Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus azt mondta a Jobb...

Jézus azt mondta a Jobb latornak, hogy "még má velem leszel a Paradicsomban. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Ugye harmadnapra támadt fel. Akkor ez hogy lehet? Van ennek valami magyarázata, vagy ez inkább egy olyan rész, amit nem szó szerint kell értelmezni?
2016. febr. 20. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Fájdalmában félrebeszélt.
2016. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az emberi teste halt meg és támadt fel, nem pedig a szelleme. Az ment vissza a mennybe.
2016. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
kamuzott
2016. febr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mert Jézus maga Isten, az emberré változott Isten, persze ez ugye több kérdést is felvet, pl hogy akkor magához imádkozott stb, de ezek mind megválaszolhatóak ha Istent nem akarod azok közé a korlátok közé rakni amiben magad is vagy, pl mi nem lehetünk az azonos időpontban egyszerre 2 helyen, Istennek ez lehetséges


Jehova tanúit kivéve (akik köztudottan átírták a bibliát, csak hogy igazuk lehessen) kb mindenki a katolikusoktól a kis szektákig mindenki egyet ért ebben

2016. febr. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan azt hangoztatják, hogy ez lehetetlen mivel Jézus 3 napig megszűnt létezni, vagyis a Seolban(sirban) volt ami ugye a halált jelenti. Csakhogy azok akik ilyen tanításokat hiresztelnek ellent mondanak a Bibliának;


(Ézs 9:6)

"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!"


Látod it ír ott kedves kérdező?

"Örökkévalóság atyjának" nevezi a fiut, és ez még nem minden mert az Örökkévalóság atyja a következő igéretet teszi;


(Jn 6:51-58)

"Ez az a kenyér, a mely a mennyből szállott alá; nem úgy, a mint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: a ki ezt a kenyeret eszi, él örökké.

Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.

Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál Ábrahámnál, a ki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat?

Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, a ki dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,

És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.

Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.

Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad?

Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Ellent mond önmagának Jézus amikor ezt mondja a latornak?


(Lk 23:42-43)

" És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban."


Jézus itt nem azt mondja, hogy "rendben majd ha eljövök az országomban magamhoz veszlek, vagy feltámasztalak" hanem azt mondja, hogy "ma velem leszel a paradicsomban."

Érdekes mert a lator azt kéri tőle, hogy Uram "HA MAJD ELJÖSSZ.." de Jézus egészen meglepő kijelentést tesz, "ma velem leszel a paradicsomban".


(2Kor 4:16-18) "Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.

Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk igen-igen nagy örök dicsőséget szerez nékünk;

Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók."


Mi a látható és mi a láthatatlan?

Erre a kérdésre azt hiszem tudod a választ.

2016. febr. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mert Jézus, a királyságában felfogj támasztani.


S mindenki nem megy az égbe, csak azok akikkel szövetséget köt a királyságra, hogy a Föld felett uralkodjanak együtt Jézussal, ezer évig.


Az a hozzá szóló aki pedig avval, érvel,hogy Jézust örökké való atyának nevezi, nem azt jelenti, hogy Ő a mindenható Isten.

Hanem azt, hogy a halála által sokak élhetek majd akár örökké itt a földön, vagy is megnyitotta az utat, az halál nélküli élet felé azoknak akik érdemesek erre.


„Örökkévaló Atya”. Jézusnak mint ilyen „Atyának” hatalma és joga van ahhoz – ami egyébként hő kívánsága is –, hogy a váltságáldozata révén megadja az engedelmes embereknek a földi örök élet kilátását. Ez azt jelenti, hogy végül meg fognak szabadulni a bűntől és a tökéletlenségtől, amelyet vétkező ősatyjuktól, Ádámtól örököltek (Máté 20:28; Róma 5:12; 6:23). Krisztus az Istentől kapott hatalmát arra is fel fogja használni, hogy visszahozzon sok halottat az életbe (János 11:25, 26).

2016. febr. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jézus szolgája ***** válasza:

vagy ez inkább egy olyan rész, amit nem szó szerint kell értelmezni?


de, ez olyan kijelentés volt Jézus szájából amit szó szerint kel érteni.

Jézus testét ölték meg,de nem a lelkét.

Jézusnak a halálakor ilt teste halálban való állapotában is volt még dolga.

Járt a fogvatartott lelkek között hogy hirdesse az ö diadalát.

ugyebár ekkor nem testileg hajtotta végre a feladatát,hisz a teste három napig a sírban volt.

és a halála után már azonnal mért ne járhatott volna a menyben?

hisz mehetett hirdetni a diadalát a pokolban is a lelkeknek.

három napra fől támadt hogy testileg is az emberek szeme láttára mennyen a mennybe.

hogy lássák hogy igaz az ö diadala.

hogy ne csak a mennyeiek és a föld alattiak láthassák az ö diadalát,hanem a földön élők is,az élő emberek is.


még ma velem leszel a paradicsomban.

mért ne?

hisz maga Jézus bocsátotta meg neki a bűneit,és Jézus ígérte meg neki.

s mint azt tudjunk amit Jézus megígér az úgy is van.

ÁMEN.....

2016. febr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Jézus szolgája ***** válasza:

bocs még azt kifelejtettem hogy.

atyám,a te kezedben ajánlom a lelkemet.

2016. febr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A hetes válaszoló, nem írhatott ennél nagyobb ostobaságot:


(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.

Vagy is amikor meghalsz, akkor nincs öntudat, másik formában sem, ezért írja a biblia hogy addig amíg él tegye meg.

(Zsoltárok 146:4)  4 Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, Azon a napon elvesznek gondolatai.

(Prédikátor 9:5, 6) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket. 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.


ezek versek ellent mondanak a válaszolónak.

2016. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy ezt teszi az amikor a lelket össze mossák a szellem szóval, ami nem ugyan az.


(1Péter 3:19, 20) 19 Ebben az állapotban el is ment, és prédikált a börtönben levő szellemeknek, 20 akik engedetlenek voltak egykor, amikor az Isten türelme várt Noé napjaiban, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek vitetett át biztonságban a vízen.


Ha a válaszoló megnézné az általa idézett versek további részeit rá jönne, hogy tévedésben van.

Ezért valamikor a valamivel a feltámadása után hirdette ki a gonosz szellemeknek, hogy jogos büntetés vár rájuk.

Mert ez a vers róluk szól, és nem az emberi halottakról.


A 2Péter 2:4 és a Júdás 6 összehasonlítása az 1Mózes 6:2–4-gyel megmutatja, hogy ezek a szellemek Isten angyalfiai voltak, akik Noé napjaiban testet öltöttek, és feleségeket vettek maguknak. Az 1Péter 3:19, 20-ban a ’szellemek’ szó a görögben a pneuʹma·szin, míg a ’léleknek’ fordított szó a pszü·khaiʹ. A ’szellemek’ nem a testből eltávozott lelkek, hanem az engedetlen angyalok voltak; az ugyanitt említett ’lelkek’ élő emberek voltak, mégpedig Noé és a családja.

2016. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!