Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Így kérhetek Istentől segítség...

Így kérhetek Istentől segítséget, meg fog hallgatni?

Figyelt kérdés

Tehát hiszek Istenben ,de úgy érzem kevés a hitem.

Szeretném Isten segítségét kérni,hogy szellemileg tisztítson meg és világosítsa meg az elmémet.


Leírom körvonalakban a történetem.

Sajnos eléggé hátrányos a szociális hátterem.

Apukámat örökbe fogadták,mivel az anyukája korán meghalt, az apukája csak a két nagyobb gyermeket nevelte fel egyedül, a többiek nevelőotthonba,majd családokhoz kerültek. Sajnos az apukámnak kisegítő iskolába kellett elvégeznie a tanulmányait. A rokonaival nem tartja a kapcsolatot, szinte egyiket sem ismerem, a többséggel még csak nem is találkoztam. A nevelőszülei meg nem jönnek hozzánk,mióta anyuval összeházasodtak én is csak gyerekkoromban néha-néha találkoztam velük,mikor apu elvitt hozzájuk. Amit még majdnem lehagytam,hogy alkohol problémákkal is küzd, gyerekkoromban nem igazán foglalkozott velem, bár sztem nem is igazán volt a gyerekvállalásra alkalmas. Sokszor volt olyan alkalom,hogy sírva mondtam neki,hogy menjen minden hétvégén plusz munkát végezni ismerősökhöz,mert vele akartam lenni, meg persze félte anyuval kettesbe maradni,mert sokat kiabálta velem és sokszor megvert. ,,Munka" után meg gyakran jött haza ittasan, ezekről az esetekről jó néhány rossz emlékem megmaradt.

Anyunak csak 8 általánosa van, viszont több évig dolgozott vendéglátó helyen,mint pincérnő, több hotelban. Ő sem tartja nagyon senkivel sem a kapcsolatot, kivéve a testvéreivel,és őnekik a családjaikkal.

Az ő személyisége elég torz, néha gondolkozok azon,hogy lehet nem 100%-os. Gyerekkoromban elég sok szörnyű dologra rávett, többek között miatta molesztáltak, az ő beleegyezésével, elhitette,h. nem is vagyok velük rokoni kapcsolatba, vagyis egy hülye nagyon is közeli családtag volt az... :( :(

Néha én örülnék is neki,hogy ha nem így lenne. Fontolgatom is a DNS vizsgálatot, még ha sokba is kerül,de legalább nem leszek kételyek között.

Nem mondhatnám ,hogy megvolt közöttünk a szeretetteljes kapcsolat. Kiszámíthatatlanul viselkedett az esetek többségében. Mindig amikor leszidott vagy megütött , kis idő elteltével megakart ölelni, meg puszilni. Viszont ha én mentem oda hozzá, mindig mondta,h. most ne menjek oda hozzá, fújjogott...


Magamról pedig csak annyit írnék,hogy zárkózott vagyok , sok mindent magamba folytok, zárok, közösségben feszélyezve érzem magam mert, nem mindig tudom,hogy hogy kellene viselkednem. Az illemet nem igazán tudom,anyu nem mondhatnám,hogy tanítgatott.

Ennek ellenére normális általános/középiskolába jártam, majd később a főiskolával is megpróbálkoztam, de otthagytam mert nem tudtam rendesen felkészülni a vizsgákra. Hamarosan depressziós is lettem. A problémám,hogy ami sok mindenkinek természetes,nekem nem volt az és nem is lesz,mivel én olyan családban nőttem fel,ahol szinte minden másképp volt. Így az én viselkedésem is fura, mondták rám is ,hogy fogyatékos meg nem normális :( :( Még ha nem is a szemembe mondják,hanem burkoltan akkor is fááááj....

Olvasgattam a neten és elvileg a tudatalattimban sok olyan dolog van,amit úgy gondoltam,h. elfelejtettem de a mindennapokban meg mégis meghatározzák a cselekedeteimet. Ezért is lehet az,hogy néha tényleg nem logikusan cselekszek v. viselkedek.

Ezzel a környezetemre is teher vagyok. :( Jó lenne ezen változtatni.


Isten ebben segíteni fog nekem????



2016. febr. 11. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetném, hogy mik azok a furcsa dolgok amiket csinálsz és beszóltak miatta? Érdekelne, érdekes a történeted, sajnàlom hogy ilyen nehéz neked.

Nos én ugyan nem vagyok vallásos nagyon, de tudod van az a mondás, hogy "Segíts magadon, Isten is megsegít"

Szerintem érdemes lenne átgondolod, hogy mik azok a dolgok amiken változtatni szeretnél, hogyan lehetne stb. Szerintem egy pszichológushoz elmehetnél például. Mindenesetre ha akarsz változni, és szeretnél is tenni érte, akkor ne azt kérd, hogy megváltozz, hanem kérj erőt ahhoz, hogy legyél elég bátor, és merj is változtatni a sok nehézség ellenére. Ebben szerintem fog tudni segíteni.

2016. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az erő és a kitartás tényleg kellene...

