Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szexeltem már, de megkeresztel...

Szexeltem már, de megkeresztelkedhetem?

Figyelt kérdés
Szeretnék megkeresztelkedni a mormonok közé, de tudom ők erősen tartják magukat ahhoz hogy, házasság előtt nincs szex. De én már vagy 20 emberrel összefeküdtem. Így megtehetem hogy meggyónom bűneim és tiszta lehetek? Bár tudom testileg nem leszek már soha többé, de lelkileg lehet?

2016. márc. 18. 22:22
 1/10 anonim válasza:
87%
Sztem amíg ilyeneket írogatsz ki gyakorikérdéseken,addig lelkileg sem vagy teljesen ép.
2016. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Előbb tájékozódj a mormonokról, utána térj be hozzájuk...
2016. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Keress fel egy pszichiátert!

Az nem normális, hogy valaki ilyen troll-kérdések kiírásától élvez el.

2016. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

1. a szex nem bűn és nem Istenre tartozik.

2. nem csak a lelked, de a tested sem mocskos.

3. a kereszténységben létezik megbánás és nincs olyan, hogy meg lettél pecsételve. Ha a sorozatgyilkos Pál szent lett, te miért ne? Annyira elítélitek ezt a szex témát, hogy már bicskanyitogató...

2016. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
LOL
2016. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ákos13 ***** válasza:
72%
Jó kis troll kérdés, legalább röhögtem egy jót az igen gyenge F1-es időmérő után. Na de, ha esetleg mégis komoly lenne a kérdésed, akkor arra az esetre: a legtöbb keresztény egyház nem utasít el, ha szeretnél megtérni, és bűneidet megbántad. Na meg még jó, hogy egy ilyen szekta befogad, viszel nekik egy kis pénzt legalább, és nő a híveik száma, a szektáknak ez igen fontos, hiszen minél többen vannak, annál hamarabb kerülnek át szekta státuszból egyházba. De ha lehet egy jó tanácsom: ne legyél mormon. Éppen elég baj, hogy Jehova Tanúi így elszaporodtak, nem kell még egy ilyen közösség, akik majd járnak a normális emberek nyakára.
2016. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Én Hufnagel Levente vagyok az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza kispesti püspöke. Tudok válaszolni a kérdésedre, de nyugodtan írj privátot is, ha a válaszom nem kielégítő.


A keresztelkedéskor szövetséget kötsz Jézus Krisztussal aminek tartalma, hogy Te ezentúl betartod a parancsolatait, Ő pedig megáld téged.


A keresztelkedéskor Jézus Krisztus megbízatásából egy papsági felhatalmazással rendelkező személy teljesen alámerít a keresztelő medence vizében ezzel egyrészt lemosod magadról addigi életed minden bűnét, másrészt eltemettetsz a vízbe és amikor kiemelnek onnan feltámadsz egy új életre. Bűneid Krisztus engesztelő áldozata alapján és a vele kötött szövetség szerint megbocsáttatnak és minden szempontból teljesen tiszta leszel.


A keresztelkedés előtti hibáid, bűneid vagy tévedéseid senkit sem érdekelnek többé, hiszen az Úr véglegesen és maradéktalanul megbocsátotta azokat és ígérete szerint már Ő maga nem kíván emlékezni azokra, még ha te emlékszel is annak érdekében, hogy tanulj belőlük.


A keresztelkedés előtt nem vagy szövetségben az Úrral így bármit teszel/tettél is azzal szövetséget nem sértesz. Persze ettől az még lehet helyes vagy helytelen.


A keresztelkedés után viszont az Úr szövetségeseként megnő a felelősséged!


Ha ezt követően követsz el apróbb vagy nagyobb hibákat akkor meg kell bánnod azokat és minden héten amikor vasárnap veszel az Úrvacsorából és megemlékezel Krisztus engesztelő áldozatáról, a szertartás által mindig megerősíted keresztelkedési szövetségedet, és bűneid megbocsáttatnak. Ehhez azonban mindig valódi bűnbánat kell.


Mi mormonok nem gyóntatunk és nem oldozunk fel bűneid alól (mint ahogy például a római katolikus vallású keresztény testvéreink teszik), de megbánjuk bűneinket, csendes imánkban megbeszéljük az Úrral és az úrvacsora szertartása által szövetségeinket megerősítve megtisztulunk.

Ha bűneink olyan súlyosak, hogy saját magunk azzal nem tudunk megbirkózni, akkor természetesen püspökünkhöz vagy gyülekezeti elnökünkhöz fordulhatunk, aki négyszemközti interjúban lelki segítséget és tanácsokat adhat. Amit egy felhatalmazott mormon papságviselőnek szabad akaratodból elmondasz az köztetek marad a papsági titoktartás szabályainak megfelelően, kivéve ha felhatalmazod őt, hogy harmadik személyt is bevonjon.


Az evangélium első alapvető tantételei és szertartásai a hit, bűnbánat, keresztelkedés és a Szentlélek Ajándéka, ami után már csak az a feladatod, hogy mindvégig kitarts a krisztusi úton, amely Mennyei Atyánk felé vezet téged, lépésről lépésre.


Mielőtt megkeresztelkednél a misszionáriusoktól meg kell tanulnod az evangélium néhány olyan alapelvét és tanítását, amely alapján felelősen tudsz dönteni arról, hogy meg kívánsz-e keresztelkedni. Ez után egy arra felhatalmazott személy négyszemközt beszélget veled és ezen keresztelkedési interjú során meggyőződik arról, hogy valóban felkészülten és szabad akaratodból kívánsz-e szövetségre lépni az Úrral. Ezután keresztelkedhetsz meg a vízben, majd nemsokkal rá a Szentlélek által is, amikor az egyház teljes jogú tagjává konfirmálnak a püspök felügyelete mellett.


Ezt követően, ha már nagykorú és vallási szempontból érett vagy akkor a konfirmációd napjától számított minimum 1 év áll rendelkezésedre, hogy még alaposabban megismerd az evangélium tanításait (vasárnapi iskolán és felkészítőkön veszel részt, valamint szolgálatokba kapcsolódj be) ami arra készít elő téged, hogy eljuthass egy Szent Templomba és ott még magasabb szövetségeket is köthess Jézus Krisztussal.


Ha szeretnél megkeresztelkedni arra bátorítalak, hogy előbb ismerd meg a visszaállított evangélium alapvető tanításait a teljesidejű misszionáriusoktól, olvasd el azokat a szentírásokat amit majd ajánlanak számodra és imádkozz Istenhez azért, hogy bizonyságot szerezz Krisztusról. Ha hiszel Mennyei Atyánkban, bizonyságod van az evangélium igazságáról és szeretnél megkeresztelkedni akkor tedd meg.


Ha bármilyen kérdésed lenne írj nyugodtan!


Üdvözlettel:

Levente

2016. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7/7 Időpont ma 12:59

Ez legalább egy korrekt válasz volt!

2016. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ákos13 ***** válasza:
44%
Korrekt választ nem jó adni troll kérdésre, mert így etetjük a trollt, nem igaz? [link]
2016. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem a püspök válaszában, hogy milyen bűnökről beszél, amit meg kell bánni. Mi az a bűn, és mi az, ami bűn? .)
2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!