Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Újszövetség nem ír arról...

Az Újszövetség nem ír arról hogy a nők nem lehetnek papok és hogy a homoszexuálisok nem házasodhatnak össze, Ferenc Pápa és miért vélekedik akkor ezzel ellentétesen? Szerintetek meg kellene reformálni a katolikus egyházat?

Figyelt kérdés

Luther Márton volt az aki a leginkább rávilágított erre a ferde pontjára az egyháznak ! Ugyanis ő hírdette hogy Csak az írás ! Sōla Scriptūra !


Az egyház ezzel ellentétesen a mai napig ferdít és belemagyaráz a dolgokba ! Mert a 12 apostol között nem volt nő , ez azt jelenti hogy nők nem lehetnek papok ! ( magyarázta ekem egyszer egy pap ) Mert Jézusnak nem volt felesége ezért papoknak sem lehet ?! <-- Mondta ezt Jézus egy szóval is ?!


És hasonló bugyuta következtetésekből születtek és születnek az új dogmák az egyházban !


Még egy dolgot leírnák ! Megkérdeztem szintén egy papot hogy miért nem házasodhatnak a papok ! Erre azt mondja hogy természetellenes istennek nem tetsző cselekedet az amit a homoszexuálisok művelnek !

Kicsit utána néztem a dolgoknak és kiderítettem hogy körübelül 500 álatfajnál megfigyelték a homoszexualitáshoz hasonló jelenségeket míg a cölibátust nem lehet felfedezni egyik állatnál sem !

Akkor mi is az igaz ?


A kérdés egy a Wikipédián olvasott cikk kapcsán merült fel bennem amelyben azt közlik hogy , Ferenc pápa Papi szolgálatából kitiltotta és az egyházból kiközösített egy ausztrál papot, aki az egyház tanításaival ellentétes nézeteket hirdetett (pl. a nőknek is lehessen egyházi méltóságuk, illetve a melegek is házasodhassanak )


1517-ben is az emberi elégedetlenség vezetett a reformációhoz amely késöbb pedig rávette az egyházat a megújjulásra ! Hasonló mozgalmak kellenének ma is ! Ti hogy látjátok ?! Szerintetek meg kellene reformálni a katolikus egyházat ?


2016. febr. 25. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A cölebsz nem is dogma 😃
2016. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz.

A Nő nem alsóbb rendű és bűnösebb.

Mindössze Sátán jól tudta kit kell a Családfő behúzására felhasználni.

A Nő kiegészítője a Férfinak, nem a vetélytársa.

Egy családban pedig egy "vezetőt" nevezett ki Isten, s erre a Férfit gondolta, mivel Ő előbb teremtetett, és így a Férfinak kell a vezető szerepet minden téren betöltenie, ami nem azt jelenti hogy egy Nő el van nyomva.


Ugyan is egy Nőnek is lehetnek jó gondolatai amit a férj mérlegel amikor megbeszélnek fontos dolgokat, nem egy alkalommal egy nő hozhat jobb ötletet,


sokszor hallottuk hogy "minden sikeres férfi mögött ott van egy okos Nő"

ezért a Nő támogató és kiegészítő szerepet tölti be Isten elrendezése szerint, és a Férjnek mint gyengébb edénynek tekintve szereti és vezeti a feleségét,nem elnyomja.

2016. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 DrPro ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy a nő alsóbb rendű és bűnösebb.

Én azt mondtam, hogy a zsidó vallás szerint és az ószövetség alapján.

Amúgy se fogadom el az ószövetséget, tehát nekem nem ez a véleményem. Csak megmagyaráztam a katolikus elgondolást.

2016. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

A homoszexualitáshoz fűzném hogy miért nem engedi az egyház és miért istennek nem tetsző:

Isten Ádámnak egy Évát teremtett és nem egy másik Ádámot...

2016. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ferenc pápa meg fogja reformálni a katolikus egyházat, a XXIII. Szent János pápa által elindított aggiornamento szellemében, de ettől Isten parancsolatai nem változnak meg, csupán mi emberek könnyebben fogjuk tudni megvalósítani azokat.


A nők egyenjogúságának kérdésében éppen most tett fontos szimbolikus jelentőségű előrelépést.

2016. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az Újszövetség szerint ti már mind szent nép és királyi papság vagytok. A törvény vége pedig Krisztus - ezt jelenti a törvény betöltése. Az Ószövetség már Krisztus előtt jelezte, hogy a Messiás halálával a törvény betöltésre került és le fog járni. Pál írja egy helyen, hogy a törvény cselekedetei által egy test sem igazul meg. Ferenc Pápa pedig pedig csak hagy mondja a magáét. Az igazság az, hogy az egyházat nem hatalmazta fel Isten a tanításra, sem az ítélkezésre.
2018. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!