Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy muszlim...

Miért van az, hogy muszlim nők között valaki felteszi a kendőt, valaki nem? Aki nem, az nem is "rendes muszlim"? Kötelező viselni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez attol függ,hogy mennyire vallasos... Vannak keresztenyek akik mindent nap olvassak a Bibliat es vannak akik nem.
2013. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igy van, attol, hogy muszlim(nak vallja magat), meg nem biztos, hogy betartja a vallasa eloirasait (ahogy sok kereszteny vagy zsido sem tarja be a sajat vallasaet).


Nekem az egyetemen volt olyan muzulman kollegam, aki naponta elszivott egy doboz cigarettat, pedig azt is tiltja a hituk.

2013. aug. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én muszlima vagyok és tilos kendőt hordanom a munkahelyemen és környékén, ha teszek, másnap már 'adieu'. ...máshol nem tudok már elhelyezkedni sok-sok ok miatt, de a részemmé vált a kendő és a megfelelő öltözködés, és nagyon rossz nélküle.

Amúgy meg nőknél nem csak a kendő hordása jelenti a muszlim viseletet...

2013. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

a muszlimoknak nem kendőt, hanem fátylat (azaz khimaar-t) kell viselniük.

nem a hajunkat takarjuk el vele, hanem a szépséget (tehát mindent).

kötelező viselni és aki nem viseli az bűnt követ el.

2013. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a keresztény nőknek is hordani kéne a Biblia szerint.
2013. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!