Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt hívők milyen ereje...

Tisztelt hívők milyen ereje van a Szent Léleknek/Szellemnek?

Figyelt kérdés
Miben mutatkozik meg az ereje? Mi a lényege?

2016. márc. 11. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most én jövök! :D


Fenntartja a világegyetemet!

És mi a lényege?

Szeretetből fakadó!?


https://www.youtube.com/watch?v=cHHLHGNpCSA


Jó éjt!

2016. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

most meg én jövök: nagy! és ahogy telik-múlik az idő, egyre nagyobb

παράκλητος Vigasztaló

csak Szent János nevezi így a Szent Szellemet -

Jn 16,5-8

Most elmegyek ahhoz, aki küldött. De senki sem kérdezi közületek: Hova mégy? Inkább szomorúság tölti el szíveteket, amiért ezt mondtam. De az igazságot mondtam: Jobb nektek, ha elmegyek, mert ha nem megyek el, akkor nem jön el hozzátok a Vigasztaló. Ha azonban elmegyek, akkor elküldöm. Amikor eljön, meggyőzi a világot a bűnről, az igazságról és az ítéletről.

2016. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Köszi szépen a számot, jó kis zene:)

Röpi és kosár meccsen a szünetek alatt hallottam már egy párszor. (ha jól emlékszem rá).

De amúgy is elég ismert előadó.


Abban pedig biztos vagyok, hogy Jehova tanúi szerint nem az a funkciója a léleknek, hogy összetartsa az atomokat, de szerintem sok keresztény szerint sem.

De ettől még nem tagadják, hogy van ereje. Csak más funkciót vallanak neki.


#2

Hogyan győzi meg a világot és hogyan vigasztal?


Jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek!

2016. márc. 11. 23:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahogy Krisztus tette - a világ világosságával vigasztal, hogy ne maradjon senki sem sötétségben. A világ világossága pedig bennünk van.

Nyolc boldogság https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2016. márc. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De eddig nem volt bennünk fény vagy boldogság?


Ez a zene is nagyon kellemes, köszi. Erre tényleg tök jót tudnék aludni. (nem azért, mert uncsi)

Csak mostanában nem alszom bedugott füllel, mert elszakad a fülhallgatóm és az kellemetlen.

2016. márc. 11. 23:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Az Osztatlan Szentháromság, "az Atya és Fiú és Szentlélek " (Mt 28,19) harmadik isteni személye a Szentlélek, "a Vigasztaló, az Igazság Lelke, aki az Atyától ered" (Jn 15,26)".


A Szentlélek-Isten részt vesz a teremtésben az Atya-Istennel és a Fiú-Istennel együtt: "az Úr Szava alkotta az egeket, szájának Lehelete minden seregüket" (Zsolt 32/33,6).


A Szentlélek Úr, általa lesz Jézus Felkent, azaz Krisztus: "az Úristen Lelke van rajtam, mert felkent engem az Úr (Iz 61,1; Lk 4,18).


A Szentlélektől kapta az életét minden "ami mozog a földön, s amiben Élő Pára van" (Ter 1,30). Ezért énekel így a zsoltáros az Úrhoz: "Ha arcod elrejted, megháborodnak; tönkremennek, ha lelkük megvonod, s porukba visszatérnek. Ha kibocsátod Lelked, újra élnek, s a föld színét megújítod" (Zsolt 103/104 29-30).


Az embert is a Szentlélek kelti életre: "Megalkotta tehát az Úr Isten az embert a föld agyagából, az orrába lehelte az Élet Leheletét, és az ember élőlénnyé lett" (Ter 2,7). Az ember esetében ennek különös jelentősége van, hiszen őt az Isten a saját "képére és hasonlatosságára" (Ter 1,26) alkotta meg. Ezért figyelmeztet az apostol, hogy "Isten temploma vagytok és Isten Lelke lakik bennetek" (1Kor 3,16).


Nem csak a puszta életet kapjuk a Szentlélektől, hanem az életünket segítő áldásokat is. "A lélek gyümölcsei viszont: öröm, békesség, türelem, kedvesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás" (Gal 5,22-23). "Rajta nyugszik az Úr lelke: a bölcsesség és az értelem lelke, a tanács és az erősség lelke, a tudás és a jámborság lelke, betölti őt az Úr félelmének lelke" (LXX Iz 11,2-3).


