Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám hogy vélekedik...

Az Iszlám hogy vélekedik Krisztus apostolairól?

Figyelt kérdés
2016. márc. 8. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokféleképpen. Mondjuk Dánielt saját prófétájának is tekinti. Hasonlóképpen Krisztust is. És egyáltalán nem zavarja, hogy a kereszténység is nagyra tartja őket.
2016. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem foglalkozik velük. Jézust prófétának tekinti, és egyedül Barnabásról (aki nem a 12 hanem a 72 apostolközé tartozott) emlékezik meg az iszlám hagyomány. Úgy tartják, hogy őt feszítették meg Krisztus helyett.


# 1

Dániel nem apostol, hanem próféta volt még jóval Krisztus előtt.


De valószínűleg Dáviddal kevered, mert Dánielt nem említi a Korán, csak néhány késői iszlám legendában kerül elő a története az oroszlánokkal, de ott sem prófétaként említik.

2016. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"és egyedül Barnabásról (aki nem a 12 hanem a 72 apostolközé tartozott) emlékezik meg az iszlám hagyomány. Úgy tartják, hogy őt feszítették meg Krisztus helyet"



Úgy tartják hogy Judást feszítették meg, nem Barnabást.

2016. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Titusztitusz ***** válasza:
Őket is elfogadják "nagy és bölcs tanítóknak", pont úgy, mint ahogy Jézust is elfogadják...Csak akárcsak a kerszténységben,úgy náluk is sorrend áll fenn...Viszont az iszlámban a bölcs tanítók,(Intők...)sorrendje úgy következik nagyjábol hogy:Mohamed, Jézus, Mózes, és utánuk az apostolok, majd a bibliai próféták...
2016. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Viszont az iszlámban a bölcs tanítók,(Intők...)sorrendje úgy következik nagyjábol hogy:Mohamed, Jézus, Mózes, és utánuk az apostolok, majd a bibliai próféták..."



Az apostolok semmiképen sincsenek előrébb mint a próféták, ez tévedés. A Korán emliti Jézus követőit mint igaz hivőket, de azokról van szó akik Jézus kortársai voltak.

2016. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Titusztitusz ***** válasza:
De az iszlám az valójában NEM AZONOS a Koránnal...A Korán az az iszlámnak csak az EGYIK alappillére...A szokásjog, és a "tudós hittudósok" gyülekezetének az állásfoglalásai legalább olyan hatással vannak az iszlámhívők mindennapi életére, és életvitelére, mint a Korán...Elméletileg(!!)persze a Koránban leírtak a döntőek, de a valóságban azért kissé árnyaltabb a kép...Főleg azért, mert a Koránban híresen kevés azon hittételek aránya, ami EGYÉRTELMÜ és VILÁGOS utalásokat ad...Az apostolokhoz való viszony is ezen hittételek közzé tartozik...Úgyhogy ez esetben inkább a szokásjog, és a hittudósok meglátásai a döntőek...És bizony a bibliai apostolok tisztelete is elég álltalános jelenség az iszlám világban...
2016. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szokásjogon a Szunnat értetted gondolom?
2016. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem pedig úgy tünik te nem érted.
2016. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Titusztitusz ***** válasza:
A "szokásjogon" NEMCSAK a Szunnát értettem, bár az is beletartozik...A másik meg az, hogy ha ÉN nem értem itt a mások mondandóit, ám legyen...Én leírtam a magamét, a többi meg engem nem érdekel...Aztán aki értette amiröl beszélni szerettem volna akkor az értette, aki meg nem, akkor az ne értse...Ennyi...
2016. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozni akarok, és nem is kell megsértődni. Amit állítottál helytelen, leirtam hogy van valójában.
2016. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!