Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének, ti más felekezet...

Keresztyének, ti más felekezeteket lenéztek, esetleg ki nem állhattok?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy minden felekezetben vannak ilyenek, és (bocsánat ha ez sértő) legtöbbet katolikusok körében láttam egoizmust.


Én református vagyok, de mai demográfiai viszonyok mellett még egy hithű katolikusnak is ugyanúgy örülök...


2016. márc. 14. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

én meg pont reformátusok között tapasztaltam ezt, persze arányaiban baromira elhanyagolható, valószínűleg mindenhol van 1-2 vadállat, már csak azért is mert ugye csomó ember jár templomba, és ebből a sokból már csak a nagy számok miatt is kell lennie 1-2 ilyen vagy olyan szempontból kifogásolható valakinek :D


a katolikusok ugye azt mondják "mi vagyunk az az egyház amit Jézus alapított" megjegyzem ezt másik 3 egyház is elmondhatja :D a reformátusok meg jó Kálvini örökségként azt állítják hogy aki nekik mond ellent az a bibliának mond ellent :D


szerintem mind a kettő gyalázatos


persze megint egész más mondjuk jehova tanúira vagy neoprotestánsokra rossz szemmel nézni mint mondjuk egy katolikusra reformátusra, baptistára, ortodoxra, szírre, evangélikusra, metodistára stb stb


már csak azért is mert ezek sajátja, hogy szinte kivétel nélkül minden tagjuk pont úgy ál hozzá mindenki máshoz, ahogy azt a kérdésedben kifogásoltad, még a "hagyományos egyházak" tagjai szinte mind nyitottak egymás felé

2016. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Roland G. ***** válasza:
82%

Aki más meggyőződésű embert lenéz vagy ki nem állhat,annak egy dolga van:megtérni!

Én nézem le sem a katolikusokat,sem a tanúkat,azonban nem értek egyet bizonyos katolikus dogmákkal,vagy a Tanúk teológiájával,ez azonban két különböző magatartás.Az egyet nem értéssel nincs baj,csak a megvető és ehhez hasonló magatartásformákkal.Sajnos mindenhol előfordul ilyen hozzáállás,ami nem krisztusi jellemet tükröz.

2016. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én karolikus vagyok, és nem nézek le senkit, kivéve aazt aki a sajátját rám akarja eröltetni. Én ismerősök közt pont olyan hallottam, hogy református mondta hogy ő nem megy be egy katolikus templomba sem, és elvárta hogy a fia menyasszonya átkereszteltesse magát, mert katolikus volt.

Szerintem mindenhol vannak ilyenek is meg olyanok is.

Nekem katolikusként pl. pont az evangélikus szertartás tetszett nagyon, és nem is értem minek az ellenétét ezekben az esetekben, mivel mindegyik keresztény vallás.


A buddhizmussal sincs bajom, sőt egyik vallással sem ami nem azt hirdeti hogy az ő híveik kiválasztottak, illetve hogy öljenek a vallás jegyében.

2016. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen ember, ha hiszed, ha nem. Ahogy telik-múlik az idő, egyre inkább értem,azt a teljesíthetetlenül nehéz feladatot, amit Jézus Krisztus mondott: Imádkozzatok az ellenségeitekért! (hisz a rabló is szereti a haverjait, akkor miben különbözök tőlük?) Nem nézek le senkit. Más vallásút sem, Materialistáktól szomorú leszek, de a lenézés ott sem jellemző. Vannak számomra teológiailag elfogadhatatlan felekezetek, de az elfogadhatatlanság a teológiára vonatkozik, nem a hívőkre.

„Szóljak bár az angyalok nyelvén, ha szeretetem nincsen, olyanná lettem, mint a zengő érc, vagy mint a pengő cimbalom." 1Kor13, 1-

2016. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös!


Nem az emberek, hanem a felekezetek mint intézményekről szól a kérdés!

2016. márc. 14. 22:46
 7/18 anonim ***** válasza:

5vagyok: értem, ezért értettem félre, mert te is átváltottál:

"legtöbbet katolikusok körében láttam egoizmust"

"egy hithű katolikusnak is ugyanúgy örülök.."

2016. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én baptista vagyok, és a saját környezetemben eddig nem láttam erre példát. Hiszen mindannyian az Úr gyermekei vagyunk, és testvérek, ha befogadjuk Krisztust a szívünkbe, legyen valaki baptista, katolikus, református vagy bármely más felekezet tagja.

Ahogy én látom, nem is igazán jellemző ez a lenézés, egy hithű keresztény nem fogja magát többnek tartani másoknál.

Bár ahogy belegondolok, némi előítélet nálam is előfordul, főleg mert tudományos területen tanulok és dolgozom, és amikor egyesek olyan áltudományos maszlagokat vagy épp szemenszedett hazugságokat lobogtatva próbálják cáfolni a tudomány eredményeit, vagy épp Isten létét igazolni, és a legmegalapozottabb érveket is félresöprik ha az nem őket igazolja, hát... néha én szégyenkezem helyettük, mert az ilyen alakok táplálják a "hívők agymosott idióták" féle sztereotípiákat.

És nem szeretnék most ujjal mutogatni, de sajnos ez a gondolkodásmód, ahogy eddig én észrevettem, határozottan jellemzőbb egyes felekezetek tagjaira, ha ilyen témájú vitába keveredek, tízből kilencszer bejön a tipp.

2016. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"de mai demográfiai viszonyok mellett még egy hithű katolikusnak is ugyanúgy örülök"


Bagoly mondja verébnek.

2016. márc. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem, de sajnos vannak.


De Ők sem tehetnek erről. a legtöbbjüket erre tanították a vallás vezetők, vagy valamelyik ismerőse uszítja erre.


Egy kereszténynek jó példával gyakorlati értékekkel kell meggyőzni azokat akik így tesznek, és nem gyűlölet, vagy bosszú szomjas támadással.

2016. márc. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!