A Szentlélek áldása az is, hogy még közelebb kerüljünk Őhozzá: "Ő tett minket alkalmassá arra, hogy az Újszövetség szolgái legyünk, nem a betűé, hanem a Léleké. Hiszen a betű öl, a Lélek pedig éltet." (2Kor 3,6); és általa a teljes Szentháromsághoz: "Isten elküldte Fiának Lelkét szívünkbe, aki ezt kiáltja: Abba, Atya!" (Gal 4,6).


Nem csak a földi életünket, de a mennybéli örök életünket is a Szentlélektől kapjuk: "bennetek van annak Lelke, aki föltámasztotta Jézust a halálból, Ő, aki Jézus Krisztust a halálból föltámasztotta, életre kelti a ti halandó testeteket is a bennetek lakó Lelke által" (Róm 8,11).


Az Újszövetségben a teljes Szentháromság nyilatkoztatta ki magát. Isten leszállt hozzánk az Atyától a Fiú által a Szentlélekben; és mi is felemelkedhetünk Istenhez, a Szentlélekben a Fiú által az Atyához. Az Atya és a Fiú és a Szentlélek együttesen teremtenek és együttesen üdvözítenek, így az Atyát és a Fiút és a Szentlelket azonos imádat és dicsőítés illeti.


A fenti idézetek innen: [link]

2016. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De eddig nem volt bennünk fény vagy boldogság?

Dehogynem, volt. Csakhogy a világ az aranykorból tart a kaliyuga felé, a sötét erők miatt. (csak a technika fejlődik additíve. ~33ezer éves gyönyörű barlangfestmények tanúskodnak az aranykori tudásról, amit a papok, mágusok beavatottak közvetítettek az emberek felé.

[link]

Krisztus óta mindenki (lehet) beavatott. De ez nem automatikusan megy, ezt meg kell valósítani, realizálni kell. Nem könnyű, viszont nehéz - a könnyű utak ördögiek,cselesek, becsapósak. Lucifer név: fényt-hozó. De ez külső, egy reflektor fénye - belevakít a szemedbe és nem látsz semmit. Ha behunyod a szemed és elképzelsz egy tárgyat: az a belső világosságban van, azt LÁTOD - egy teremtő látással látod -az nem vakít el. A belső fényt a bennünk élő világ világosságát kell megtalálni.Krisztus 3 x magára mondja: Én vagyok a világ világossága 2x nekünk, embereknek: Ti vagytok a világ világossága.

Jó éjszakát mindenkinek!

2016. márc. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Majd egyszer megpróbálok reagálni a további írásokra is,de köszönöm.

Amit most kiemelnék:


"a könnyű utak ördögiek,cselesek, becsapósak. "

Teljesen igaz.

Sokan csodálkozni szoktak, illetve csalódni, amikor egy látszólag tökéletes ember hátba szúrja a másikat.

Meg sokan jönnek azzal a dumával, hogy az ember alapjában véve jó. Nem mondom, hogy rossz alapjaiban. Inkább úgy mondanám, hogy egoista. Egoistának pedig nem nehéz lenni.

Az hogy milyenek vagyunk csak egy döntés. Bármikor változhat, bárhogyan, bármeddig, bárkivel.


u.i. A luciferes megjegyzést nem vettem magamra :D


Szerintetek miért kellett Jézus a Szentlélek elküldéséhez? Hol volt addig?

2016. márc. 12. 00:30
 9/15 anonim ***** válasza:

A mennyben. Amíg Kész áldozata teljes nem lett, amíg vissza nem ment a mennybe, mint győztes, addig a Lélek nem jött el ide tartós ittlakásra.


És akit már töltött be, az tudja milyen jó, micsoda erő van benne.

2016. márc. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a szellemnek van ereje, hanem a szent szellem Isten tevékeny ereje, amivel képes oktatni, gyógyítani, feltámasztani, vagy is olyan dolgokat tenni ezzel a képességével, amire szüksége van a célja elérésében.
2016. márc. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!