Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallásos ember, aki...

Van olyan vallásos ember, aki homoszexuális?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a Biblia szerint bűn a homoszexualitás. Ha van ilyen ember, hogyan próbálja kimagyarázni? Nem foghatja arra, hogy így született... az ő Istene csak nem csinál "selejtet". Az ilyen embereknek hol s hite? Nem hisz abban, hogy minden ember "normális", ő is tud az lenni?

2016. febr. 20. 19:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Isten nem alkot hibás darabokat, DE megengedi, hogy minden születendő ember Jézus és Szűz Mária kivételével bűnre hajló legyen. Úgyhogy mindenki más hibás darab, és persze Istennek ehhez semmi köze.
2016. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
7%
Van, de ha nem tér meg belőle, akkor nem nevezhető kereszténynek is. Úgy is mondhatnám, hogy a történelem során élt emberek döntő hányada vallásos volt, de ezeknek csak a töredéke került a Mennybe, a többi ott van a Pokolban. A megváltás lényege éppen az, hogy senkinek nincs determinálva a sorsa, vagyis mindenki megszabadulhat a hajlamaitól, ha az árát kifizeti. Az ár pedig az, hogy az életünket letesszük, hogy Krisztus életét megkaphassuk. Neki nincsenek ferde hajlamai, ezért aki az Ő természetéből részesül, az megszabadul a korábbi kísértéseitől. Aki nem szabadul meg, az nem adta át neki az éltét. Annyi igazság van a dologban, hogy nem feltétlenül egyik napról a másikra történik meg a szabadulás, de az ember törekszik rá, nem pedig a bűnt kereszteli át valami modern névre, ami elmaszatolja a dolog bűn jellegét. Aki a bűnt szocializálja és relativizálja, az biztos, hogy nehezebb helyzetbe fog kerülni, mint az, aki küzdött ugyan, de alulmaradt.
2016. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Én meleg vagyok. Régen vallásos voltam, de már nem érdekel.:D Most már csak hívő vagyok. :) 20f
2016. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja. Azt hiszed, Isten anélkül is magához fogad, hogy megtérnél a bűnből. A baj, hogy amikor rájössz, hogy becsaptad magad, már késő. Most van itt az ideje a megtérésnek. Ha ezt elmulasztod, akkor később nem lesz lehetőséged, pedig bármit megtennél akkor, hogy legyen. Isten egyértelműen kifejezte, hogy "ünneplést és bűnt el nem szenvedhetek". Azt is mondta, hogy "nincs békesség az istenteleneknek." Pedig alapjáraton minden egyes ember istentelen, csak annak lesz Isten az Istene, aki "hisz abban, Aki az istentelent megigazítja". Ez a személy egyetlen lehetőséget biztosított, mégpedig a Názáreti Jézus Krisztus elfogadását, Aki megváltotta az embert a bűntől, és annak minden következményétől. Akit pedig Ő megszabadít, az tényleg megszabadul, és nincsenek kényszerei olyan dolgokra, amit Ő maga nyilvánított bűnnek. Akkor leszel hívő, ha Őbenne fogsz hinni, nem pedig a saját korlátaidat vetíted ki Őrá. Addig egy öntörvényű, a magad módján vallásos ember maradsz.
2016. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó és akkor mi van? A bibliát emberek írták, nem isten. Honnan veszed hogy létezik az az erőszakos, félelmetes lény aki abban van? Tudod meddig voltam hívő? Amíg csak a gyerekeknek szánt bibliát ismertem. Aztán elolvastam a "felnőtt változatot", és onnantól vége volt: Azt mondtam, hogy én ebből köszönöm, nem kérek.
2016. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az a te problémád. Én találkoztam Jézus Krisztussal, és tapasztaltam a gonosz valóságát is, ahogy rajtam kívül sokan mások. Az Istennel való személyes találkozás nélkül nem lehetséges hinni, a hithez ugyanis szükséges, hogy az ember felfogja Isten Szavát, ami lényegileg több, mint a betű, ami a biblia olvasása során elérhető. Azt csak a kívülállók hiszik, hogy a hit vak. Vak a hitetlenség, mert nem látja a szellemi dolgokat, és a vakságot nevezi látásnak. Ezt az állapotot minden egyes ember ismeri tapasztalatból, de van aki eljutott a látásig. Igaz, hogy ez a látás tükör általi és homályos, de mégis összehasonlíthatatlanul többet nyújt, mint a vakság. Van olyan állapot, amit még nem ismertél meg, de megismerhető. A kulcs a te személyes hozzáállásod. Amit te nevezel hitnek, az olyan messze van a bibliai hit lényegétől, mint a bányalift a holdkomptól, pedig mindkettő függőleges irányban közlekedik.
2016. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Meg kell tagadni a vallásos szellemet.
2019. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt meg! De ki beszélt itt vallásosságról? Életről és halálról volt szó. Aki élni szeretne, az Jézus Krisztusnak adja az életét, hogy cserébe megkapja Krisztus életét. Aki ezt nem teszi meg, az a halálban marad, és soha nem lát valódi életet. 50-60-70-80 évig elhitetheti magával bárki, hogy nincsenek következmények, de legkésőbb a földi élete végén mindenki szembesül a valósággal, ám akkor már késő. Ez az igazi vakvezetés: úgy nyomni a gázt, hogy beleszáguldunk a tejfel-sűrű ködfelhőbe. Én mindenkit lebeszélnék erről, de aki ezt akarja, annak sok sikert hozzá!
2019. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ki az a krisztus, akiről te beszélsz?
2019. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!