Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek ezekről a versekről, és Bibliai tényekről?

Figyelt kérdés

Lehet provokatívnak fog tűnni, de válaszolnátok erre a pár kérdésre:


1.: Mi véleményetek? (János evangéliuma 14:1-10):


1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.

4 És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5 Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


VAGY



(János evangéliuma 1:1-3): "Az örökkévaló Ige(nem "SZÓ") testté lett":

1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



És mivel magyarázzátok azt, amit át írtatok (többek közt ezt is): (Zsidókhoz írt levél 1:8):


8 A Fiúról pedig így szól: A te trónod, ó, Isten, Mindörökké megáll, és királyságod pálcája az igazság pálcája.


Új világ fordításotok(forrás: jw.org): (héberek 1:8):


8 De a Fiúról: „Az Isten a trónod örökkön-örökké,+ és királyságod jogara+ az egyenesség jogara.



2.:Ugye ti azt mondjátok, hogy Jézus csupán egy angyal, volt, nos akkor, hogy tudott gyógyítani, és támasztotta fel Lázárt is többek közt. A Zsidóknál, volt 3 feltétel, ahogy megismerhetik a Messiást:

1.: Betegek meggyógyítása.

2.: Halottak feltámasztása.

3.: Születése óta vak meggyógyítása.

Ő mindet megtudta tenni, a farizeusok, és más írástudók nem hittek neki még így sem, hogy Ő maga Isten.

Ugyan akkor a Biblia írja, csak is Isten az, aki gyógyíthat vagy támaszthat fel embereket. Szeretném, megtudni, mit gondoltok erről. Vehetitek provokációnak is.



2016. febr. 10. 14:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, de gyorsan írtam, a lényege az, hogy CSAK Isten gyógyíthat, és angyal NEM!
2016. febr. 10. 14:13
 2/96 anonim ***** válasza:
79%
Várj egy percet , mindjárt kikeresem az őrtornyot.:-$
2016. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 dirtibi ***** válasza:
miért nem a Bibliát?
2016. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 Roxy333 ***** válasza:
83%

A Jehova Tanúival 2 nagyon nagy probléma van:

1. A Biblia szerint sosem fogjuk teljesen megérteni,megismerni Istent,még az örökkévalóságban se. Ennek ellenére ők azt hiszik,hogy ismerik,és ami nincs a Bibliában külön megmagyarázva,ők kitalálnak rá valamit,azzal az állítással,hogy ők ismerik.

2. A Bibliából következtetéseket vonnak le. Ezzel megkérdőjelezik a tökéletességét,mert nyilván csak annyit tartalmaz,amennyihez az embernek köze van,és amennyit tudnia kell. Ha valami nincs leírva,az azért van,mert azt nem kell tudnunk. De ez a szabados gondolkodás,amit a Tanúk levágnak,az ezzel teljesen szembemegy. Nincs joguk,hogy egy Isten által ihletett,tökéletesen megírt könyvnek mögöttes tartalmat kreáljanak. A Biblia nem egy keresztrejtvény,ahol meg kell fejtened dolgokat,hanem egyértelműen le van írva minden,nincsenek célozgatások,amiből vagy ezt,vagy azt levonod. Ha példázatban is beszél,azt is kiemeli,hogy az csak példázat. De ez a "hú,Mihály arkangyal is harcol,meg Jézus is,akkor biztos ugyanaz." Minden egyes angyal harcol,akkor ezek szerint mind Jézus? Meghogy Mihály az angyalfejedelem,akkor csak Jézus lehet. Honnan veszik,hogy az angyalfejedelemnél nincs is feljebbvaló? Mihály a sereg vezetője,de neki is van felettese,aki Jézus(=Isten.) Mint egy iskolában,nem az osztályfőnők a legfőbb valaki,hanem rajta kívül ott az igazgató,aztán meg a tulajdonos. Ez ilyen egyszerű,nem kell ilyen paranoiásan keresni a "rejtélyes" misztikus dolgokat,egyértelműen le van írva minden.

2016. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 KZitus ***** válasza:
8%

mocs kérdező:

a 4-esnek:

Jézus ezt mondta Jehovának: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél” Máté 11:25, 26. Jézus természetesen nem szó szerint értette azt, hogy a tanítványai kisgyermekek. Hanem arra gondolt, hogy ellentétben a művelt és büszke írástudókkal és farizeusokkal ők taníthatóak, mint a kisgyermekek. Elvégre ő maga tanította a tanítványainak, hogy legyenek alázatosak (mint a Máté 18:1–4 írja). Hogyan vált a javukra ez a tulajdonság? Jehova a szent szelleme által segített nekik, hogy mély igazságokat is megértsenek. Ezzel szemben a bölcs és művelt vallási vezetőket megvakította Sátán, illetve a saját büszkeségük.

2016. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 KZitus ***** válasza:
0%
ez lemaradt: vajon amit Krisztus akkor mondott, ma nem így van?, ma nem érvényes?
2016. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 KZitus ***** válasza:
0%
hát persze, hogy BOCSI KÉRDEZŐ:-)
2016. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Kedves kérdező:-) mivel írod, hogy a kérdésed provokáció, mi értelme rá valaszolni?

De ha egyszer tényleg érdekel majd a véleményem(ünk), szívesen válaszolok a kérdésedre. Sok szeretettel: Zita

2016. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 Roxy333 ***** válasza:
79%

KZitus:

Helyettem inkább a kérdezőnek válaszolj, ne térítgess a Jehovista gondolat meneteddel. Ez jellemző rátok, a kérdezőnek, nem válaszoltok, csak nekem, holott én semmit nem kérdeztem, ott vannak az ellenérvek nézzétek meg azt.

2016. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

"Szia


Kedves kérdező:-) mivel írod, hogy a kérdésed provokáció, mi értelme rá valaszolni?

De ha egyszer tényleg érdekel majd a véleményem(ünk), szívesen válaszolok a kérdésedre. Sok szeretettel: Zita"


Kedves Zitus:

Mint láthatod azt írtam, hogy: "Lehet provokatívnak fog tűnni..." avagy: "Vehetitek provokációnak is." Nem annak szántam, csak ti vesztek mindent annak, és gondoltam, ezt oda írom. Nos, mi a válaszod ezekre a dolgokra, amiket megfogalmaztam a kérdésben?

2016. febr. 10. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!