Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus azt mondta a Jobb...

Jézus azt mondta a Jobb latornak, hogy "még má velem leszel a Paradicsomban. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Ugye harmadnapra támadt fel. Akkor ez hogy lehet? Van ennek valami magyarázata, vagy ez inkább egy olyan rész, amit nem szó szerint kell értelmezni?
2016. febr. 20. 21:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
És az, hogy "prédikált" ezeknek a szellemeknek az ítélet hirdetés volt, hogy jogosan elfognak pusztulni, az utolsó ítéletkor, nekik nincs mentség.
2016. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Az a hozzá szóló aki pedig avval, érvel,hogy Jézust örökké való atyának nevezi, nem azt jelenti, hogy Ő a mindenható Isten..."


Elnézésedet kérem de te itt elég nagy butaságot írtál.

Te ezzel a kijelentéseddel azt akarod érzékeltetni, hogy Jézus nem örökkévaló.

Áruld már el légyszíves, hogy honnan veszed ezt.

Szemben állsz a Szentírással, azt hiszem jó ha ezt tudomásul veszed;


Ef 3:9

" És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;"


Zsid 9:11

Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül,

És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:

Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.


Zsid 13:8

Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.


(1Ján 5:20-21)

"De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet.

1Ján 5:21 Fiacskáim, oltalmazzátok meg magatokat a bálványoktól. Ámen!"


(Jel 3:21)

"A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében."

(Jel 4:9-11)

" És mikor a lelkes állatok dicsőséget, tisztességet és hálát adnak annak, a ki a királyiszékben ül, annak, a ki örökkön örökké él,

Leesik a huszonnégy Vén az előtt, a ki a királyiszékben ül, és imádja azt, a ki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyiszék elé teszi, mondván:

Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek."

(Jel 11:15)

"A hetedik angyal is trombitála, és nagy szózatok lőnek a mennyben, a melyek ezt mondják vala: E világnak országai a mi Urunkéi és az ő Krisztusáéi lettek, a ki örökkön örökké uralkodik."


Ámen!

2016. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 szp72 ***** válasza:

Gondolom úgy, hogy mivel Jézus az Isten Fia volt elég hatalma volt rá, hogy mind magát, mind pedig a bűnbánó latort testi halottságuk ellenére a mennybe vigye.


Lehet testtel és test nélkül is a mennybe kerülni:


"Tudok egy Krisztusban élő emberről, aki tizennégy évvel ezelőtt – testben-e, nem tudom, testen kívül-e, nem tudom, Isten a tudója – elragadtatott a harmadik égig. És tudom, hogy ez az ember – testben-e vagy testen kívül, nem tudom, Isten a tudója – elragadtatott a paradicsomba és kimondhatatlan szavakat hallott, amelyeket ember el nem mondhat." (2Kor 12,2-4)

2016. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

28%-os,hogy van e lélek vagy nincs legyen hit.

nem akarok vitázni veled,maradj meg a te hited szerint,és én is az én hitem szerint.

de.

És az, hogy "prédikált" ezeknek a szellemeknek az ítélet hirdetés volt, hogy jogosan elfognak pusztulni, az utolsó ítéletkor, nekik nincs mentség.


nos ezen sem akarok vitázni,csupán csak annyit jegyeznék meg,hogy Jézus úgy járt ott mint testileg vagy mint lelkileg.

a földi testében? vagy azt elhagyva lélekben ilt a lelke?.

hisz a teste a sírban volt.

Jézus az út az igazság és az élet.

ha neki van lelke akkor nekünk is,márpedig van neki hisz akkor nem járhatott volna sehol míg a teste halott volt.


és még egyszer.

AMIT JÉZUS MEGÍGÉR AZT MINDÉG BETARTJA......

és a még ma az még ma,hiába is teszek oda egy vesszőt hogy valami módon tereljem az igazságot.

ha a szavaimmal megbántottalak bocsánatot kérek.

2016. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

még annyit hogy,atyám,a te kezedben ajánlom a lelkemet.


nem a szellememet,hanem a lelkemet!.

2016. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

28%


"Vagy is amikor meghalsz, akkor nincs öntudat, másik formában sem,..."


Akkor mi a magyarázatod az alábbi veresekre?


(Zsid 10:26-31)

"Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,

Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülőket.

A ki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal; Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?

Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.

Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni."


Érzed ennek a kijelentésnek a súlyát; "Rettenetes dolog az élő Istennek a kezébe esni."?

Csupán a halál megváltás lenne azok számára akik megtapodják Isten Fiát és a szövetség vérét tisztátlannak tartják.

Úgyhogy készülj fel mert a halálod után nem fogsz "aludni" hanem így vagy úgy de folytatod utadat vagy le a lejtőn vagy fel a Fiúhoz.

Rettenetes dolog az élő Istennek a kezébe esni!

2016. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az Élő Isten kezébe esni, nem kegyetlen kínzásokat jelent, mert Isten nem szadista, és soha nem türte azoknak az embereknek az áldozatait, akik élőket tűzben égettek el élve , stb


Az élő Isten kezébe esni azt jelenti, hogy nincs mentség, semmilyen enyhítő körülmény sincs számára, a halált fogja kapni, és ez a tudat az amitől majd az akkor felismerő emberek szenvedni fognak ettől a tudattól, mikor rájönnek, hogy tévedtek.

S bánatukban tehetetlenségükben ahogy írja is verni fogják magukat.

amikor valaki tehetetlen, annál kegyetlenebb érzés nincs, amikor tudod, hogy vége....vagy is az ítéletet nem kerülheted el, hogy vége az életednek,

s iszonyú érzelmi fájdalom lesz úrrá azokon akik ezzel szembesülnek. s ez a még életükben történik.

2016. febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Azt nem ertem minek vitatkoztok ennyit eretnekekkel. Ennyi energiapazarlas helyett inkabb a hitetlenekkel kene foglalkozni.
2016. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!