Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek a tulajdonában van a...

NAGY VIKTOR kérdése:

Kinek a tulajdonában van a Mátyás templom?

Figyelt kérdés

Rendben van, hogy az egyház ilyen magas belépőket kér a magyar adófizetőktől, hogy megtekinthessük a templomot, illetve a toronyba felmenjünk?

[link]



2016. febr. 13. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem igen. A templom rendeltetése alapvetően nem az, hogy az ember turistáskodjon benne. Aki rendeltetésszerűen használja (imádkozik, zarándok..), annak ingyenes.

Egyébként 1500 Ft a teljes árú jegy. Ez szerintem egyáltalán nem drága. Egy mozi többe kerül.

2016. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egyházi tulajdonban van és mivel alapvetően egy szakrális tér, mint a templomok általában, ezért a más célú felhasználását tekintve egy ilyen épületnek, szerintem nem ördögtől való, ha pénzt kérnek érte. Misére be lehet menni ingyé...

Általában egy templom klf. állagmegóvási munkálataira az egyházközség tagjainak hozzájárulása a fedezet és ált ők is takarítják. A túrista viszont, nem Lévén feltételenül az egyházhoz tartozó hívek közül való, akik mindezek költségekhez és munkálatokhoz hozzájárul, ezért gondolom természetes is, hogy valamifajta belépődíjat fizet. Jó, a Mátyás templom sok szempontból különleges, de "alapszabály szerint" ez erre is érvényes szerintem.

2016. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ingyent akartam írni
2016. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Üdv kedves kérdező, szerintem Krisztust ha megkérdeznénk, hogy valaha is adott arra parancsot, hogy építsenek emberek templomot, és róla mintázott kereszteket, és emberek által kinevezett szentek szobrait, szerinted mi lenne Krisztusnak a válasza? Krisztus már akkor sem fogadta el a templomban levő pénzgyűjtés intézményét, amikor még maga a templom meglétét Isten megengedte, a kegytárgyboltok, és a rengeteg szobor, és Krisztus keresztek, aranyozott boltívek, aranyozott szobrok, tárgyak, belépők, perselyek, ajándék tárgyak vásárlási lehetősége, ezeket soha egyetlen egy Apostolának sem adta parancsba, hogy a későbbi gyülekezetek, követők majd eképpen cselekedjenek. Sajnos csak az nem látja aki nem akarja, hogy a világon bejegyzett egyetlen egy gyülekezet sem képes Istent képviselni, hiába hőzöngenek itt is az emberek, legyen az református, katolikus, ortodox, Jehova tanú, stb ezek közül egyik megalapítására sem adott Krisztus utasítást, egyetlen igaz gyülekezet van az Eklézsia, azon emberek csoportja akik kiváltak az egyházakból, világi gyülekezetekből, csoportokból és a tiszta imádatot szobrok, ember által épített templomok, és mindenféle emberi okoskodás nélkülözvén Isten a Bibliában leírt akaratát teljesítik.
2016. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A katolikus egyház tulajdonában van, és rendben van, hogy turistáktól belépőt kérnek. Te sem ingyen mutogatnád, ha a tied lenne :)

Aki misére megy, annak nem kell fizetni.

2016. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4


"ezeket soha egyetlen egy Apostolának sem adta parancsba, hogy a későbbi gyülekezetek, követők majd eképpen cselekedjenek"


Talán ott voltál velük végig?

2016. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!