Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény, aki...

Van itt olyan keresztény, aki felnőtt és születése óta keresztény, nem pedig időközben megtért?

Figyelt kérdés
Ti hogyan élitek meg a hiteteket és melyik felekezet tagja(i) vagytok?

2016. márc. 13. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Én katolikus vagyok, 16 éves. A szüleim így neveltek, minden héten vittek a templomba. Néha én ezt nyűgként éltem meg, sokszor nem volt kedvem menni. Az utóbbi 2-3 évben azért megyek, mert ott akarok lenni, érzem, hogy nekem van erre szükségem. Megerősödött a hitem. Nem tudom, hogy én időközben megtértnek számítok-e, szerintem nem.
2016. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen hogy kereszténynek születni nem létezik, mindenkinek van egy pont amikor elér abba az állapotba, hogy már nem érzi azt hogy minden amit a szülők mondanak úgy jó és igaz ahogy azt ők mondják, és ilyenkor hoz egy döntést, még ha nincs is olyan éles választóvonal mint egy nemkeresztényből kereszténnyé lett egyén esetében
2016. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia! :)


Igen van pl én is egy vagyok azok közül.

Mivel egy vallásos családba születtem engem is csecsemő koromba kereszteltek meg.

Nagyapám prezsbiter volt és ebből kifolyólag az én templomba járásom szinte kötelező volt, de soha nem éltem át igazából a hitet mert egyfelől a kényszerűség, másfelől meg az emberi makacsság akadályozott meg, hogy ne csak járjak a templomba hanem hitet is mutassak. Hát nálam ez nem történt meg!

19 éves koromba besoroltak katonának és olyan "szerencsém" volt, hogy 1989 Decemberében fegyvert adtak a kezembe, hogy harcoljak előbb a román forradalom leverésébe, utána meg a forradalom támogatásáért.

December 26-kán hajnal 3-kor mellettem halt meg egy katona társam akit hasba talált egy lövedék engem meg megsebeztek.

Felépűlésem és leszerelésem után én már teljesen elvetettem minden gondolatot Istenről, ha volt is hitem addig még az is elveszett ami volt.

Közbe elhunytak nagyszüleim is és már nem is volt aki visszavezessen az Istenhez vezető útra.

Ne írom le az azután következő életemet mert kb 21 évet kellene leírnom de annyit mondhatok, hogy nem vagyok büszke tetteimre meg egyáltalán magamra.

A "csoda" a visszatérés 2011 március havának 23 éjszakáján történt meg.

Ezt a "csodát" nem előzte meg semmiféle előjel ugyan olyan bűnökkel teli volt a március 22 nap mint bármely más nap.

Az adott éjszakán felriadtam álmomból reszketve és egy olyan síró görcsel amit nem bírtam 40 éve fejjel visszafogni.

Valahogy kitámolyogtam a szobából a konyháig értem el ott összeestem, ott a padlón azt a szőrnyű ismeretlen félelmet ami bennem volt fel váltotta egy mélységes és szeretettől áradó nyugalom. Ezt ma én így tudom megfogalmazni anélkül, hogy kiszínezném a történetet.

Nagyon sírtam és 20 év után akkor hagyta el ajkaimat az első ima, az első köszönöm és az első Ámen, még most is fojtogat a sírás ha visszagondolok azokra pillanatokra. Azelőtt nem tudtam sírni még akkor sem ha ütöttek vertek, de mára ez már megváltozott, mint ahogy az egész jellemem megváltozott.

Jelen pillanatban hívőként élem az életemet nem lemosni akarom bűneimet mert tudom, hogy azt már megtette 2000 évvel ezelőtt Jézus Krisztus, hanem annyi jót szeretnék tenni embertársaimmal amennyi csak az erőmből kitelik.

Az Isten nélküli évek nyomai ott vannak a testemen és emiatt nagyon nehéz közeledni az emberekhez mert mindenki előbb azt veszi figyelembe ami látszik és nem a belsőt nézik...tehát lenne mit írnom.

A vallásom ma is ugyan az mint amikor csecsemő koromba bevittek a templomba, Református vagyok visszatértem ide mert nem is éreztem szükségét annak, hogy más vallás után nézzek és ez szerintem az Isten akarata, itt van szüksége rám, tehát én itt is maradok addig amíg nem dönt másképp felőlem az Úr.

Nos kedves kérdező én így éltem meg a hitemet(röviden összefoglalva). :)

Áldott Vasárnapot!

2016. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező,úgy látom fogalmad nincsen arrol ,hogy mi is a keresztyénség.

Mert ha ismernéd a Bibliát ,tudnád,hogy minden ember bűnben születik,pogány vagy más néven nemzetek közé született,és ha valaki Izrael népéhez tartozik akkor zsidónak születik ,de ő is ugyan olyan bűnös mint a többi ember palánta.

Ha valaki megismeri Jézust és komolyan döntést hoz vele kapcsolatban,mármint megtér,vagyis ,helyes felismerésre jut Istennel,Jézussal ,a bűnnel kapcsolatban,onnantol kezdve hívják az illető személyt keresztyénnek.


Szerinted a csecsemő,amikor leöntik vízzel,hoz egy tudatos döntést?Na erröl enyit...


Még jó hogy a tudatlanság idejét elnézi az Isten!!


Javaslom alapvető dolgokban jobban tájékozódjál.

2016. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4


"Javaslom alapvető dolgokban jobban tájékozódjál."


Te is.

2016. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Katolikus családba születtem, így én is az vagyok. Viszont nem mondom, hogy én nagyobb keresztény vagyok attól, mint aki később lett keresztény, sőt... Igazából a megtérés nem csak egy pillanat, hogy akkor most megtértem és minden tökéletes, hanem ez egy folyamat. Nekem is minidig vissza kell térnem Jézus tanításához.
2016. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is kereszténynek tartom magam, pedig nem vagyok és nem is leszek megkeresztelve. Nem kellenek ahhoz álszent, pedofil, politizáló papok, hogy beszélhessek Istennel. Egyszer voltam templomban, akkor is csak Orbán nyalás volt. Itthon olvasom a Bibliát és Tízparancsolatot. Ha nem értem, akkor a neten keresek rá példát, magyarázatot.
2016. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem kellenek ahhoz álszent, pedofil, politizáló papok, hogy beszélhessek Istennel. Egyszer voltam templomban, akkor is csak Orbán nyalás volt."


Ez is egy igazi keresztényi mondat volt tőled...

2016. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Valaki korábban már írt erről, de gondoltam én is megerősítem:

kereszténynek (a szó valós és biblikus értelmében, nem "elnyűtt" értelmében) nem lehet születni. "Krisztus követőjének" nem lehet születni. Ahhoz, hogy valaki kövesse Őt, ahhoz hoznia kell egy döntést, hogy követni akarja. Hogy Vele akar élni, engedelmeskedni akar Neki. A Vele való találkozás (az Élő Istennel, mint Személlyel - nem csak a vallással, vagy a Róla szóló evangéliummal) és a Mellette való döntés az a pont, amitől valaki kereszténynek nevezhető a Biblia szerint.

Aki bele születik a vallásba, az csak vallásos - mindaddig a pontig, míg ő maga személyesen találkozik az Élő Istennel és eldönti (teljes szívével), hogy Vele akar élni.

2016. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Sajnos ezt a kérdező nem érti.

Mert akkor nem tenne fel ilyen kérdést.

2016. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!