Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nők a gyülekezete...

Jehova Tanúi nők a gyülekezeten kívül taníthatnak férfiakat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gyülekezetben szigorúan tiltva van a nőknek a tanítás meg még sok egyéb, de a világban megengedett, hogy egy nő egy férfit tanítson? Pl. egyetemen. Illetve a JT nőknek megengedett olyan vezető pozícióban dolgozni, ahol férfi beosztottjaik is vannak?

Illetve családon belül az anyának szabad akár vallásra, akár bármi másra tanítania a gyerek vagy kamaszkorú fiát, ha a fiú már megkeresztelkedett? Imádkozhat hangosan ilyen esetben a fia jelenétében?


2016. márc. 22. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tanítanak még akkor is ha befedik a fejüket, a tanítás az tanítás.
2016. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nem.

Ilyen alkalomkor igyekezni kell képesített testvérnek átadni az érdeklődőt, és fordítva is így van.

Egyébként vannak extrém esetek, amikor nincs más lehetőség, de az igen igen ritka.

2016. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én a kérdést kifejezetten világi -iskolai, munkahelyi - szituációkra értettem, a kérdésem második fele pedig anya-gyerek kapcsolatról szól, nem "érdeklődőkről". Ezekben az esetekben szabad a nőknek férfiakat tanítani vagy utasítani - hangsúlyozom, nem vallási, hanem világi témákban?
2016. márc. 22. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Ez, a Biblia oktatására vonatkozik, egyébre nem.

Egy megkeresztelt fiú imádkozik, nem az anyuka, kivéve ha valami olyan eset van amiért a Fiú gyermek nem tudja ezt megtenni, ilyenkor is be kell fednie a fejét a Nőknek.


Az egyetem, és egyéb oktatás, nem Bibliai, ha megfigyeled:

(1Timóteusz 2:11, 12) 11 Az asszony csendben tanuljon, önmaga teljes alávetésével. 12 Nem engedem meg az asszonynak, hogy tanítson, vagy hogy hatalmat gyakoroljon a férfi fölött, hanem legyen csendben.


A nők azt a tanácsot kapják, hogy a gyülekezeti összejöveteleken ’csendben tanuljanak, önmaguk teljes alávetésével’, és ne tegyenek fel kihívó kérdéseket a gyülekezetben lévő férfiaknak. Az ilyen összejöveteleken a nők ’ne szóljanak’, ha mondanivalójuk az alárendeltség hiányáról tanúskodna


Tehát ez elsősorban a gyülekezeti dolgokra, az imádatra vonatkozik, nem az egyetemi és egyéb oktatásra

2016. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 22. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Szívesen.
2016. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajajaja,egy csinos JT-s MILF.

Hmm.......... ;)

2016. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!