Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért egy ókori kinzóeszköz a...

Miért egy ókori kinzóeszköz a kereszténység szimbóluma?

Figyelt kérdés
Elvégre ezen kínozták meg majd ölték a megváltót nem inkább valami kedvesebb jelképet kellet volna válaszolni ha már úgyis ilyen szeretett központú. (Ha tényleg halála miatt akkor egy másik kérdés: Ha giotin által végezték volna ki az lenne a jelkép?)
2011. okt. 27. 15:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

A pontos okát nem tudom, de talán azért, hogy emlékeztesse az embereket Jézus áldozatára.

(Régi vicc: Miért nem fojtották vízbe Jézust? Mert hülyén nézne ki a templom tetején egy akvárium.)

2011. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Smartguy86 ***** válasza:
45%
A szeretet egy nagy kamu a kereszténységben. Nem kell ahhoz kereszténynek lenni, hogy szeress. De azért megöltek pármillió embert, hogy áttérítsenek még párat...
2011. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Ez nagyon jó kérdés. Szerintem ez is egy dolog a sok közül, ami torzult az évszázadok során. Biztos van valami története, hogy hogyan került erre a helyre. De hova is? Az én szememben ez egy szinten van azzal, hogy valaki csak azért jár templomba, mert különben mit szólnak... Vagy csak egy szokás, mert így látta a szüleitől. Sajnos a legtöbb embernek, aki keresztet hord a nyakában, semmi köze Jézushoz és a tanításaihoz. Nekem eszembe nem jutna felvenni, sem kitenni, pedig hívő keresztény vagyok. Számomra ez nagyon furcsa. Képzeld el, hogy van valaki akit mindenkinél jobban szeretsz. Ezt a valakit lelövik. Hordanád a nyakadban a gyilkos fegyvert??? Nem hiszem.
2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

A kereszténységnek nincs szimbóluma. Amire te gondolsz, az a katolikus egyház jelképe. A keresztény szó jelentésének értelme, hogy Krisztus követő. Ehhez nem kellenek jelképek, jelszavak, viszont kell Krisztus szeretete, bocsánata, benne való hit és élete általi követés.


Üdv: L

2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

A keresztény tanítások szerint Jézus halála volt maga a megváltás, az áldozat az emberek bűneiért.


A keresztnek van egy ősibb jelentése, nevezetesen a Föld, ahol a vízszintes a horizont és a függőleges kapocs az Éggel és Alvilággal. Elképzelhető, hogy a szimbólum a görög kereszt (amelyiknek nem hosszabb az alsó szára) továbbvitt változata.


A szimbólumok egyszerűségre törekednek, és formailag absztraktak, így nem hiszem, hogy nyaktiló lenne a templomokon, ha Jézust azzal végezték volna ki. Esetleg egy tojásdad forma, körülötte körrel, mint glóriás fej.

2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Jézus ugye ács volt. Most mond, hogy nem kézenfekvő két összeszerelt gerendát megtenni jelképnek!

Amúgy guillotine már csak azért sem lehetett volna, mert az bőven nem ókori találmány.


Amúgy én sem egészen értem, hogy a keresztényeknek miért mániájuk cölöphöz szögelve sebes testtel ábrázolni a megváltójukat, vagy egyáltalán kihangsúlyozni a halálát. A lényeg elvileg nem az volna, amit a halála előtt próbált tanítani?

De ez persze az emberiségnek egyik fülén be a másikon ki.

Szerintem a megváltást a tanításaival hozta volna el, nem azzal, hogy hagyja magát halálra kínozni.


Persze nem vagyok hívő, szóval biztos tévedek, csak gondoltam megosztom az itt lézengőkkel a gondolataimat.

2011. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Elrettentő példának
2011. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

"A lényeg elvileg nem az volna, amit a halála előtt próbált tanítani?"


De igen, éppen ezért ez a jelkép. Mivel prédikációi saját haláláról és áldozatáról szóltak.

2011. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

"De igen, éppen ezért ez a jelkép. Mivel prédikációi saját haláláról és áldozatáról szóltak."


Ok. Valamiért azt hittem, hogy a prédikációi a szeretetről és megbocsájtásról szóltak, nem arról, hogy "most kinyíratom magam, aztán mindenki tiszta lappal indul". Ez így tök értelmetlen, nem?

2011. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak a halálát prédikálta hanem a feltámadástát is.

Jézus nem a halottak Istene hanem az élők istene.

2011. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!