Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeti tagok neketek...

Hit gyülekezeti tagok neketek mi a véleményetek a gyülekezetről? Csak tagok válaszát várom vagy ex tagokét!

Figyelt kérdés
Hallottam átkozásokról , hogy ráolvassák a 109.zsoltárt emberekre , hasonlókat de hallottam ugyanakkor nagyon jó véleményeket is.

2016. febr. 11. 21:41
 1/9 anonim válasza:
27%
Én voltam már kis gyülekezetben is(max 10 fő) és nagy gyülekezetben is (200 fő). Átkozásokról szó nem volt. Sokkal hatásosabb,mintha bemennél a templomba és végig ülnél egy misét. Jól érzed magad, magasztalod az Urat és tágítod az elméd. Szeretem a gyülekezetet, mindig különös érzés fog el, mikor megyek, de nem vagyok megszállott.Összességében rosszat nem tudok mondani, akiben benne van Isten szeretete, az nem fogja lehordani, de akit a gonosz vezet és nem akarja megtalálni az utat..hát neki lehet magyarázni.
2016. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Voltam már többször is, több helyi gyüliben is, de végül is nem lettem "tag". Nem véletlenül ;)


Biztos voltam, hogy a tagok lenyomják a reklámszöveget, lásd az 1. válaszolót, hogy ááá, nincs átkozódás (pedig van) és hogy naggggyon-nagggyon jó, nem úgy mint a katolikusoknál (náluk őket kötelező fikázni), aki pedig rosszat mond róluk, azt az ördög vezeti.


Ez a sztenderd szövegük, ezt kell nyomniuk mindenhol ha kérdezik őket a gyüliről. Kár is volt kiírnod a kérdést, csak ilyen válaszokat fogsz kapni. :)))

2016. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Szia. Vannak érdekes dolgok a gyülekezetben de összességében a legjobb gyülekezetek között van MO-n az biztos. Jézus valóságosan jelen van az Istentiszteleteket, jelek és csodák történnek Jézus nevére. Szerintem semmi olyan nincs ott ami visszataszító lenne. Szóval szerintem nyugodtan látogass el egy pár Istentiszteletre, biztos vagyok benne hogy jól fogod magad érezni, ha mégsem akkor sincs semmi legfeljebb nem mész többet.
2016. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem olyan a kerdes, mintha az erdekelne valakit, hogy mi a velemenyem a csaladomrol. (2. valaszolonak: Senki nem kenyszeritett, hogy ezt irjam.)
2016. febr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jézus szolgája ***** válasza:
47%

1,3,4,egyet értek veletek,tehát én is ugyan ezeket válaszoltam volna.

még annyit jegyeznék meg,hogy miféle átkozódásról beszélnek?

mert pld az átok nem Istentől való,tehát a gyülekezetben az nincs.

én nagyon szeretek oda járni,és azok is akikkel mindég együtt szoktunk menni.

mindég alig várjuk hogy legyen alkalom.

2016. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Én jártam oda, de már nem, nem véletlenül. Családi okokból sokáig próbáltam megszeretni, de be kellett látnom, hogy az én helyem nem itt van. Sok minden nem tetszett, viszont átkozódást soha nem hallottam, és az is tény, hogy számtalan ember szabadul meg a függőségeitől a gyülekezetben.
2016. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Oké, az elsőn egy picit azért nevettem, ne haragudj. 19 éve járok a Gyülibe és nem tökéletes, nehogy félreértsetek de van mit javítani a Gyüli rendszerén. És mielőtt valqki beszólna, hogy milyen eretnek vagyok, az apám a vezetőséghez tartozott, csak egy idő után túl sok idejét vette el a Gyüli,úghogy kilépett (mármibt a vezetők közül) és az öt gyerekére forfította a szabadidejét.

A másik meg a nagy Gyüli azért több ezer emberből áll nem 200-ból. =)

Ja még valami, olvastad a Jelenések könyvét? Mert ott Jézus komolyan kritizál több Gyülekezetet is.


