Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki Szegeden kereszté...

Gabriel76 kérdése:

Ismer valaki Szegeden keresztény/istenhívő felnőtt pszichológust?

Figyelt kérdés

2014. nov. 17. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el akkor egy gyülekezetbe és ott egy pásztorral tudsz beszélni.
2014. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talán nem elég erős a hitem, tudom azt is, hogy Isten a legjobb pszichológus, de az orvostudomány is Istentől való. Ezért keresek olyan orvost, aki féli az Istent.
2014. nov. 17. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok 99%-a Darwinista elvben hisz. Ha Istenben bíznának, nem lennének pszichológusok, pszichiátria hanem papok, pásztorok lennének! Az orvostudomány szemben áll a hittel!
2014. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a ménkű köze van a kettőnek egymáshoz? Jó hogy nem már a cipődet is csak keresztény suszterhez vagy hajlandó vinni.
2014. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vitát akartam indítani arról, hogy van-e/lehet-e köze a hitnek a pszichológia tudományához... Én nagy nehezen eljutottam oda, hogy felismertem: segítségre van szükségem. Tudom, hogy vannak kifejezetten keresztény orvosok, csak Szegeden nem tudom, merre induljak. Ha valaki ismer ilyet, megköszönöm, ha segít. Maradjunk a kérdésnél...
2014. nov. 18. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy pasztorálpszichológia, tehát akinek lelkész és pszichológus végzettsége is van.

Egy nem keresztény pszichológus is segítségedre lehet, a lényeg, hogy empatikus ember legyen. (tapasztalat) (viszont ilyet se feltétlenül könnyű és nem feltétlenül elsőre lehet találni) Már pusztán az, ha kibeszéled magadból a problémákat, segíthet.

Illetve az egyházaknak is vannak lelki segítő szolgálata, diakónia.

Ha fontos a hited, beszélhetsz erről a pszichológusodnak, hogy ez miben segít neked, hogy éled meg. Nem baj, ha ő nem keresztény. (A lelki gyógyuláshoz igenis sok köze van a hitnek, vallásnak.)

2014. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!