Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nem muszlim is tarthatja...

Egy nem muszlim is tarthatja a ramadáni böjtöt?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, nem vagyok hívője egyik egyháznak sem, de papíron római katolikusként vagyok nyilvántartva. Szóval nem áttérésről vagy betérésről lenne szó (nem is egy muszlim fiú van a háttérben, mielőtt valaki azzal kezdené), csak kíváncsi vagyok, hogy a muszlimok ezt miként élik meg, és gondoltam, egyszer kipróbálnám (persze az imádkozás részét kihagynám). Tehát, így lehet nekem böjtölni a ramadán szerint, akár itthon, akár úgy, hogy arra az időre mondjuk kimennék nyaralni Törökországba? Vagy ezt egy nem muszlim hívő számára tiltja, bünteti az iszlám vallás?


Mivel komolyan tettem fel a kérdést, értelmes válaszokat szeretnék kapni olyanoktól, akik értenek hozzá.



2016. márc. 11. 02:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Értelmetlen a kérdés. Ha csak annyiból áll a "Ramadanod" hogy úgy étkezel, akkor semmi köze az iszlámhoz. Márpedig ha nem vagy muzulmán, akkor nyilván nem is tiltja neked a muzulmán vallás...
2016. márc. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Miért ne lehetne? :)


Én is végigcsináltam egyszer kíváncsiságból.

2016. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

Böjtölni böjtölhetsz keresztény-ként is,minek neked a muszlim vallás?

Ha be akarsz térni az már más kérdés, de így nekem értelmetlen az egész.

De végülis te tudod, hogy mit szeretnél, de fogadj el egy jó tanácsot, maradj meg kereszténynek.

Nem azért mondom ezt mert lenézem az iszlám vallást, hanem csak azért mert az egy teljesen más"világ" más kultúra és nem biztos, hogy jó lesz az neked.

És egy másik még fontosabb dolog, ne cseréld fel Jézus Krisztust, Mohameddel.

Jézus meghalt érted!

És Mohamed, mit tett érted?

Na látod?-mielőtt elhamarkodott döntést hoznál nagyon jól gondold át, hogy mit hagysz el és mit kapsz cserébe.

2016. márc. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha a muszlim vallás tiltaná is, neked, aki nem vagy az, mi jelentösége lenne számodra?


Emellett mindenkinek jogában áll úgy étkezni, ahogy akarja, sem a böjtölést, sem annak elhagyását nem akadályozza semmi.

2016. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

ma 07:03-as: olvasd már el a kérdést!!!!!


A kérdez nem tartja magát kereszténynek, nem vallásos és nem akar áttérni a muszlim vallásra.


Mellesleg ez a jézus meghalt érted duma igen nagy hülyeség!

2016. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A böjtnek nem a koplalás a lényege!

Az egy majdnem lényegtelen dolog benne - a célja az, hogy ilyenkor a gondolkodás révén közelebb kerüljél az istenedhez.

Értelemszerűen, ha nem vagy muszlim, akkor ezzel nem tudsz közelebb kerülni Allahhoz.

Tehát ez a böjt így értelmetlen.

2016. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy kipróbálhatod! Nem enni mindenkinek elévülhetetlen joga a világon :D:D:D Nem fog Allah keze lesújtani, a terroristák sem fognak beléd tuszkolni egy kis kenyeret:D:D Itthon olcsóbb nem enni, mint Törökországban, mert nem kell szállás és útiköltség.

És biztos lesz megtisztító hatása - várjuk a tapasztalataidat. Tehát napnyugta előtt semmit sem nyelsz le, vizet sem.

30 napos böjt, amitől a test és a lélek megtisztulását várják. Napkeltétől napnyugtáig tartózkodniuk kell az evéstől, ivástól, dohányzástól, a nemi kapcsolattól, kerülniük kell a dühöt, az erőszakot, az irigységet, a vágyat, a pletykát.

2016. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 07:38 megkérdezhetem, hogy miért ordibálsz velem?

Hidd el, hogy elolvastam a kérdést és láttam, hogy a kedves hölgy nem aktív híve a keresztény vallásnak, viszont azt is láttam,hogy római katolikus vagyis mégiscsak van köze a kereszténységhez.

Persze ez még nem sokat jelent mert nem egy papír által lesz valaki keresztény hanem hítt által.

Amit viszont nem értettem az az, hogy ha valaki nem tartja magát vallásosnak, vagy hívőnek akkor miért van szüksége egy vallás úgymond "támogatására", hogy megtartson egy böjtöt?

Tehát mégiscsak van érdeklődés az említett vallás iránt, és én ezért írtam azt amit írtam.

Amit pedig Jézusról írtam azt én úgy is hiszem és vallom még akkor is ha te ezerrel nyomkodod a piros kezet.

Jézus meghalt értem!

Senkit nem akartam én megsérteni csak keresztény kötelességemnek tartom ezt elmondani, és ha ez neked fáj én arról nem tehetek.

Megkérlek, hogy többet ne ordibálj velem és ha van valami mondani valód akkor azt megteheted pw-ben is.

A kedves hölgytől meg elnézést kérek, hogy egy kicsit bővebben és nyíltabban válaszoltam a kérdésére.

2016. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
(8 ne foglalkozz ezekkel a mániákus alakokkal, mint az 5, azt sem tudják, hogy a személyneveket nagybetűvel kell írni, és mindenhová beordibálják ostoba mániájukat, ugord át bátran)
2016. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

tarthatod, de amúgy sincs semmi értelme

xd

2016. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!