Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt akik olvasták a...

Vannak itt akik olvasták a Beszélgetések Istennel című könyvet, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 22:23
 1/6 naisz válasza:

Fantasztikus könyv, főleg az első része.Nekem sokat segített és nem vagyok hívő.

Szívből tudom ajánlani.

2016. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég zavaros ez a könyv, a szerzőjének pld. azt üzente az Isten, hogy Hitler a mennyországba jutott.

Azonkívül a szerző szerint az Isten nem ismeri eléggé önmagát, ugyan is azért kellett teremtenie szellemi lényeket, hogy azoknak a saját tapasztalatait beépítse önmagába....

2016. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember aki itt válaszol keresztény,nem fogják elolvasni.Én olvastam,nagyon okos dolgok vannak benne.Beszél a vallásokról(főleg a keresztényről) is,a Bibliáról,és hát nem jópofizik,rámutat a hibákra,tévedésekre,hazugságokra,képmutatásra.Az emberiség átfogó problémáira ír megoldásokat,javaslatokat sok témára vonatkozóan,az agressziótól kezdve a félelemig,beszél a földönkívüli életről,születésről,halálról,csodákról,állatokról,szóval nagyon érdekes.

Mindezek mellett fontos,hogy nem szabad szentírásnak venni,mert az életben nincs szentírás,még a Biblia sem az.Az író is a saját szűrőjén keresztül látja a világot,Istent,mint ahogy mindenki más.

2016. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Elég zavaros ez a könyv, a szerzőjének pld. azt üzente az Isten, hogy Hitler a mennyországba jutott.

Azonkívül a szerző szerint az Isten nem ismeri eléggé önmagát, ugyan is azért kellett teremtenie szellemi lényeket, hogy azoknak a saját tapasztalatait beépítse önmagába...."


Valóban vannak benne dolgok,amik ellentmondásosak,vagy túl filozófikusak.Amiket írsz,azokat meg lehet érteni,csak fel kell adni hozzá a "csak az lehet igaz amit tanítottak nekem" hozzáállást.Amúgy ha jól sejtem,amit a második mondatodban írsz,azt némiképp félreérted,mert arról ír,hogy a léleknek szüksége van fizikai testre,fizikai világra,mert a teljesség megismeréséhez vágyik a fizikai megtapasztalásra is.

2016. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a tévedések nem ellentmondások, és ezekre történő rámutatás nem is tartoznak a keresztény vallásokhoz, sokkal inkább a józan ész számára elfogadhatatlanok.



Mérhetetlen gőg, vakság és hatalmi vágy kell ahhoz, hogy azt az embertelen pusztítást, amelyet véghezvittek Hitler és követői, azt jónak lehessen mondani

Hitler nem tartotta bűnnek a mészárlást, ennek a könyvnek a szerzője sem tartja annak. Hitler nem ismerte az irgalmat, a könyv szerzője sem ismeri, mert miért is lenne szükség az irgalomra a könyv írója szerint, ha nincs bűn?

Hitler isten akart lenni, a könyv szerzője is, ehhez a módszer: „soha ne könyörögj, határozz, hogy úgy legyen”! Ez a gondolkodási mód a józan gondolkodású emberek számára visszataszító.

2016. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hitler nem ismerte az irgalmat, a könyv szerzője sem ismeri, mert miért is lenne szükség az irgalomra a könyv írója szerint, ha nincs bűn?"


Ha neked ez jött le belőle,hogy nem ismeri az irgalmat a szerző,akkor tényleg nem érted.


"Hitler isten akart lenni, a könyv szerzője is, ehhez a módszer: „soha ne könyörögj, határozz, hogy úgy legyen”! Ez a gondolkodási mód a józan gondolkodású emberek számára visszataszító."


A szerző nem náci tömeggyilkos,azért nem mindegy,hogy akar valaki "Isten lenni"

„soha ne könyörögj, határozz, hogy úgy legyen”!

Mi a visszataszító a határozottságban,az abban való erős hitben,hogy "képes vagyok rá"?

Ezt azok az emberek mondják,akiket irritál,hogy nekik nem sikerül,de a másiknak igen,mert van elég bátorsága önállónak és határozottnak lenni.

2016. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!