Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Darwin elméletei és a kereszté...

Darwin elméletei és a kereszténység - ellent mond egymásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha én pogány vagyok, és inkább Darwin evolúciós elméletét tartom valószínűbbnek, de a katolikus vagy református ismerősöm meg van győződve arról, hogy Isten teremtette a világot, akkor mi súlyosan ellent mondunk egymásnak?

A reformátusok vagy keresztények teljes mértékben elítélik az evolúciós elméleteket?

A hívők esetleg megharagudhatnak arra az emberre, aki teljesen máshogy gondolja ezeket a dolgokat?

Durván fogalmazva olyan ez, mint "két focicsapat szurkolótábora"? Tehát ő ezen az oldalon van, én meg a másikon?

Kérem, világosítson fel valaki...


2011. aug. 11. 13:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

* "A reformátusok vagy katolikusok teljes mértékben elítélik az evolúciós...?"


Keresztények helyett katolikusokat szerettem volna írni.

2011. aug. 11. 13:46
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem ítélik el az evolúció elméletét a katolikusok, csak az idióta hülye amcsik akik nem tudják agyi kapacitásuk miatt értelmezni a bibliát , hanem csak szóról szóra ahogy le van írva. , miattuk hiszik azt mindenki hogy a katolikusok egytől egyig segghülyék. Ami a bibliában van, azok jelképes dolgok, melyek csak azt mutatják meg , hogy hogyan kéne élni. Most az hogy Darwin elmélete ellent mond a kereszténységgel, ez nem igaz. Mégegyszer, a biblia jelképes dolog, példabeszédekkel, mely egyfajta útmutatás a lélek boldogságának megtalálásához. De hiszek Istenben, abban már nemigazán hogy ő teremtette volna a világot. Vagy ha mégis ő teremtette, akkor abban benne lehetettet az evolúció is akár.
2011. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Csak a fundamentalista irányzatoknak és a (szó szerint értelmezett) Bibliának. Ez elég súlyos ellentmondás, végül is az egyik fél azt állítja, hogy a világ és az összes faj a mai formájában teremtődött meg hat nap alatt, a másik, hogy a fajok közös ősöktől származnak, amiktől évmilliók alatt jutottak el a ma élő alakjukig, pusztán a természet által irányított folyamatok által.


A reformátusok és keresztények nem vetik el mind az evolúciót, és még akik egy részét igen, azok sem az egészet.


Elméletileg a hívők nem haragudnának rád, mivel a vallásuk törvényei tiltanák, de a fanatikus fundamentalisták nagyon arrogánsak és lekezelők tudnak lenni. Nyilván, ha azok a barátaid, akikről a kérdés szól, és ismerik a nézeteidet, ők nem ilyenek, máskülönben nem lennétek barátok.


Remélem segítettem.

2011. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek, köszönöm szépen!
2011. aug. 11. 14:25
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem. Ellenkezőleg. Hívőként azt látom, hogy éppen szépen illeszkednek egymáshoz. Amit Darwin leírt, nagyjából azonos a Biblia leírásával, pusztán az egyik tudományos igényű, a másik szimbolikus leírása ugyanannak.
2011. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

Ha te Darwinnak hiszel akkor te a majomtól származol, én a Bibliának hiszek, úgyhogy engem meg Isten teremtett. Nem veszünk össze ezen :) Egyébként szerintem a majmok nagyon jópofa állatok úgyhogy én azt se bánnám ha Isten olyan módon alkotja meg az embert hogy a majmot használja prototipusnak.


Az meg hogy amiről a Biblia ír, hogy egy nap alatt történt mindez, az valóban 24 óra volt vagy isteni idővel mérve volt egy nap, szerintem mindegy.


Egyébként én azóta vagyok evolúció ellenző amióta olvastam arról hogy megtalálták Noé bárkáját. Mert ha a bárka igaz, akkor miért ne lehetne a többi is igaz?

2011. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem találták meg a bárkát. A vizsgálatok alapján a roncsok, amit találtak, mindössze 1200 évesek. Ez már jóval Krisztus utáni dátum.
2011. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%

Igen Darwin elmélete ellentétben áll a Bibliai igazságokkal. :-)

Darwin szerint az életet a véletlen hozta létre és egyetlen élőlényből alakultak ki a fajok természetes szelekcióval és mutációval, míg a Biblia szerint Isten teremtette az egeket, a földet, a tengereket és szárazföldet, a növényeket, a napot a holdat és a csillagokat, az állati fajokat nemük szerint és az embert. "Darwin könyve első ránézésre semmiben sem tűnik ki a kor többi tudományos műve közül, az átlagolvasó számára nyelvezete túlságosan tudományoskodó, nem igazán közérthető. A szöveg több helyütt belső ellentmondásokat tartalmaz, és hemzseg az elmélettel kapcsolatos bizonytalankodásra utaló kifejezésektől. A „feltételezhetjük" kifejezés, például 180-szor fordul elő a műben. (Darwin mintha sejtette volna, hogy műve mekkora felforduláshoz vezet. „Olyan ez, mintha egy gyilkosságot vallanék be" - írta egyik levelében.)

Az elkövetkező évtizedekben Darwin összesen hatszor adta ki a könyvet. Ez idő során 5642 mondatot írt át, és több százat törölt belőle. Ennek ellenére is bizonyos részeket egyszerűen ki kellett hogy hagyjanak az új kiadásokból az azokban lévő tudományos abszurditások miatt. Az evolúció kifejezés egyébként egyszer sem fordul elő a műben, a hatodik kiadásban is csak az evolvált szó szerepel."

2011. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem mit jönnek állandóan Darwinnal. Ha Darwin nem írt volna könyvet erről, írt volna valaki más.
2011. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

"Nem találták meg a bárkát. A vizsgálatok alapján a roncsok, amit találtak, mindössze 1200 évesek. Ez már jóval Krisztus utáni dátum."


Akkor mit találtak? Egy 1200 éves hajóroncsot ami monumentális méretű, a méretei egyeznek a Bibliában leírtakkal, és véletlenül pont egy hegy(!) tetején található?

2011. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!