Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Istenhívők! A ti...

Kedves Istenhívők! A ti hitetek hogy tud erős maradni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban rendszeresen imádkoztam,templomba,hittanra jártam,szerettem Istent,hittem benne,még meséltem is neki. De mára már képtelen vagyok bármit is . Sok dolgot nagyon rosszul csináltam,nem vagyok jó ember. Úgy érzem,hogy sose fog megbocsátani és nem is érdemlem. Annyi embert elvesztettem,úgy érzem azzal büntet. Már a templomok közelében is rosszul érzem magam,bemenni meg végképp képtelen vagyok.

Mára már idegesít,ha valaki hisz benne. A nagy és végtelenül jó Istenben. Miért van az,hogy a leghithűbb emberek mind a nyomorban élnek? Hol van Isten,mikor egy gyermeket halva kell megszülni vagy amikor sorra temetjük el a szeretteinket? Hogy tud bárki így tovább hinni? Hogyha valami jó történik miért Istennek adunk hálát,amikor neki köze sincs hozzá. Ha nem ott tartana az orvostudomány ahol tart, ki mentené meg az embereket?


Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy mit hisz és mit nem,senkit nem akartam megsérteni,csak véleményekre vagyok kíváncsi. Irigylem azt,aki sok rossz után is képes még hinni és remélni.



2016. febr. 29. 15:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ami neked nyomor, az neki elég. Ne magadból indulj ki. A testi halott kicsik pedig nála vannak jó helyen, ahová te is kerülhetnél. Tudod részemről nem azt volt nehéz elhinni, hogy létezik, mert ez egyértelmű. Hanem azt, hogy hiába vagyok a világ bűnöse, mégis nem csak hogy meg tud bocsátani, hanem meg is tud tisztítani és szeret... De kérdezd meg őt nyugodtan erről, mert fog válaszolni.
2016. febr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne probald megerteni mi miert van. Egy feleves gyerek erti szerinted mikor oltast kap hogy miert tortenik? Csak annyit lat hogy az apja/anyja akit szeret es akiben bizik lefogja mig valaki fajdalmat okoz neki, hiaba sir. Megis gyoz benne a szeretet es a bizalom a szuloje irant.


Pedig egy gyerek es egy felnott ember kozott azert valljuk be, par nagysagrenddel kisebb a kulonbseg mint koztunk es Isten kozt.


En hiszek, es bizom benne, mas kerdes hogy sok dolog miatt szegyellem magam annyira, hogy hasonloan vagyok mint te, nem merem a bocsanatot kerni, mert nem hiszem hogy megerdemlem.

2016. febr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát tekintve hogy a Bibliában nincs szó arról hogy a Földön minden és szép és jó lesz, így az és Istenképemnek ez nem mond ellent.

Még hívőknek se lesz szép és jó! Az Ószövetségben a prófétáknak is elég hanyatt-vetett sorsuk volt, Jézust is megölték, az apostolok is voltak börtönben, sőt a Biblián túlmenve a rómaiak keresztyéneket szerettek látni a kolosszeumban...


Azt is meg szeretném cáfolni hogy a hívők nyomorban élnek! Ellenpéldaként én budapesti vagyok, és itt a XII, és II kerületben (ez a két kerület a leggazdagabb) szó szerint dugig vannak a templomok (és nem csak idősekkel). (Igen, tudom templomba járás nem egyenlő azzal hogy jó keresztyén vagy, de akkor is...)

2016. febr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KZitus ***** válasza:
47%

Szia


Amit a kérdésed alatt írtál, annak is az elejéből, az derül ki, hogy a vallásban csalódtál, nem Istenben

De ha mégis csalódtál később Istenben, az a téged ért sok sok negatív dolog, érzés váltotta ki belőled.

De ennek csak annyi köze van Istenhez, mintha a szüleidet vádolnád, amiért a világra hoztak, hogy ezt a sok szenvedést átéld. - Nem sok értelme van. Éppen így nem vádolhatod Istent a sok szenvedésért, ami ért az életed folyamán. Ha ma Isten mindenki életébe ilyen módon beleavatkozna, akkor senki nem halna meg, és senki nem lenne beteg. De ezt a helyzetet, állapotot ő a Fia Királyságában valósítja meg - ezt ígéri a Biblia. Ha most egyes embereknek ily módon beleavatkozna az életébe, akkor személyválogatással lehetne vádolni. Viszont a Fia halála, váltsága MINDEN embernek lehetőséget ad arra, amit a Jelenések 21:2-4 verseiben ígér.


" Miért van az,hogy a leghithűbb emberek mind a nyomorban élnek?" - nem tudom ezt a nézetedet mire alapozod. Milliók élnek bensőséges kapcsolatban Istennel, és kitűnően érzik magukat anyagi helyzettől függetlenül. Van közöttük nagyon szegény, és jó módu is(bár ez nézőpont kérdése).