A kérdezőnek, szerintem nagyon jó hely a Gyüli, nem tökéletes, de azért már javulunk. Mivel a HGy sok kis gyülekezetből és egy nagyból áll ezért nagyon sok törtémettel találkozhatsz, sajnos Német Sándor nem tudja az összeset felügyelni és előfordulnak ilyanbpásztorok vidéken akik jobbam szeretik a hatalmokat mutogatni, mint törődni a helyi emberek problémáival. De ilyenből kevés van. A nagy Gyüli abból a szbontból nem előnyös, hogy 5-7000 ember is ülhet egy alkalom alatt. De elviselhető,

És igen voltak a múltban hibáink, és hallottam olyanról, hogy valakit megátkoztak, de az utóbbi években ilyen az alkalmakkon nem dordult elő. A házicsoportokra nem tudok mIt mondani, az ott elhangzottakról nem szokott túl sok dolog kiszivárogni.

De mindent összevetve szeretekboda járni, de azért a legfontosabb az nem a pásztorok, a testvérek, hanem az Isten, és én azért járok oda mert szerintem ott tanítják, és ott hisznek az igazságban.

2016. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Ex-tag vagyok.


Negatív.

Más vallásúakat nem tudnak tolerálni (persze kivéve a baptistákat és az olyan vallási közösségeket akik támogatják a cionizmust).

Ennek fejébe azt elvárják ,hogy őket toleráld.


Én úgynevezett "2. generációs" rétegből származok.

-De ,ha úgy vesszük tulajdonképpen 3. ,mivel az egyik nagyszülőm is tag-.


Átkozás:


Hmm...konkrétabban ilyenről én sem hallottam.

De illik megjegyezni ,hogy "kedves" Németh Sándor -de más presbiterek is- úgy kezdik az imájukat -vagy beleszövik ezt a mondatot- ,hogy:


"Drága mennyei Atyánk! Kérlek rombold le a Sátán/Ördög munkáját!"


És ezt van ,hogy akkor mondja ,miután politikáról beszélt...


Alapjába véve egy szekta.


Üdv!

2016. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ateista vagyok. Az egyik barátnőm már egy ideje a gyülekezet tagja. Ő könyvelő, a férje vállalkozó, jól szituált emberek. Én is anyagilag jól állok.

Az SZJA bevallásom elkészítését az utóbbi években erre a barátnőmre bíztam, mivel könyvelő. Elkészítette, de minden alkalommal erőszakosan próbálkozott azzal, hogy a bevallást elektronikusan elküldje a NAV-nak, az ügyfélkapun keresztül. Az ügyfélkapu jelszavamat kérte azzal, hogy - majd ő belép oda, megírja és elküldi a bevallást. Nekem ez nem tetszett, ezért óvatosan elmondtam, hogy szeretném inkább feladni a postán. Meglepetésemre, az egyébként nagyon kedves, segítőkész barátnőm - nagyon ingerült és erőszakos lett.

Hiába, mert nem voltam hajlandó megadni neki a jelszót!

Sajnos, már 4. éve, 4. alkalommal újra próbálkozik.

Szerintem, nem véletlen, hogy ezt csinálja.

Azzal is erőszakosan próbálkozik, hogy az adó 1%-át a Hit Gyülekezetnek adjam, annak ellenére, hogy nem vagyok vallásos.

És persze, az is zavarja, hogy nem vagyok vallásos, mert szerinte, ha a Hit Gyülekezete tagja lennék, akkor biztos, hogy a sorsom még jobb lenne.

Megjegyzem, hogy nem vagyok zsidó, és amit már megírtam - ateista vagyok.

Elképzelhető, hogy valamilyen hátsó szándék miatt szeretné megszerezni az ügyfélkapu regisztrációs jelszavamat?

2016. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!