Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallásos ember, aki...

Van olyan vallásos ember, aki homoszexuális?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a Biblia szerint bűn a homoszexualitás. Ha van ilyen ember, hogyan próbálja kimagyarázni? Nem foghatja arra, hogy így született... az ő Istene csak nem csinál "selejtet". Az ilyen embereknek hol s hite? Nem hisz abban, hogy minden ember "normális", ő is tud az lenni?

2016. febr. 20. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan vallásos ember, aki homoszexuális.
2016. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
2016. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

én több homoszexuális keresztényt is ismerek


még a leginkáb konzervatív hozáállás szerint sem magát a homoszexuális beállítottságot tekinthetjük bűnnek ,ez egyértelmű


viszont sok keresztény szerint a legkevésbé sem olyan egyértelmű, hogy a melegek bűnösök, mint ahogy azt sokan gondolják 18. század óta, tudniillik előtte szinte teljesen semleges volt a témával kapcsolatban a kereszténység

2016. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Én ismerek homoszexuális katolikus papot (német nemzetiségű), aki sokáig élt itt magyar élettársával, azóta visszamentek Németországba és ott szeretik egymást.
2016. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Isten szava ebben a témában is egyértelmű, minden más körítés, belemagyarázás, félremagyarázás, a bűnnek való olyan "tálalása" ami jó színben tüntetné fel az egész problémát, teljesen hiábavaló és felesleges.


Mózes harmadik könyve 18. fejezet

22Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az.

2016. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Attól hogy homoszexuális, még lehet vallásos!


Nem feltétlenül kell gyakorolnia hajlamait.Az lenne a lényeg hogy bűn nélkül éljen!

Mint ahogy heteroszexuális ember is élhet egyedül, párkapcsolat nélkül.

2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne lenne! A bibliának pedig nem sok köze van a valósághoz!!!!!!!
2016. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen.

Hogy értsd: Én is bűnös vagyok, tehát nem vagyok jobb ember mint egy homoszexuális. Sok embert nem szeretek, előfordult már hogy hazudtam, stb.

2016. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

"Nem foghatja arra, hogy így született... az ő Istene csak nem csinál "selejtet""

Ez a "Hét legostobább mondata" díj eheti nyertese!

De tuti benne van a havi top 3-ban is!

2016. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Például Michelangelo is az volt, köztudott volt, mégis az egyház volt a legnagyobb mecénása, és olyan művek elkészítésével bízták meg, mint például a sixtusi kápolna mennyezete.


A középkori felfogás szerint eleve minden ember bűnös, és mindegy, hogy egy férfi egy másik férfival együtt követ el bűnt, vagy másik nővel. Tettek által úgysem lehet megigazulni, valójában a bűnben való megfeneklést ítélték el, amikor valaki nem is törekszik a jóra. Ezt hívták átfogó értelemben szodómiának.

2016. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!