Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás teológiája a...

Melyik vallás teológiája a leggyengébb, illetve melyiké a legerősebb?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszokat kérek, kötekedéseket nem, még a szóhasználattal kapcsolatban sem.
2016. márc. 12. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi az hogy erős vagy gyenge a teológia?
2016. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Mindegyiké gyenge, amelyik akár önmagát mondja egyedül üdvözítőnek vagy emberi hagyományokra, törvényekre támaszkodik és azt kiáltja ki az üdvösség forrásának.
2016. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most ha azt írnám, hogy az Ortodox a legerősebb, mert ugye időszerűen a legrégibb keresztény teológiát és hagyományt követi. És a leggyengébb pl. a Jehova Tanúi szervezete mert esetleg a leg újabb keletkező vallás, azt hiszem hazudnék.

Szerintem helytelen dolog a "pallóst" valamely vallás főlé tartani, mert lássuk be mindenki a sajátját tartja a "legerősebbnek".

Minden esetre ha vallást keresel akkor az a leghelyesebb ha az Úrtól kérsz ezzel kapcsolatban segítséget és nem tőlünk emberektől.

Én nyugodtan mondhatnám, hogy gyere keresztelkedj be az én vallásomba mert ez tutira megy, de nem fogom mondani. Engem ide rendelt az Úr de nem biztos, hogy neked is ezt tartogatja.

Kérd az Úr Jézust, hogy mutasson utat és meglásd megtalálod a helyed.


(1Thessz 2:4)

" Hanem a miképen az Isten méltatott minket arra, hogy reánk bízza az evangyéliomot, akképen szólunk; nem úgy, hogy embereknek tessünk hanem az Istennek, a ki megvizsgálja a mi szívünket."

2016. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szp72 ***** válasza:
75%

Nem egészen értem a kérdést. Mitől lesz egy teológia erős vagy gyenge?


Mindenesetre mindenki a saját vallását tartja igaznak, különben nem volna abban. Hogy végül tényleg melyik az igazi, azt az idő és Isten dönti el.

2016. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ákos13 ***** válasza:
Tudod, az a helyzet, hogy egyik vallás teológiája sem túl erős, mindegyikben van ellentmondás bőven. A buddhista talán a legerősebb vallás, de ott nem igazán beszélhetünk teológiáról, mert Istenben nem hisznek. A leggyengébb pedig a keresztények közül a szentháromságot tagadó unitárius és Jehova Tanúi felekezetek teológiája, mert ők saját szent könyvükkel is igencsak ellentmondásokra jutnak, bár az utóbbiak nem riadnak vissza a Biblia átírásától sem.
2016. márc. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ,hücpéknek a legerősebb!


Muhojhojhoj!


Viccen kívül:


Mégis mi az ,hogy legerősebb/leggyengébb?

Hitet mégis ,hogyan lehet tanulni?

2016. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Inkviziciós detektív ***** válasza:
67%
Meglepo, de a leggyengebb teologiaja a Katolikusoknak van. Mivel beolvadtak a teologiajukba hagyomanyok, dogmak, egyeni ertelmezesek, melyek egyhazszakadashoz, evszazados vitakhoz, es katolicizmuson beluli ellenmozgalmakhoz vezettek. A legtobb Bibliaval ossze nem egyeztetheto teologiai tudomany naluk van. Kovetkezo a Jehova tanui. Ok azert csak a masodik leggyengebbek, mert ok a Bibliat is teljesen atszerkesztettek.
2016. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legerősebbek azok amelyeknek nem törvénykönyveik vannak, és lehet az ágazataik különböznek, de nem bántják egymást, és a tapasztalataikat írják le arról a dologról amiben hisznek és nem azt amit képzelnek, és igen, nem szegik meg a saját erkölcsi normáikat, amit a kereszténység bőven megtett a "ne ölj" parancsolatával, és igen volt aki összeszámolta, hogy a bibliában hányan haltak meg Isten miatt, és Lucifert verte bőven ilyen téren :D
2016. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A leggyengébb: scientológia

Legerősebb: régi keresztyén egyházak. (Ezek kb azonosak, bár az tény, h a katolikusok okfejtései néha értelmetlenek.)

2016. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!