Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Húsvétkor miért nem mondják...

Húsvétkor miért nem mondják egymásnak az emberek, hogy kellemes ünnepeket?

Figyelt kérdés
Pl. mielőtt elmennek szünetre és elköszönnek egymástól vagy ha utcán találkoznak. Viszont karácsonykor mondják.
2010. ápr. 3. 01:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert ez nem úgy ünnep, ez Jézus kereszthalálának és feltámadásának egy ünnepe, ezért kicsit illene mindekinek megállnia egy kicsit a rohanásban, és elgondolkodnia Jézuson.
2010. ápr. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
teljesen egyet értek veled, de azért gondoljunk bele abba is hogy ez a kereszténység legnagyobb ünnepe és egyben az alapja is
2010. ápr. 3. 02:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én szoktam mondani
2010. ápr. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Felénk mindig mondják,és az ismerősöknek,rokonoknak üdvözlő lapot is küldenek.
2010. ápr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Felénk is mondják (Szeged), az igazgató meg még küldött is mindenkinek egy kis üdvözlőlapot, amin kellemes Húsvétot kíván. Meg több tanár is mondta, és én is szoktam.
2010. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mert karácsonykor három ünnep van egymás után és már előre mind a kettőt kívánják :) a kellemes ünnepeket úgy hangzana, hogy kellemes karácsonyt, szilvesztert és újévet...ez hosszú is és hülyén is hangzik...viszont húsvétkor ez az egy ünnep van, ezért azt kellene mondanod, hogy kellemes ünnepet....ami meg megintcsak hülyén hangzik, mert tudod, hogy húsvét lesz, akkor miért nem mondod ki?
2010. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bocs, mint a hármat mondják
2010. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A "kellemes ünnepet" miért hangzik hülyén? A "jó bulizást" meg a többi töltelék szavak hangzanak hülyén! Ami magyarul van és értelmes, nyelvtanilag helyes, az sosem hangzik hülyén! Felénk is így mondják, és én is így szoktam mondani mindig is: Kellemes ünnepet.
2010. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de mivel csak egy ünnepről van szó, így nyugodtan mondhatod azt is, h kellemes húsvétot, nem? így nem jobb? :) mellesleg elnézést kérek, lehet, hogy csak nekem hangzik hülyén, mert itt, ahol én élek, ez nem megszokott...
2010. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ti amugy hol éltek? (egyébként köszi a válaszokat :))
2010. ápr. 3. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!