Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyar Biblia Társulat...

A Magyar Biblia Társulat (MBT) milyen felekezeteket foglal magába?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

semmilyeneket, ennek a társulatnak a lényege, hogy bibliát fordítson, kb a rendszerváltásig nem volt egy igazán modern bibliafordítás Magyarországon, a Károlit revidálták újra és újra, illetve 1-2 fordítás született, de nem terjedt el igazán széles körben, illetve idővel elavult, mert a nyelv változott


volt még 1-2 próbálkozás pl Csia újszövetsége, amit félig meddig titokban készítettek, a borítója olyan volt mint egy 48-as regénynek, és a címe Puszta létnél tőbbet


persze azóta ezeket újra kiadták


... tehát kellett egy modern nyelvű, teljes kritikai fordítás, amit lehetőleg minden felekezet tud használni, akkorra már rég lezárult a 2. vatikáni zsinat is, és a katolikus egyház Magyarországon is szorgalmazta, hogy a hívei olvassák a könyvet, a protestáns egyházak pedig mindig is ezt szorgalmazták, illetve az ortodoxok is, bár ott ezt inkább a gyakori közösségben történő felolvasás formájában oldották meg.


Ezzel a céllal állt össze a társulat a történelmi egyházak(és nhány ateista) szakértőiből, nyelvészek, történészek, stb


Pontosan nem tudom, hogyan de végül a katolikusok saját fordításokat készítettek, és adtak ki (Káldi neovulgáta és SZIT) és az új fordítás "protestáns Biblia" lett, a katolikus kánonban igen, de a protestánsban nem szereplő részeket egy külön könyvben adták ki. Maga a kiadó aki nyomtatni és árulni kezdte a Kálcin kiadó volt ,tehát a reformátusok


Azóta is ezt használják leginkább a protestánsok, de még az ortodoxok is (mivel az ortodoxok is résztvettek a fordításban), ebből javasolják az újszövetség olvasását

2015. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző, a Kérdező gondolom arra kíváncsi, hogy az MBT-nek milyen tagegyházai vannak. Úgy tudom, hogy 12, de ezeket mind sajnos nem tudom felsorolni.
2015. júl. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ebben az esetben "a történelmi egyházak" és minden olyan egyház ami hajlandó részt venni az ökumenikus mozgalomban, de szerintem a fontos, hogy értsük, ez nem valamiféle ernyő, vagy gyűjtőfogalom, ez egy tudósokból álló társaság, ami azzal a céllal alakult, hogy egy modern magyar nyelven is érthető bibliafordítst alkothasson
2015. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 12 tagegyháza van, de Mormonok, Jehova Tanúi ők biztos nem tagjai, mivel nekik megvan a saját bibliájuk.
2015. júl. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ,melyek a tagegyházai?
2015. júl. 2. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az MBT tagegyházai:

Magyarországi Református Egyház

Magyarországi Evangélikus Egyház

Magyarországi Baptista Egyház

Magyarországi Metodista Egyház

Hetednapi Adventista Egyház

Magyar Orthodox Egyházmegye

Magyarországi Unitárius Egyház

Magyar Pünkösdi Egyház

Magyarországi Keresztyén Testvérgyülekezetek Képviselete

Magyarországi Szabadkeresztyén Gyülekezet

Élő Isten Gyülekezete

Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség


Üdv. Péter

2015. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!