Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent megkeresztelkedni...

Mit jelent megkeresztelkedni az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében?

Figyelt kérdés
"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében." Máté:28:19
2009. jan. 11. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tömören ennyi: "Menjetek és terjesszétek a keresztény vallást az egész világon!"
2009. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Feltéve, hogy ők is akarják. Elvégre tanítani nem lehet senkit, aki nem hajlandó tanulni, márpedig itt is kimondja, hogy a megkeresztelés előfeltétele a tanulás. Amiből pedig az következik, hogy minden olyan felekezet, amelyik megkereszteli az újszülött gyerekeket, nem a Biblia szellemében jár el, hiszen az újszülött még semmit nem tanulhatott, anélkül pedig megkeresztelni sem lenne szabad.
2009. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A keresztelést vedd úgy, hogy tanítás. Kereszteljétek meg a hit által, tehát tanítsátok, világosítsátok meg az embereket, ezzel adjátok kezükbe az utat, hogy eljuthassanak mennyei Atyjukhoz.

De kb. az, amit az első mondott:)

2009. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

pontosabban a "nevében" mit jelent megkeresztelkedni-Atyának

-Fiúnak

-szent szellemnek?

2009. jan. 11. 22:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Mivel személyesen egyikük sem jöhet le, ezért kell egy médium (nem ezotérikus értelemben...), aki ezt közvetíti. Ezért az ember nem mondhatja, hogy én, az Atya megkeresztellek. Helyette valaki csak a nevében cselekszik.
2009. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért kell a kereszteléskor fesorolni ezeket.

Miért nem mondják hogy "megkeresztellek Isten nevében..."

Csak azt nem értem miért kellett Istennek ennyire szétdarabolódni, mint Fiú, SzentLélek,Angyalok,stb ?

Apropó az arkangyal az mi ? Pl. Józsefnek is egy angyal jelent meg álmában, de minek ?

2009. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

’az Atyának nevében’ megkeresztelkedni? Azt, hogy a keresztelkedésre jelölt személy elismeri égi Atyánk helyzetét és hatalmát. Elismeri, hogy Jehova Isten a Teremtőnk, „a Legfelségesebb az egész föld felett”, és az egész világegyetem korlátlan Uralkodója

’A Fiúnak nevében’ megkeresztelkedni azt jelenti, hogy a jelölt elismeri Jézus helyzetét és hatalmát mint Isten egyetlen-nemzett Fiáét (1János 4:9). Akik alkalmasak a megkeresztelkedésre, azok elfogadják, hogy Isten Jézus által gondoskodott „váltságról . . . cserébe sokakért” A keresztelkedésre jelölteknek azt a „magasabb állást” is el kell ismerniük, amelybe Isten a Fiát felmagasztalta

Mi a jelentősége annak, ha valaki „a szent szellemnek nevében” keresztelkedik meg? Ez azt jelzi, hogy a keresztelkedésre jelölt személy elismeri, hogy a szent szellem Jehova tevékeny ereje, melyet Jehova többféleképpen felhasznál szándékának megfelelően. Akik alkalmasak a keresztelkedésre, azok elismerik, hogy a szent szellem segít nekik megérteni „az Isten mélységes dolgait”, végezni a Királyság-prédikáló munkát, és megteremni a szellem gyümölcsét, más szóval kimutatni a „szeretetet, örömet, békét, hosszútűrést, kedvességet, jóságot, hitet, szelídséget, önuralmat” Galácia 5,22, 23

2009. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Akkor az is lehetne, hogy Mihály angyal nevében, vagy Isten ujja nevében? Vagy Jehova nevében? De nem ez van. Atya, Fiú és Szentlélek van. Miért épp ez a három?
2009. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

az is jo még mikor a csecsemőt bömbölve beviszik a templomba keresztelni mint aki tudná hogy nem akarja na benne van a kis ördög

szal mikor felnöne vagy már lenne vagy 10 éves akkor nem lehetne ugyse rávenni a kis fattyut az ijen tanitásokra ugyse ezért előtte megteszik persze ezzel nagy hibát követnek el a szülők mert a gyerek akaratán kivül teszik ezt és csodálkoznak ha majd a gyerek később a maga utját akarja majd járni és sátánista lesz vagy krisna meg ijenek még aza jobbikk ha egyikse hanem ateista mint ént és büszke vagyok erre és arra is hogy nem vagyok megkeresztelkedve egy szüz jozan életü ember vagyok ésszerü reális gondolkodással amit fönökeim dicsérnek és megfizetnek mert ma már azt is megnézik ki mijen jehova tag vagy ijesmi

de sztem ez jol is van igy

én dolgozok a munkámnak élek a többi meg imádkozzon csak ha meg tud élni abbol

2009. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
62%

Vigyázz, mert amit olvasol az nem az eredeti Újtestamentum!

Az eredetiben így hangzik:

„Elmenvén azért tegyetek tanítványokká minden népeket, megkersztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében”

Felhívnám a figyelmet a Szent Lélekre!Egyrészt nagy betűvel, másrészt nem szellem!

Gondolom a sátán bezzeg nagy betűvel van írva benne!?

2009. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!