"Hol van Isten,mikor egy gyermeket halva kell megszülni vagy amikor sorra temetjük el a szeretteinket?" -Isten ugyan ott van, ahol volt ezeknek az embereknek a megszületése előtt. Meg kell keresni a Bibliában azt, hogy miért engedi meg Isten a szenvedést a földön. Nem kötelezhető Isten, hogy erről tájékoztasson minket. De a szeretete arra indította, hogy aki keresni akarja a kérdésedre a választ, az megtalálja a Szavában.


Sátánnak pontosan az a célja(mint az Édenben), hogy hazugsággal vádolja Istent, és minden gaztettét amit végrehajt itt a földön, úgy tünteti fel, mintha Isten lenne a hibás érte. Látod sikeres, hiszen nálad is elérte célját, mint sok sok millió embernél.


"Hogyha valami jó történik miért Istennek adunk hálát,.." -„Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék” Jak 1:17. - hát ezért. A kérdés csak az, hiszel e Istennek?


"Ha nem ott tartana az orvostudomány ahol tart, ki mentené meg az embereket? " - azért tart ott az orvostudomány, mert Isten ezt megengedte, Dánielnél olvashaatol erről.

De meddig tudja az orvostudomány ,eghosszabbítani az ember életét?(pl. a rokonaid esetében)

Jézus viszont örök életet(itt a földön) ígér mindazoknak, aki hitet gyakorolnak benne. A kérdés megint csak az, hiszed e ezt?

Nos azért erős az Isten ígéretebe vetett hitem, mert meggyőződtem róla, hiszen Isten csak egyetlen dolgot nem tud, ahogyan Pál apostol is írta:" Isten nem hazudhat" Titusz 1:2

2016. febr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"KZitus nevű felhasználó válasza:



Szia


Amit a kérdésed alatt írtál, annak is az elejéből, az derül ki, hogy a vallásban csalódtál, nem Istenben

De ha mégis csalódtál később Istenben, az a téged ért sok sok negatív dolog, érzés váltotta ki belőled.

De ennek csak annyi köze van Istenhez, mintha a szüleidet vádolnád, amiért a világra hoztak, hogy ezt a sok szenvedést átéld. - Nem sok értelme van. Éppen így nem vádolhatod Istent a sok szenvedésért, ami ért az életed folyamán. Ha ma Isten mindenki életébe ilyen módon beleavatkozna, akkor senki nem halna meg, és senki nem lenne beteg. De ezt a helyzetet, állapotot ő a Fia Királyságában valósítja meg - ezt ígéri a Biblia. Ha most egyes embereknek ily módon beleavatkozna az életébe, akkor személyválogatással lehetne vádolni. Viszont a Fia halála, váltsága MINDEN embernek lehetőséget ad arra, amit a Jelenések 21:2-4 verseiben ígér.


" Miért van az,hogy a leghithűbb emberek mind a nyomorban élnek?" - nem tudom ezt a nézetedet mire alapozod. Milliók élnek bensőséges kapcsolatban Istennel, és kitűnően érzik magukat anyagi helyzettől függetlenül. Van közöttük nagyon szegény, és jó módu is(bár ez nézőpont kérdése).


"Hol van Isten,mikor egy gyermeket halva kell megszülni vagy amikor sorra temetjük el a szeretteinket?" -Isten ugyan ott van, ahol volt ezeknek az embereknek a megszületése előtt. Meg kell keresni a Bibliában azt, hogy miért engedi meg Isten a szenvedést a földön. Nem kötelezhető Isten, hogy erről tájékoztasson minket. De a szeretete arra indította, hogy aki keresni akarja a kérdésedre a választ, az megtalálja a Szavában.


Sátánnak pontosan az a célja(mint az Édenben), hogy hazugsággal vádolja Istent, és minden gaztettét amit végrehajt itt a földön, úgy tünteti fel, mintha Isten lenne a hibás érte. Látod sikeres, hiszen nálad is elérte célját, mint sok sok millió embernél.


"Hogyha valami jó történik miért Istennek adunk hálát,.." -„Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék” Jak 1:17. - hát ezért. A kérdés csak az, hiszel e Istennek?


"Ha nem ott tartana az orvostudomány ahol tart, ki mentené meg az embereket? " - azért tart ott az orvostudomány, mert Isten ezt megengedte, Dánielnél olvashaatol erről.

De meddig tudja az orvostudomány ,eghosszabbítani az ember életét?(pl. a rokonaid esetében)

Jézus viszont örök életet(itt a földön) ígér mindazoknak, aki hitet gyakorolnak benne. A kérdés megint csak az, hiszed e ezt?

