Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom meg Pál Apostol...

Hol találom meg Pál Apostol levelének, azon részét, - szó szerint idézve - melyben arra buzdítja a keresztényeket, hogy felmerülő problémáikat gyülekezeten belül oldják meg?

Figyelt kérdés
Illetve Máté Evangéliumának azon része - szintén szó szerint - melyben Jézus azt mondja, hogy törvénysértés esetére, független felet javasol a bevonásra?
2012. nov. 26. 18:08
 1/4 A kérdező kommentje:
köszönöm előre is
2012. nov. 26. 18:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia :)


Bejelentettem a kérdésedet; szerintem a Vallásban nagyobb eséllyel fogsz választ kapni, mint itt. :)

2012. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Máté evangélium 18.16

Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egy vagy két embert, hogy két vagy három tanú szava erősítsen meg minden vallomást. 17Ha nem hallgat rájuk, mondd meg a gyülekezetnek. Ha pedig a gyülekezetre sem hallgat, tekintsd olyannak, mint a pogányt vagy a vámszedőt.

Másikat nem találtam meg.

2012. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégiscsak kénytelen voltam én megkeresni. :)


1. Korintus 6:1-6; Károli fordításában:

"Merészel valaki ti közületek, ha peres dolga van a másikkal, az igaztalanok előtt törvénykezni, és nem a szentek előtt? Nem tudjátok-é, hogy a szentek a világot ítélik meg? És ha ti ítélitek meg a világot, méltatlanok vagytok-é a legkisebb dolgokban való ítéletekre? Nem tudjátok-é, hogy angyalokat fogunk ítélni, nemhogy életszükségre való dolgokat? Azért ha életszükségre való dolgok felől van törvénykezéstek, akik a gyülekezetben legalábbvalók, azokat ültessétek le. Megszégyenítéstekre mondom: Hát nincs ti köztetek egy bölcs ember sem, a ki ítéletet tehetne az ő atyjafiai között? Hanem atyafi atyafival törvénykezik, még pedig hitetlenek előtt?"


Itt találsz még többféle fordítást is:

[link]


Üdv. :)

2012. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!