Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell Istent illetve a...

Hogyan kell Istent illetve a túlvilágot elképzelni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy sem "kell", és bárhogy "lehet".
2016. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mivel nem tudjuk milyenek ezért egyszerűb semmilyennek, az úgy is legaláb részben téves elképzelés lenne


vagy ha esetleg tudsz egy szűkebb keretet adni talán mégis tudunk válaszolni, de olyanra ne számíts, hogy pl "öt méter, és vasból van"

2016. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Istent mint lelket képzeljük el.

Igazából nagyon sokat lehetne beszélni róla, amit első körben tudni kell, hogy Isten teremtett téged, hogy Isten szeret téged, és hogy Istennek terve van számodra.


A túlvilággal kapcsolatban:

Úgy hisszük, hogy az ember és Isten el van választva. Ennek az oka a Biblia szerint a bűn, ami minden embernek "adott" tulajdonsága, hogy bűnös. Ezt úgy lehetne lerajzolni, mint egy kört ami a te lelked, és körülötte egy nagyobb kört, ami a te tested. Mész az életed útján, halálod alkalmával a "külső kört" (test) besatírozom (mert meghaltál), de mivel el vagy választva Istentől, ezért a "belső körrel" (lélek) ugyanezt teszem. A Biblia is így fogalmaz, "a bűn zsoldja a halál". Ez idáig nyilván nem hangzik valami jól...


Az életünk folyamán persze az emberek keresik Istent, keresik a boldogságot, az igazságot, mivel érezzük hogy valami nincs rendjén... A saját életedből is biztos tudsz erre példákat mondani. Ma már viccesen hangzik, de a Biblia megírásának korában például aranyból csináltak szobrokat, azoknak áldoztak, és így keresték az "élet értelmét".


Na de amit írtam az elején hogy Istennek terve van számodra... Tudniillik ha Isten szeret minket, akkor kell léteznie másik útnak is. Ez az út pedig Jézuson keresztül vezet.

Jézus 100%-ban volt Isten és 100%-ban volt ember. Isteni mivolta többek közt abban mutatkozott meg, hogy ő bűntelen volt, csodákat tett, stb. Emberi mivolta pedig abban hogy volt teste, és voltak érzései (sírt, dühös volt, nevetett,...).

Na de ha bűntelen volt Jézus, akkor ő is halált érdemelt volna? Épp ez az, hogy nem.

Azonban mégis vállalta a halált, és meghalt helyettünk.


Ez olyan mint amikor mondjuk az iskolában megbüntetnek, hogy maradj ott óra után és írd le a házirendet százszor. Ha valaki szintén büntetésben van, az nem tudja átvállalni helyetted a te büntetésdet is. Viszont ha valaki nagyon szeret téged, és neki nem járna a büntetés, ő át tudja vállalni ezt helyetted. Ezek után persze hálás vagy neki, és igyekszel minél olyan életet élni, hogy minél kevesbé szolgáljál rá ilyen büntetésekre...


Tehát ha te hiszel Jézusban és "elfogadod" Istennek ezt a csodás tervét az életeddel akkor mi is történik halálod után? Istennel maradsz. A külső kört (test) besatírozzuk, a belső kör (lélek) viszont világosan marad,.

2016. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A Bibliában konkrétan a mennynek a mérete is levan írva , és elvan mondva az is , hogy hogyan nézki.

A Biblibában konkrétan levan írva a pokol is, hogy mik vannak ott , és hogyan is FOG kinézni.


Jobb hijján szerintem több választ senki nem tud adni.

2016. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Amúgy én is hiszek istenben , de most egy kicsit eltávolodtam tőle vagy bennem van a hiba, vagy a gyülekezetben ahol voltam/vagyok. De amúgy az tény, hogy a Bibliában megtalálod mind erre a választ.
2016. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló nagyon szépen leírtad és a többieknek is köszönöm!

De mit jelent az hogy "Istennel maradok"?

2016. márc. 20. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy ismerem azt a szimbólumrendszert, akár vizuálisat, akár irodalmit, amelyek ezeket a művészet nyelvén leírják. Meg ismerem azt a fogalomrendszert is, amelyik teológiailag lemodellezi.


De ezen túlmenően nem szoktam elképzelni. Ez valahogy ez nem is foglalkoztat. Evilági fantáziánkkal úgysem vagyunk rá képesek, hogy a maga teljességében elképzeljük. A többire meg bőven elég a művészi szimbolika és a teológiai körülírás. :)

2016. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyre szabott mivel "képzelgésről" beszélünk.Mert minél fantáziadúsabb az elképzelésed annál ragyogóbbá/szörnyebbé válik előtted ez a kérdés. Mivel van egy kiinduló pontunk, a Biblia és hitelesnek találjuk a benne leírtakat és aszerint próbáljuk elképzelni akkor valamivel közelebb kerülünk a valósághoz, de 100%-100% senki sem fogja tudni megmondani, hogy milyen is lehet valójában a túlvilág vagy.
2016. márc. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia


A Biblia azt írja, hogy Isten szellemi lény 2Korintusz 3:17. Ezért ő sokkal magasabb rendű nálunk, és fizikailag számunkra nem érzékelhető. Az 1Timóteusz 1:17 „az örökkévalóság Királyának” nevezi, és azt írja róla, hogy „romolhatatlan” és „láthatatlan”. Az 1János 4:12 pedig kijelenti, hogy „Istent soha senki nem látta”.

A Teremtőnk sokkal magasabb rendű nálunk, ezért még csak elképzelni sem tudjuk, hogyan néz ki. „Kihez hasonlíthatnátok Istent, és mit állíthatnátok melléje, ami hasonló őhozzá?” – olvashatjuk az Ézsaiás 40:18-ban. Még az ámulatba ejtő világegyetem is eltörpül a Mindenható mellett Ézsaiás 40:22, 26.


Vannak azonban olyan intelligens teremtmények, akik láthatják Istent, sőt szemtől szemben beszélhetnek vele. De hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy nekik is szellemi testük van, és az égben élnek 1Királyok 22:21; Héberek 1:7. Ezekről az emberfeletti teremtményekről, az angyalokról Jézus Krisztus ezt mondta: „az égben mindig látják az én égi Atyám arcát” Máté 18:10.

2016. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

"túlvilág"


Sok féle elképzelés létezik. Valőszínüleg ezért is érdekel téged a téma. Én azt írom róla, amit a Bibliából olvastam.

Hol vannak a halottak?

„Por vagy, és a porba térsz vissza” 1Mózes 3:19 - ezt mindta Isten Ádámnak. Tehát oda megy vissza, ahol korábban is volt.


De vannak, akik hisznek a túlvilági életben, legyen az a mennyben, a pokolban, a tisztítótűzben vagy a pokol tornácán. Mások szerint az ember a halála után újjászületik egy másik létformában. Azok viszont, akik nem fogadják el a vallásos elképzeléseket, abban hisznek, hogy a halál egyszerűen egy ember létezésének a vége.

Mit mond a Biblia?

A Prédikátor 9:10 kijelenti, hogy „sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban(sírban), ahová mégy”. A Biblia azt is elmondja, hogy mi történik az emberekkel és az állatokkal a haláluk után: „Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza” Prédikátor 3:20.

Milyen állapotban vannak a halottak?

„Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, azon a napon elvesznek gondolatai” Zsoltárok 146:4.


Olyan, mintha mélyen aludnánk, amely "alvásból" Krisztus fel fog a maga idejében "ébreszteni".

2016. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!