Nos azért erős az Isten ígéretebe vetett hitem, mert meggyőződtem róla, hiszen Isten csak egyetlen dolgot nem tud, ahogyan Pál apostol is írta:" Isten nem hazudhat" Titusz 1:2"


Megtennéd, hogy legközelebb oda írod, hogy ez Jehova Tanúi véleménye? Mert egy sajátos nézetet írtál le a kérdezőnek, ahol az ördögi emberi dogmák közül elég sokat leírtál, tudom, hogy kötelességednek érzed, hogy az általad beprogramozott információkat tovább add, viszont akkor azt olyan környezetben tedd meg, ahol egy érzelmileg labilis embert nem sodorsz még nagyobb bajban. Krisztus azt mondta a Latornak, "Mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban" Tudod mekkora bűn az, hogy a vesszőt a "ma" szó után tettétek? Őszintén válaszolj, felfogjátok, e azt, hogy Isten milyen ítélettel lesz azok felé, akik átírják saját szájuk íze szerint a Bibliát? Kérlek gondolkozz el. Üdv.

2016. febr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%
Isten nemhogy egy csecsemo halalat tartja szamon, de meg egy verebecske sem esik le a foldre a tudta nelkul. Rolad is tud mindent, es Te kozel vagy a megtereshez, csak el kellene fogadnod, hogy Isten szeret minket. Ezen a vilagon sok nyomorusag van, de Jezus gyozelme nagyon hamar nyilvanvalova fog valni, es akkor meg fogjak tapasztalni az istenfelok az Istennek a tularado szeretetet es boseges kegyelmet orokkon orokke. Mert romolhatatlan, boldog es orok elet a dij a Krisztusban hivoknek, akinek az isteni szenvedesere figyelmezve tudunk erosek maradni a hitben. Mert O sem torodott az elotte levo orommel, hanem keresztet szenvedett ertunk, es az Atya jobbjara ult, hogy sokakat isteni termeszettel es a fiusaggal ajandekozzon meg.
2016. febr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nem engeded, hogy a tények befolyásolják a tisztánlátásodat, akkor nagyon könnyü kereszténynek lenni. Ellenkezõ esetben - mint rámutattál - lehetetlen.
2016. márc. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Meditálok. Amikor rosszul mennek a dolgok, és nem mutat semmit + én is rosszul érzem magam stb akkor csak csendben maradok, várok. Ilyenkor csak bosszankodik az ember ha megzavarják, szomorú, testileg is fáradt és nincs energiája foglalkozni a dolgokkal. Ez az Isten büntetése, ahogy az is ha épp ekkor kell dolgozni, és alázatos lehetsz, de erős nem.

Máskor meg érzed hogy jónap van, olyankor minden érdekel és mindenre tudsz koncentrálni, ezt feldobod egy plusz erőbedobással és erre szentelsz egy csomó időt, ekkor egy csomó infót megtudhatsz bármiröl. Ilyenkor aktiv a Lélek, elöször ad inspirációt arra hogy legyen kedved foglalkozni ezzel, és benne már segit különös összefüggéseket, nagyszerü igazságokat találni. A jónapban teljes szabadság van, bármit megtehetsz, amit csak akarsz, de lesz egy sodrás, az Úr akarata, arra épül az egész, oda lyukad ki, csak az érdekel mert aktuális stb. Viszont az mindig jó és igazságos. Zene nálam alap.

2016. márc. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék ,hogy ugye van az a mondás: mindenki másképp látja a világot!

Úgy gondolom mindenki másképp hisz Istenben!


Én is hiszek benne (ahhoz képest ,hogy nem járok templomba)!

Tudom ,hogy véletlenek nincsenek ,minden okkal történik és ehhez ,hogy így legyen kell egy természetfeletti erő ami uralja ezt a mindenséget!

De az én hitemben nem úgy él Isten ahogy leírják őt (Nem tudok személyként tekinteni rá ,nem tudom úgy leírni ,hogy ő egy körszakállas, hosszú hajú személy lenne...)

DE ETTŐL MÉG HISZEK BENNE!

2016. márc. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ugy hogy a Budapest Mecsetbe jarok, ahol rengeteg velem egykoru (is) ember van, akiknek szinten tiszta hituk van Istenben, igy motivaljuk egymast! Sok idot toltunk a Mecsetben, imadkozasokon kivul is, a Mecsetunkben szuper programok is szoktak lenni, van amikor vallastol fuggetlen pl.: noknek kotoszakkor. Es meg pingpongozadra is van lehetoseg a Mecsetunkben, ugyhogy rengeteg idot el lehet tolteni a tobbi hivo emberrel es velemenyem szerint ha tiszta hitu emberek vesznek korul teged az motival teged, es te is motivalod a tobbieket!
2016. márc. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!