Mondjuk valószínű azért is mert, ,,elszigetelten" éltünk az emberekkel nehezen kommunikálok, nem igazán tudok felszabadultan társalogni, elég ritka amikor igen, ez néha előfordul közeli ismerősök esetén is,hogy bepánikolok.... Ilyenkor nem igazán tudom,hogy mit kellene mondanom vagy tennem, néha dadogva beszélek meg helytelenül ragozok szóban. Érzelmek kimutatásában és megéléseikben is kicsit félénk vagyok. Néha a legegyszerűbb dolgok is hatalmas problémát okoznak és egyszerűen döntésképtelenné válok a stresszes helyzetekben, akár egy igazolvány újításnál is. :S :(

Ez így tényleg fogyatékos állapotnak tűnhet, lehet van benne valami... :( :(

2016. febr. 11. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Lehet hogy ez durvának fog hatni de segíts magadon mert Isten nem segít meg.

Keresd magadban az erőt a változtatásra. Az emberek véleményével ne törődj mert akkor csak rosszabb lesz.

2016. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem gáz vagy fura, én is csinàlok ilyeneket, nekem szociális fóbiám van egy kicsi. Próbàlj meg többet gyakorolni ilyen helyzeteket amik nehezek, így lehet jól fejlődni :)
2016. febr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
JÉZUS A SZABADÍTÓ! Olvasd a Bibliát, imádkozz hozzá akkor meg fogja veled ismertedni az Ő akaratát, ami számodra a legjobb!!
2016. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kerdező.....Isten mindenképp segit neked....egyes esetekbe ő az egyetlen aki ezt megteheti....mivel az emberek lehetősegei korlatozottak, de fontos hogy mi tegyuk meg az első lépést Isten felé Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8). olvasd el az alábbi élettörténetet , segithet hogz megtaláld a modját ahogyan közeledhetsz Istenhez [link]
2016. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Isten segítségét kérni,hogy szellemileg tisztítson meg és világosítsa meg az elmémet."

Kérd. De közte még sok égi lélek van akitől ugyan ezt kérheted.

De tenni is kell ezekért. Ők "csak" segítséget és lehetőségeket adnak. Neked kell akarni s tenni érte.

"sokat kiabálta velem és sokszor megvert. ,,Munka" után meg gyakran jött haza ittasan, ezekről az esetekről jó néhány rossz emlékem megmaradt."

Lelki sérelmek nagy traumák tudnak lenni, de ha visszagondolva látod, mennyire nevetséges volt e bánásmód, felültudod írni magadban ezek következményeit.

S emlék mindig meg fog maradni. Könnyű túl lépni.

"Az ő személyisége elég torz, néha gondolkozok azon,hogy lehet nem 100%-os"

Lehet???? LEHET??? Negatív féreg, kinek nem szabadna normális emberekkel érintkeznie.

"nem leszek kételyek között."

Ez nagyon nem fontos. Múlton már nem változik.

"oda hozzá, fújjogott..."

Egyszerűen meg kell tanulnod, ne várj semmiféle emberséget tőle. Nem beszámítható s nem normális, nem pozitív ember. Anyai szeretet nélkül kell élj. Nem olyan szörnyű mint hangzik. :)

"Magamról pedig csak annyit írnék,hogy zárkózott vagyok , sok mindent magamba folytok, zárok, közösségben feszélyezve érzem magam mert, nem mindig tudom,hogy hogy kellene viselkednem."

Persze. Ilyen gyerekkórral.... Anyud elégé tönkretett.

Utólagos realizálással felülírhatod ezeket mint mondtam. Csak logikusan el "kell" gondolkodni tényeken s tudatoddal felülírni tudatalattid.

"és nem is lesz,mivel én olyan családban nőttem fel,ahol szinte minden másképp volt."

Félig igaz. De egyben ha akarsz változni s van valaki aki segít s gyakorolsz, megtudsz változni, jobb életet élni mint bárki környezetedben.

"fura, mondták rám is ,hogy fogyatékos meg nem normális :( :"

Természetes, fura. S sajnos az is, sok negatív ember akik direkt módon akarnak ártani, még csak rátesznek ezekre, mert ennyire söpredék emberek és ilyen iszonyatosan buták.

Nem szabad ezekkel foglalkozni. Tények számítanak KIZÁRÓLAG, vélemények egyáltalán. Tied sem s enyém sem. De ilyen embereké még kevésbé számít mint semmi.

"Még ha nem is a szemembe mondják,hanem burkoltan akkor is fááááj.... "

Na ezen kell változtatni; hozzáállásodon, realizálással.

Amit neten olvastál amatőr írta, de nagyjából úgy van.

"Ezzel a környezetemre is teher vagyok."

Ez kevésbé fontos, mint mit átélsz emiatt. Nem okozat számít( teher vagy pár ghyökérnek), csak ok( nagy nagy problémáid vannak) s igen érdemes lenne változtatni.

Isten s isten alatti lelkek is fognak, de neked kell tenni érte legfőképpen. Ők csak lökdösni fognak fejlődés s logika felé.

2016. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!