Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ilyen férfi miért megy...

Egy ilyen férfi miért megy katolikus papnak?

Figyelt kérdés

Tudom,hülye kérdés de érdekelne más véleménye is.

Szóval ha van egy fiatal pap,aki bármelyik nőt megkaphatná annyira jóképű de mégis emellett a hivatás mellett dönt,annak állhat valami a hátterében? Vagy csak ennyire elhivatott? Esetleg lehet közben viszi fel magához a lányokat? Pedig ez a pap tipikus jófiú,akiről ilyet el se lehetne képzelni,na de akkor is férfi. És hát az ösztönök...



2016. márc. 5. 17:18
1 2
 1/18 KZitus ***** válasza:
44%

A kérdésedet neki személyesen kellene feltenni.

Az lenne hiteles válasz. A többi csak fantázia.

2016. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Mise után találkozunk. ;)


Üdv: az atya

2016. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1# hülyének is nézne ha ilyet kérdeznék:D

2# Nagyon vicces:D

2016. márc. 5. 17:44
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Miért ne mehetne? Aki KOMOLYAN vallásos, az le tud mondani a szexröl. Az ösztönök meg olyan téma, hogy ez csak ma divat, hoyg nem lehet kibírni enélkül, régebben a elgtbbö embernek sikerült.
2016. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Régebben sikerült legyűrni az ösztönöket? Hát...én ilyet még nem hallottam:D

Bár szép dolog lenne az biztos,de az ösztön azért ösztön mert szinte lehetetlen elnyomni magunkban.

2016. márc. 5. 17:49
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Az ösztönöket el lehet nyomni. A legerősebb ösztön az életösztön... és mégis, hányan áldozták fel magukat másokért vagy valamilyen célért ill. hányan követtek el öngyilkosságot? A szexualitás is ilyen...

Az más kérdés, hogy ma nem divat az önmegtartóztatás. Gyakorlatilag hülyének vagy nyomoréknak néznek, ha nem gázolsz át mindenen és mindenkin az ösztöneid által vezérelve... ez alól csak a mocskos kis alkuk jelentenek kivételt... mert egy jó kis korrupció vagy prostitúció csak megfűszerezi ezt a rohadt életet.

2016. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha papnak lesz valaki, akkor Isten szeretetének hívására válaszol életével - több év is eltelik, míg valakit felszentelnek, addig sokszor van alkalma arra, hogy tisztázza magában a hívatás kérdését.

Az ösztönök mindenkinél működnek, mert emberek vagyunk és Isten ilyennek teremtett meg bennünket...

Azok a papok akik tényleg hivatásul választják ezt a szolgálatot, ha megtesznek minden tőlük telhetőt, akkor a folyamatos szentséget vétele által (gyónás,áldozás)és az ima, böjt által Isten megszentelő kegyelmében részesülnek, Isten megtartja őket a tisztaság állapotában. Folyamatosan, évekig.

A kísértés megmarad, de nem olyan erős hogy ne tudja kezelni, önismerettel pedig a kísértéshez vezető helyzeteket tudja kiszűrni.

Tehát nem elnyomja az nemi ösztönt, hanem ha Istenben éli a hivatását akkor nagy részt mentesül.


Miért gondoljátok hogy aki pap vagy szerzetes lesz annak gondjai vannak a másik nemmel?

2016. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező az általad leírt "jóképű, minden nőt megkaphatna" felfogást, egy magát teljesen hitben Istennek átadó fiatal pap nem vesz figyelembe, azok amiket leírtál, hogy megkaphatna egy szép nőt, vagy többet is, az a világi férfi modelje, egy olyan emberé akit nem érdekel Isten szava, és az Egyházának szabályai, természetesen Isten nem követeli meg, hogy valaki nőtlen legyen, viszont ha valaki a papi hívatást választja a Katolikus Egyházban, akkor teljesen át kell adnia magát az Egyház tanításainak, szabályainak. Az aki képes papként teljesen Istent előtérbe helyezni, és az Atya Isten akaratát cselekedni, az már nem él a világi felfuvalkodottság, múlandó élvezetek, és a világi szépségek között, az az ember már magára sem úgy néz, mint egy szép emberrel, aki bármelyik nőt megkaphatja. Remélem érted amit írni akartam. Üdv.
2016. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyrészt tapasztalat,illetve meg mint már említettem az ösztönök. Azt nem mondom,hogy nincsenek kivételek. Csúnya leszek,de azoknak a férfiaknak akik iránt egy nő sem érdeklődik még mindig könnyebb dolguk van,nincs kísértés így ők lehet kibírják.

De az akit én is említettem tényleg BÁRKIT megkaphatna. És ebből kiindulva nagyon nehéz elhinni,hogy ellenáll. Ha mégis akkor ő tényleg igazán jó ember.

2016. márc. 5. 19:10
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem tudta még nekem senki megmagyarázni, egy pap (katolikus) miért nem nősülhet, miért ne lehetne családja?

Miért kell megerőszakolni az ösztönöket? Miért lesz ettől jobb egy pap?


De a kérdéshez: vagy csajozik így is titokban, vagy van valami szervi - lelki gondja ami ezt nem teszi lehetővé, homoszexuális stb.

2016. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!