Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók hétköznapokon miért...

A zsidók hétköznapokon miért nem viselik a kipát?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a vallásos zsidók is sapkát vagy svájcisapkát viselnek, ami ugyan kóser de mi lesz így a hagyománnyal a jellegzetes zsidó viselettel.

2016. márc. 1. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A kipa sem feltétlenül hagyományos, szmájlis, mikegeres, minden van ma már.

[link]

2016. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire igaz, de egyszer azt hallottam, hogy a hagyományok néha változnak. Elképesztően hangzik, de lehet, hogy így van.
2016. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kipa viselése de még a fej fedése sem kifejezetten vallásos hagyomány, inkáb csak szokás és identitás náluk, történelmi nem valási okai vannak, egyébként én úgy figyeltem emg hogy számos zsidó visel kipát, vagy kalapot
2016. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem mindig "kell" ,de sokszor illik azért. (de van olyan ,amikor szinte tilos. Pl. szex)

Személyre van szabva.

2016. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tobi Hurwitz ***** válasza:
vallasos zsidok hordanak kipat, sokan sapka allat.
2016. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem muszáj kipát hordani a parancsolatban az áll hogy fedett fővel élj...sok ember úgy teljesíti ezt hogy a kalapja alá rakja a kipát stb.
2016. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ortodoxok hordják mindig. Ha esetleg mégsem, az az antiszemitizmus miatt lehet.
2016. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A micve lényege itt az hogy fedett legyen a fej. Ha valaki duplán fedi a buksiját (lasd kalap alatta kipa), az különösen jámbor, tehát nagyon vallásos. Igazából ez évszakfüggő is:D.

Példaul valaki nyáron simán csak kipát hord, azonban télen valamilyen melegebb sapkat,kucsmát. By the way a fejet azért kell befedni, hogy mindig emlékeztesse a zsidó embert hogy van valaki felette.

2017. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!