Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lesz valahol nagyszombaton...

Lesz valahol nagyszombaton Pesten napközben vagy délelőtt vigilia ünnepi mise?

Figyelt kérdés
Utazom aznap, ha másképp nem alakul, holnap derül ki, és arra az esetre érdekelne, ha este nálunk nem tudnék az utazás miatt részt venni.
2010. márc. 30. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Katolikus templomokban Nagyszombaton - napközben- nics mise sehol a világon. A szombat esti mise vigilia - vasárnap előesti misének számit.

Utazás esten marad Húsvétvasárnap

2010. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Külföldre utazom, ezért a kérdés.
2010. márc. 30. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:

délelőtt, nap közben NEM lehet vigíliamisét tartani


ez egy régi helytelen gyakorlat volt, ami mára tilos

2010. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor idén úgy tűnik, kihagyom. Kár... Ennyiért csak nem dorgál meg a Nagyfőnök.
2010. márc. 31. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:
külföldön nem tudsz rajta rész tenni?
2010. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért írtam külföldet...
2010. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most elmarad az út, amúgy nem tudtam volna, mert pont az utazás ideje esett volna erre az időpontra. Viszont később lesz még külföldi utam, remélem, akkor nem lesz ilyen gond. De tényleg jó volna, ha ilyen és hasonló esetekre lenne egy napközben is, ami ugyanúgy érvényes lehetne.
2010. márc. 31. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
A világon bárhova elmész Nagyszombat délelőtt nincs vigília mise csak gyóntatni szoktak,valamint a vigília mise azért vigília mise,mert este tartják.
2014. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!