Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a katolikus egyház...

Létezik a katolikus egyház tanításával teljesen összeegyeztethető meditációs illetve relaxációs formula?

Figyelt kérdés

Előre látom, ahogyan a vallás, a kereszténység vagy konkrétan az egyház ellenzői rávágják reflexből, hogy nincs, ez kizárt. A bigott keresztények meg azt vágják rá reflexből, hogy inkább imádkozzál.


De azért remélem, hogy értelmes és hasznos válasz is érkezik a kérdésemre.



2016. febr. 11. 19:52
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Az imához nem kell bigottnak lenni, egy elmélyült ima a meditáció egy formája. Bár én nem tudok róla, hogy a meditálás ellentétes lenne a katolikus tanításokkal.
2016. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, gyakorolják is - ha bővebben érdekel, Szent Ignáci gyakorlatok. Az oldalukon találod,hol mikor lehet.

[link]

2016. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy létezik :)

"Kontemplációnak", "szemlélődő imádságnak" hívják a nyugati (katolikus) hagyományban, de ugyanez a "belső ima", "szív imája", "szüntelen imádság", "hészükszahszta ima" a keleti (ortodox) hagyományban.


Egy kis olvasni való:

John Main (bencés szerzetes): Jöjj el Uram! - Az Úr eljött c. könyve

Jálics Ferenc (jezsuita szerzetes): Tanuljunk imádkozni c. könyvének 6. és 7. fejezete

Hészükhaszta ima:

[link]

2016. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A keresztények is meditálhatnak ,SŐT mi zsidók is meditálunk.


Üdv!

2016. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%

Sokan gondolják,hogy igen.

De nem.

2016. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat.


Egy katolikus ember sosem hagyhatja figyelmen kívül az Istent, főleg, ha lelki dolgokról van szó, tehát minden meditáció ima lesz valamennyire.


A legtöbb meditáció, amire rá lehet találni a neten vagy a könyvtárban, keletről vagy az ezotéria felől jön. Ezek legtöbbje ha nem is tiltott a katolikus tanítás szerint, de minimum necces.


Vannak olyan bigott vallásos emberek, akik szerint minden rossz, amit nem a pápa talált ki személyesen. Az ilyen ismerőseim akartak idő előtt kirángatni a pszichoterápiáról, nehogy kikezeljék belőlem a vallást. De én végig csináltam a terápiát. Azóta jobban vagyok és a vallásosságom is szilárdabb, mint régebben.

2016. febr. 11. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy jól vagy. Vannak már újabb terápiás eljárások, amelyek segítők,. Az ortodox freudizmus nem volt az, talán azért féltettek tőle, mert nem ismerik, hogy változott sokban. / József Attila írja valahol: "A pszichoanalízisnek nem sikerült kiölni belőlem Istent."(akarta ugyanis. De Bagdy Emőke részletesen elmondja, őt félrekezelték, Jelenszky István Eszmélet után c. filmjében)
2016. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"21:01"


Elmondod, hogy miért?

2016. febr. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

21:01 vagyok.

A lepontozás nem érdekel.

És nem,nem mindenben egyezek a pápával.

Még ha ő mondaná is,én akkor sem helyeselném.

A menekülteket is be akarja fogadni,azt sem helyeslem.

Szóval nem vagyok bigott,egyszerűen csak nem helyeslem.Ennyi.


NEM azt mondtam hogy elítélem aki helyesli,hanem azt,hogy én nem helyeslem. Mindenki azt tesz,amit jónak lát.

2016. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
"21:01" Nem a kérdésre válaszoltál. A válaszod nem is tartozik a tárgyhoz.
2016. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!