt, és nagyon hiteltelenné vált! Mivel gyanúsan nem a "szeretet nevében" halt meg kb. 100 millió ember a múlt században háborúkban, igaz?" -----mint pl. a Római Katolikus Egyház és a Vatikán. Indiánokat írtott,tűzzel,vassal rákényszerítette ki tudja hány emberre az "igaz utat".Viszont amikor a törökök Mo.-n voltaki nem tettek ilyet.Adód vetettek ki az emberekre és mindenki gyakorolhatta a vallását.Ezk szerint az iszlám az igaz út???? Hogy higgyek a köny vallásaiban amikor gusztustalan amit a vallásal csinálnak,amit a vallás nevében tesznek és amire felhasználják. A történelem fényesen bebízonyította,hogy nem igazán úgy élnek ahogy azt az istenük megkívánnya mégis tépik a szályukat,hogy nekik van igazuk és mindenkinek így kellene élni.

Csak megjegyzem,hogy aki jó keresztényi élete él az bizonyos értlemben már buddhista. Ez egy Bonc szájából hangzott el.

Azt sem hiszem,hogy Istenhez csak gyülekezeten keresztül vezet az út. Ha egyedül vagyok legalább nem mossák át az agyam,nem térítenek le. Ha minden embert Ő termtett úgyis meghallja a hangom.Még csak az sem hiszem,hogy ehhez templom kellene. Hogy is van? Hasíts szét egy fát és Én ott leszek,emelj fel egy követ és Én ott leszek? Van ilyen a Bibliában?



A témához visszakanyarodva.

Nem keresek vallást az utamnak. Megpróbálom kiszűrni azt ami számomra értékes.

"Ha minden értéket megtalálsz, ami neked a személyiségedet a legjobb szintre emeli, az a te utad" ilyesmi már nekm is eszebejutott.

nem tudom melyik áll hozzám közelebb. Nincs semmi bajom egy felsőbb erővel ,Teremtővel csak kérdésem,hogy ha énis beállok asorba biztos az-e a helyes élet út? Ez számomra nem azt jelentené,hogy minden napomat úgyis élném,inkább tudnám hová tartozom. Vagy inkább keresgéljek és majd megtalálom.

2008. szept. 22. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!