Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az örmény katolikus...

Milyen az örmény katolikus egyház? Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm keresztelkedett náluk meg, eddig én azt sem tudtam hogy létezik ilyen.

2016. márc. 2. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az örmény ortodox egyházra gondolsz, mert a katolikus mindenhol katolikus.
2016. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tévedés, az örmény ortodox olyasmi képződmény mint a görögkatolikusok ,tehát hitnézeteikben teljesen katolikusok, de a szokásik nagyrészt olyanok mint az örmény-ortodoxokéi


tehát az ismerősöd katolikusl ett, de egy olyan templomba jár ahol kicsit mások a szokások, szertartások még a templom hangulata is mint a legtöbb katolikus templomban ,de attól még katolikus


vagy tényleg örmény-ortodox lett és te keverted össze ahogy első írta :D

2016. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közös barátunk ennyit tud róla:

[link]

2016. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2-es írja, az örmény katolikusok azok, akik az örmény ortodox egyházból kiszakadtak, és egyesültek a katolikus egyházzal. A szertartásrendjük elvileg olyan, mint az örmény ortodoxoké, a gyakorlatban azonban erősen latinizálódtak.


A magyarországi örmények (leszámítva az újabban ideköltözőket) már nem beszélik az örmény nyelvet, de a vallásukat megtartották. Erdélyben Szamosújvár, Magyarországon Pest a hagyományos központjuk.

2016. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kevertem össze örmény katolikus lett. Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!