Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit kizárja a...

A keresztény hit kizárja a más hitűek hitvallásának elfogadását, megértését és tiszteletét?

Figyelt kérdés
És ezzel együtt a más hitűek elfogadását, megértését, és tiszteletét?

2016. márc. 20. 15:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadását (mint elfogadni sajátodnak) természetesen kizárja, megértését nem zárja ki, tiszteletét egy bizonyos határig szintén nem.
2016. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
62%

Azokat, akik nem hisznek Istenben, azokat is elfogadják, csak nyilván nem azt hiszik, amit ők... A vallásukat meg nyilván nem nagyon fogják tisztelni, ha nem abban hisznek :D Nem is nagyon értem a kérdést :D

Az evangéliumot hívőnek és hitetlennek is hirdetni fogják, ez nem azt jelenti, hogy bárkit lenéznének, vagy nem fogadnának el.

2016. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%

elfogadását: kizárja ,persze

megértését: nem

tiszteletét: nem


Annak ellenére manapság a legtöbb neo-protestánsnak egyáltalán nem megy.

2016. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#1 Igen, természetesen én sem úgy értettem hogy egy keresztény ember a sajátjaként fogadná el. Hanem hogy elfogadja azt hogy másik ember másban éli hitét. És ebből kiindulva magát az embert és a hitét elfogadja.


"A vallásukat meg nyilván nem nagyon fogják tisztelni, ha nem abban hisznek :D Nem is nagyon értem a kérdést :D"


Pedig egyszerű, megadhatom e a tiszteletet mint keresztény a másiknak, és vele az élő hite tárgyának is anélkül hogy ilyen felsőbbrendűségi tudat előjönne. Természetesen úgy hogy saját hitem is megmarad.

2016. márc. 20. 16:05
 5/37 anonim ***** válasza:
68%
Azok alapján, ahogy sok viselkedik, kizárja. Bár a keresztények nagy része álkeresztény. Közük nincs a kereszténység lényegéhez. Példa : katolikus ismerős szerint nem csak azt az egy menekült gyereket (!) kellett voln felrúgni, hanem az összeset. Sőt, géppisztoly, szögesdrót nekik. Az ilyen igazi keresztény? Bennem pogányként több empátia, erkölcs van, mint sok vallásosban.
2016. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%

"#1 Igen, természetesen én sem úgy értettem hogy egy keresztény ember a sajátjaként fogadná el. Hanem hogy elfogadja azt hogy másik ember másban éli hitét. És ebből kiindulva magát az embert és a hitét elfogadja. "

Mit jelent azt elfogadás? Nem utálunk senkit se (se a hite alapján, se tettei alapján, se semmi alapján), viszont azt valljuk, hogy Jézuson keresztül vezet az út Istenhez, csupán jó cselekedetek ehhez kevesek. (Zsidók és muzulmánok szernt a törvények betartása vezet Istenhez, ezzel ellentétben a keresztyénség szerint mindenki bűnös, ezért azzal hogy a bűnök közt néha vagy akár gyakran még jót is csinálsz, az szükséges egy keresztyénnek, de önmagában kevés.)

2016. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

"megadhatom e a tiszteletet mint keresztény a másiknak, és vele az élő hite tárgyának is anélkül hogy ilyen felsőbbrendűségi tudat előjönne. Természetesen úgy hogy saját hitem is megmarad."


Megadhatod. Ha nem hiszel a mikulásban, de valaki hisz, azt tiszteletben tudod tartani? :D Ha igen, akkor ez is megy :D Ha nem, akkor nagyon ez se fog :) Lehet rossz példa, de érted. Ez személyfüggő, ki teszi szóvá, ki nem annyira, és ki mennyire tudja tisztelni a másik vallását. Nem nagyon lehet beskatulyázni a keresztényeket sem

2016. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

kérdésedre a válasz egyszerű, igen a keresztényeknek el kell fogadnia tiszteletben kell tartania és meg kell értenia, hogy a másik ember másképp gondolkodik, addig amég ezzel őt nem sérti, és megpróbálhatja meggyőzni a saját hite helyességéről


ez utóbbit azért emelem ki, mert sok ateistának szokása, hogy ha egy keresztény ismerőse mondjuk azt mondjan eki "akor nem érek rá, templomban leszek, illetve ha akarsz gyere te is, és utána akkor mehetünk együtt" az már a "tukmálja a hitét" de a keresztény ember tűrje el az ateisták alandó csesztetését, miszerint nem egyszerűen hűséges akar maradni a párjához hanem impotens, nem tisztességesen akar üzletelni hanem gyáva, stb stb

2016. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 KZitus ***** válasza:
75%

Szia


Nem tudom elfogadni azt a tanítást, amit nem lehet a Bibliából alátámasztani, ezért logikus, elfogadni sem tudom, de tiszteletben tartom mindenki véleményét, függetlenül attól, miben hisz. Isten soha nem vette el az embertől a szabad akarat gyakorlását. Isten soha nem erőltette senkire a véleményét, de a "nem igaz" elfogadását ő sem teszi. Egy keresztény megpróbálja Itsen szemszögéből látni az életet és a tanításaihoz igazítani a szját életét, mert Isten jobban tudja mint mi emberek:-)

2016. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jók. :)

#7

Igazad van, a kereszténységen belül is vannak szélsőségesek. És mérsékeltebb hívők.


Értem KZitus. Nyilván mindenki a maga hitnézetét vallja igazabbnak.


De, például egy asztalnál a veled szemben ülő embernél el tudod e fogadni hogy ő más hitvallású? Ő neki is erős élő hite van, de a hit tárgya nem egyezik teljes mértékben a tiéddel. Nyilván nem kell vele egyet érteni.

De el tudod e fogadni hogy rendelkezik élő hittel, és boldog tud abban lenni? Ergo nem csak a te hitvallásod adja meg, vagyis nem csak az jár azon a bizonyos úton.

Sikerülhet e a beszélgetés a másik vallású emberrel az asztal túloldalán, anélkül hogy elfajulna piszkálódásba, mert ő más hívő? És sikerülhet e elkerülni azt hogy állandóan a magam hitét állítom be abszolút igaznak már-már felsőbbrendűen és tényszerűen a nyitottság teljes hiányával?

Természetesen ezek(mint keresztény) nem jelentenék a hitem feladását.

2016. márc. 20. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!